Viper 1980-as 2.0 V6-osa

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
capriv6
egyedülisszerelhet
Posts: 530
Joined: Sun Oct 22, 2006 12:25 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Contact:

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by capriv6 »

Ez igen.... tudtam hogy nehezebb de hogy ennyire,azt nem..
ott lesz akkor a probléma..

Volt már valakinek akinek nem rázott a vas krom felni??
Mindig csak a problémákat hallom róluk...

White Shark wrote:
capriv6 wrote:ÜDV

Szerintem is a felni tömege + capri gyenge futómű lehet a gond, mert nekem oriási ET-m van 8"-on +10mm pogácsa de nem ráz a kormányom..
A gumim az csak 205/60 R13..
Azért is gondolok a tömegre mert a 4db felnim olyan nehéz mint neked 1db..
Talán a futómű erősítése megoldja a gondot...
Más 5letem nincs... ha minden futómű alkatrész rendben van nálad.

Bogyo28 wrote:még egy gondolat: lehet hogy a capri gyenge futóműve miatt és a nehéz felni + pogi kombo miat kitámasztás nélkül soha nem lesz jó...
Fele olyan nehéz a négy felnid ,mint neki egy ,ez biztos ,a háromrészes kb 30-40 deka ,a krómozott meg 5 kiló (csak az arányok miatt ,de van szétszedve megmérhetem )
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by szszaby »

capriv6 wrote:Ez igen.... tudtam hogy nehezebb de hogy ennyire,azt nem..
ott lesz akkor a probléma..

Volt már valakinek akinek nem rázott a vas krom felni??
Mindig csak a problémákat hallom róluk...
Nekem amióta a króm felni van fent sose rázott, csak ha nagyon kevés a keréknyomás. Akkor se kimondottan ráz hanem enyhe kanyarban sétál a kezemben a kormány.
Nekem az rs aluval volt mindig rossz, azért adtam el.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by VipeR-T »

Na hahó újra, hosszú idő után... A kormány rázkódása nem oldódott meg, de az évi cirka 300km futásteljesítményt tekintve inkább megszokom. Csináltattam közben új nyomtávszélesítőket, mert az tűnt a leglogikusabbnak, de nem oldotta meg a problémát. Még majd kormány gömbfejeket cserélek egyszer, ha lesz időm, és nem hibázom el a rendelést, mint múltkor... Na sebaj.
Közben a másik betyárról is pár szó, a néha már említett Sierra XR4x4-ről. Mivel hengerfejcserés volt már megvétel után, de csak nem akart összeállni, Kakucson minduntalan megette az összes hűtővizet, és már szerintem meg is csapágyasodott a hangjából ítélve, ő kicsit parkolópályára került. Sokáig szemeztem itt egy eladó komplett motorral itt a fórumon, de addig addig szemeztem, míg eltűnt, gondolom valaki megvette. Így most a motor újjáépítését fontolgatom, ilyet még úgysem csináltam (kispolski nem ér szerintem).
Ha valaki le akar beszélni róla, még meggyőzhető vagyok.
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by Bogyo28 »

VipeR-T wrote:Na hahó újra, hosszú idő után... A kormány rázkódása nem oldódott meg, de az évi cirka 300km futásteljesítményt tekintve inkább megszokom. Csináltattam közben új nyomtávszélesítőket, mert az tűnt a leglogikusabbnak, de nem oldotta meg a problémát. Még majd kormány gömbfejeket cserélek egyszer, ha lesz időm, és nem hibázom el a rendelést, mint múltkor... Na sebaj.
Közben a másik betyárról is pár szó, a néha már említett Sierra XR4x4-ről. Mivel hengerfejcserés volt már megvétel után, de csak nem akart összeállni, Kakucson minduntalan megette az összes hűtővizet, és már szerintem meg is csapágyasodott a hangjából ítélve, ő kicsit parkolópályára került. Sokáig szemeztem itt egy eladó komplett motorral itt a fórumon, de addig addig szemeztem, míg eltűnt, gondolom valaki megvette. Így most a motor újjáépítését fontolgatom, ilyet még úgysem csináltam (kispolski nem ér szerintem).
Ha valaki le akar beszélni róla, még meggyőzhető vagyok.
ha a debreceni motort nézted az még lehet hogy megvan, csak ha 3 hónapig nem szol a hirdetéshez senki akkor az autómatikusan törlödik. Én saját részről annyit tennék hozzá, hogy én az EFI-t raknám rá, nem a k-jet-et...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by VipeR-T »

Erre is gondoltam, csak elfelejtettem ki árulta. De tudom, hogy nem valami új srác volt, hanem "ismerős", de elfeledtem. De amúgy kerestem máshol is, asszem Corneren is hirdette, de már ott sincs fent. Szóval lehet elkelt.
EFI is érdekes lehet, főleg azért, mert még a mechanikus dolgok felújítását átlátom, csapágyazni, fúrni, síkolni, összerakni nem lehet egy óriás kifli, de szart sem ér, ha a K-jet megellik. Úgyhogy még lehet, hogy az lesz, bár egyelőre amit meg bírtam nézni, azok működnek rajta (pótlevegő-tolattyú, AC, ilyesmik), de valamiért csak bele bír fulladni a benzinbe. Legalábbis gondolom, hogy ez a gond, mert ha lefulladok, mondjuk mert megpördülök vagy ilyesmi, utána egy örökkévalóság újraindítani, míg ha szándékosan állítom le, akkor pöcc-röff. Gondolom magára húzza a világ benzinét fulladás előtt.
Meg mondjuk pályán melegszik is mint az állat továbbra is, pedig elektromos ventije van már, jó nagy. Nem tudom, a negyedik új termosztát van benne, már a hűtő hőcserélőre gondolok, hátha az a baj. De légteleníteni is egy okádalom azt a motort. Vagy én vagyok hülye hozzá. Na, ha összeáll a motor, szerzek bele hűtőt is.
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by VipeR-T »

Hahó! Tegnapi nap beszereztem egy motordonort a Sierrához (amit nem tudom miért ide írok, de a Corneren nem érzem magam otthon). Scoprio 2.9 4x4. Meg közben lett egy Focus is, 2.0 automata, amerikai modell. Ezzel még nem tudom mi lesz, de a hajtás valamire csak jó lesz. A Scorpioból meg motor ki, kicsit kipofoz, hajtás kibont, aztán alighanem méhecske. Ha valakinek valami kellhet belőle, szóljon. Bár hát mi kellene ezeken kívül. Na mindegy. Szorítsatok!
Attachments
20150119_111235.jpg
20150119_111316.jpg
20150119_153731.jpg
20150119_153800.jpg
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by Bogyo28 »

VipeR-T wrote:Hahó! Tegnapi nap beszereztem egy motordonort a Sierrához (amit nem tudom miért ide írok, de a Corneren nem érzem magam otthon). Scoprio 2.9 4x4. Meg közben lett egy Focus is, 2.0 automata, amerikai modell. Ezzel még nem tudom mi lesz, de a hajtás valamire csak jó lesz. A Scorpioból meg motor ki, kicsit kipofoz, hajtás kibont, aztán alighanem méhecske. Ha valakinek valami kellhet belőle, szóljon. Bár hát mi kellene ezeken kívül. Na mindegy. Szorítsatok!
nekem a scorpióból a 2 első üléssin az kellene....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by VipeR-T »

OK, hétvégén megyek haza lefotózom.
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by levelboss »

Szia! Ha esetleg van benne klíma, akkor érdekelne a tartó konzolja, meg a klíma kompresszorja, ha neked nem kell.
Persze, amennyiben fölmegy a Capri V6 blokkra.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by Tibi »

VipeR-T wrote:Hahó! Tegnapi nap beszereztem egy motordonort a Sierrához (amit nem tudom miért ide írok, de a Corneren nem érzem magam otthon). Scoprio 2.9 4x4. Meg közben lett egy Focus is, 2.0 automata, amerikai modell. Ezzel még nem tudom mi lesz, de a hajtás valamire csak jó lesz. A Scorpioból meg motor ki, kicsit kipofoz, hajtás kibont, aztán alighanem méhecske. Ha valakinek valami kellhet belőle, szóljon. Bár hát mi kellene ezeken kívül. Na mindegy. Szorítsatok!
Jöhet ide az infó, ne foglalkozz semmivel. Sokféle huncutságon törjük mi is a fejünket. Sok minden nem kell belőle, talán a 4x4 meg a 2.0 zetec.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hajrá !
1980 Capri MK3
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by SONI »

Tibi wrote:
VipeR-T wrote:Hahó! Tegnapi nap beszereztem egy motordonort a Sierrához (amit nem tudom miért ide írok, de a Corneren nem érzem magam otthon). Scoprio 2.9 4x4. Meg közben lett egy Focus is, 2.0 automata, amerikai modell. Ezzel még nem tudom mi lesz, de a hajtás valamire csak jó lesz. A Scorpioból meg motor ki, kicsit kipofoz, hajtás kibont, aztán alighanem méhecske. Ha valakinek valami kellhet belőle, szóljon. Bár hát mi kellene ezeken kívül. Na mindegy. Szorítsatok!
Jöhet ide az infó, ne foglalkozz semmivel. Sokféle huncutságon törjük mi is a fejünket. Sok minden nem kell belőle, talán a 4x4 meg a 2.0 zetec.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hajrá !
Még hogy nincs 4x4 eladó Tibi mi, itt egy újabb példány a száguldó talicskához 8-)
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Machine
nemleszgondhasegítis
Posts: 159
Joined: Fri Nov 16, 2007 11:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakeszi

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by Machine »

Szia,
a fókából (ha tárcsafékes hátul) a hátsó féknyergek érdekelnek
"The highway still leads to hell"
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by VipeR-T »

Hahó!

levelboss: A klímát még spájzolom egy ideig, megpróbálom én is hasznosítani a Sierrában.
Tibi: A 4x4 marad, amennyiben használható belőle valami a Sierrához. Ha nagyon más, akkor megy az is a háztól (kivéve váltó, az marad tuti) A fóka meg sajnos nem Zetec, bár én is azt hittem. Valami ősöreg lemez szelepfedeles motor, talán CVH.
Machine: Féknyerget nézem hétvégén.
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by Blant »

VipeR-T wrote:Hahó!

A fóka meg sajnos nem Zetec, bár én is azt hittem. Valami ősöreg lemez szelepfedeles motor, talán CVH.
Azérdekes lenne... Az nemigen lehet más, mi t zetec pedig. Benzinesnek benzines azért?
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Viper 1980-as 2.0 V6-osa

Post by White Shark »

Blant wrote:
VipeR-T wrote:Hahó!

A fóka meg sajnos nem Zetec, bár én is azt hittem. Valami ősöreg lemez szelepfedeles motor, talán CVH.
Azérdekes lenne... Az nemigen lehet más, mi t zetec pedig. Benzinesnek benzines azért?
De bizony hogy lehet ,csak nagyon kevés volt belőle ,ritka mint a fehér holló.Nálam már kerestek ilyen motort,és én is csak néztem hogy mi a szar ez.
Post Reply