195/65 R15 gumik Caprira?- rafér? Van vele tapasztalat?

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

195/65 R15 gumik Caprira?- rafér? Van vele tapasztalat?

Post by afbalint »

sziasztok! Szeretnem a caprim fogyasztását csökkenteni, és ennek egy jó eszköze lehet elvileg a nagyobb atmeroju gumi. Sogorom totalkaros stilo-jarol megkaptam ket jo allapotu 195/65 R15-os gumit - befer ez meg a kerekjaratba? A Capri gyari gumijaval a kerekatmero 590 mm, ezzel 635 mm-el lenne, azaz bo 2 centivel none meg a sugar. A Caprim nincs ultetve (nem is all szandekomban) - van valakinek tapasztalata, hogy ezzel hogy viselkedik a kocsi? Berugozaskor nem gaz? A kocsit csak ket szemellyel fogom hasznalni. Elore is koszi!Bandi
bandi
User avatar
Szelei Szilard
nemleszgondhasegítis
Posts: 133
Joined: Mon Mar 12, 2007 8:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Simontornya

Post by Szelei Szilard »

Helo. hátra nekem befért a 205/55 r16 is, elöre nemtudom felmenne e de szerintem pogácsát kéne alá tenni meg hosszab tőcsavarokat vagy valami nyomtávszélesítőt. Meg attol függ milyen ET száma lesz a felniknek. Üdv :wink:
'76 Capri MK II 2.9 V6
'92 Scorpio 2.9 V6
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: 195/65 R15 gumik Caprira?- rafér? Van vele tapasztalat?

Post by Bogyo28 »

afbalint wrote:sziasztok! Szeretnem a caprim fogyasztását csökkenteni, és ennek egy jó eszköze lehet elvileg a nagyobb atmeroju gumi. Sogorom totalkaros stilo-jarol megkaptam ket jo allapotu 195/65 R15-os gumit - befer ez meg a kerekjaratba? A Capri gyari gumijaval a kerekatmero 590 mm, ezzel 635 mm-el lenne, azaz bo 2 centivel none meg a sugar. A Caprim nincs ultetve (nem is all szandekomban) - van valakinek tapasztalata, hogy ezzel hogy viselkedik a kocsi? Berugozaskor nem gaz? A kocsit csak ket szemellyel fogom hasznalni. Elore is koszi!Bandi
szerintem nagy lesz, de ez rugo és lengéscsillapító-állapot függő. Nálam elférne, de nekem fel van emelve a segge nem kicsit. de ezzel csökkenteni a fogyasztást :h: :fcp06: arra jó hogy ne legyen tőle pontos az órád, de elég minimális lesz a fogyasztáskülönbség, a kinézete pedig igen buta lesz, és még lehet hogy el sem fér...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

hülyeség

mivel a nagyobb kereket nehezebb eltekerni, ezért vmilyen szinten jobban erölködik a motorod... az pedig nem kevesebb fogyit fog jelenteni, hanem többet.
és persze csalni fog minden.
úttartásod a levesben, kanyarodás mint egy dömperrel...

dobd ki, add el, de ne tedd fel caprira.
User avatar
Szelei Szilard
nemleszgondhasegítis
Posts: 133
Joined: Mon Mar 12, 2007 8:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Simontornya

Post by Szelei Szilard »

Egyébként szerintem is több lesz a fogyasztásod, nem kevesebb. Ja! és az enyémen le van húzva a sárvédő szél 3cm-t hogy ha ki lesz emelve ne legyen akkora a rés a kerék fölött, de igy is befért a 16"-os.
'76 Capri MK II 2.9 V6
'92 Scorpio 2.9 V6
User avatar
Szelei Szilard
nemleszgondhasegítis
Posts: 133
Joined: Mon Mar 12, 2007 8:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Simontornya

Post by Szelei Szilard »

A 65ös peremű gumi elég magas, valóban bután fog kinézni! Ha már 15"os akkor peres gumit rakj rá. Mondjuk, annak is megvannak a hátrányai. De viszont kanyarba (szerintem)stabilabb lenne.
'76 Capri MK II 2.9 V6
'92 Scorpio 2.9 V6
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Szelei Szilard wrote:A 65ös peremű gumi elég magas, valóban bután fog kinézni! Ha már 15"os akkor peres gumit rakj rá. Mondjuk, annak is megvannak a hátrányai. De viszont kanyarba (szerintem)stabilabb lenne.
Peres gumi nem igazán néz ki jól, a Caprin. :roll:
Ford Capri MkI Essex
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

szszaby wrote: Peres gumi nem igazán néz ki jól, a Caprin. :roll:
a 195/50x15 szinte gyári méret, nem csal vele az óra, jó az útfekvése, olcsón megvehető -szinte olcsóbban mint a 185/70x13...- és a megfelelő felnivel igenis jól néz ki.
túl szubjektív vagy.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

szszaby wrote: Peres gumi nem igazán néz ki jól, a Caprin. :roll:

A jól néz ki - nem jól néz ki dolog nem csak a gumin múlik azért. Pl:

szerintem ez még jól néz ki :smt023

Image

viszont ez már nem tartozik a bocsánatos bűnök közé

Image
1980 Capri MK3
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Egyetértek a képek alapján, de Én a ballonos gumi híve vagyok. :wink:
Ford Capri MkI Essex
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

koszi a valaszokat! Bar ezek szerint felrakva nem nagyon volt senkinek...Mondjuk ha gazul nez majd ki, akkor lehet, hogy hanyagolom, es maradok a mostani 195/50-esnel. Ha csal az ora, nem baj, csak fogyasszon kevessebbet. Itt ellenkeznek veletek, hogy nem fogyaszt kevsebbet, hiszen ha ti ervelesetek lenne igaz, akkor 1. kisebb gumi = kisebb fogyasztas (nyilvan extrem meret eltersnel mar igaz lehet, hogy megno (Traktorgumi?) de ez meg szerintem nem az). 2. 5-os valtonak sem lenne ertelme, mert azzal is "jobban erolkodik a motor". Igen, jobban erolkodik csak 120-nal nem 3500-ot, hanem 2800-at forog, es 11 lityi helyett 10-el megy el.
Meg nagyobb gumit (kevesbe pereset) azert szeretnek, hogy kevesbe razza szet a vesemet...na majd meglassuk
bandi
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

Ha a fogyasztáson a gumimérettel akarsz spórolni szerintem inkább 135-öst kéne felrakni 195 helyett :D Persze most vicces kedvem van. Bringakerék :ru:
1980 Capri MK3
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

Ja, meg annyit hogy a Caprival a mostani kis renault-mat szeretnem kivaltani a hosszu utakon Evente kb. 10 alkalommal megyunk hosszabb utra (par ezer km), amikor 130-150-el megy tartosan az ember palyan - akkor mar szamit a fogyasztasban. Ezert szeretnek meg egy 5-os valtot is bele..
bandi
Capri2.0
márokosanistudnézni
Posts: 74
Joined: Fri Sep 29, 2006 9:14 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc
Contact:

Post by Capri2.0 »

Image
Image

185/65 r14
Ford Capri 2.0 1982
3 CAPRI van Miskolcon:)
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Jó szűk itt a hely, csökkenteni kellene a felni ET számát, vagyis olyan felni kellene amin kissebb.
Ford Capri MkI Essex
Post Reply