sos

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Gabooca
márokosanistudnézni
Posts: 85
Joined: Tue Nov 08, 2005 3:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, III. ker.

Post by Gabooca »

Tibi wrote:
Gabooca wrote:S.O.S :!: :!: :!:

Plíííz akinek van 23-as főfékhengere kérem hozza magával a talira, e nélkül sajnos otthon pihen a Caprim :cry:
Ha nem lenne senkinek nekem van, keress meg ha aktuális a dolog és tudsz várni következő péntekig.
milyen állapotban van? most sikerült szereznem egyet Bogyótól, de rá fér egy kis foglalkozás
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

Gabooca wrote:
Tibi wrote:
Gabooca wrote:S.O.S :!: :!: :!:

Plíííz akinek van 23-as főfékhengere kérem hozza magával a talira, e nélkül sajnos otthon pihen a Caprim :cry:
Ha nem lenne senkinek nekem van, keress meg ha aktuális a dolog és tudsz várni következő péntekig.
milyen állapotban van? most sikerült szereznem egyet Bogyótól, de rá fér egy kis foglalkozás
Nem tudom nem foglalkoztam vele.Nekem a Scorpios megoldás lesz mert kéznél volt, ezért nem kerül beépítésre. Egyébként ez is Bogyótól van.
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

Tibi wrote:
Gabooca wrote:
Tibi wrote: Ha nem lenne senkinek nekem van, keress meg ha aktuális a dolog és tudsz várni következő péntekig.
milyen állapotban van? most sikerült szereznem egyet Bogyótól, de rá fér egy kis foglalkozás
Nem tudom nem foglalkoztam vele.Nekem a Scorpios megoldás lesz mert kéznél volt, ezért nem kerül beépítésre. Egyébként ez is Bogyótól van.
Lassan kezdem alkatrészneppernek érezni magam hogy minden tőlem van..... :lol: :lol: :lol:
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Gabooca
márokosanistudnézni
Posts: 85
Joined: Tue Nov 08, 2005 3:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, III. ker.

Post by Gabooca »

bogyo28 wrote:
Tibi wrote:
Gabooca wrote: milyen állapotban van? most sikerült szereznem egyet Bogyótól, de rá fér egy kis foglalkozás
Nem tudom nem foglalkoztam vele.Nekem a Scorpios megoldás lesz mert kéznél volt, ezért nem kerül beépítésre. Egyébként ez is Bogyótól van.

Lassan kezdem alkatrészneppernek érezni magam hogy minden tőlem van..... :lol: :lol: :lol:

Pedig még a felnikről nem is beszéltünk :wink:
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

fekdob szorul - mi lehet a gond?

Post by afbalint »

Hali!

Mar a muszakira keszitem a kocsit, es az egyik (csak az egyik!!) fekdobnal a kovetkezo problema lep fel: ha tolatok, rafeszul, beszorul a fek, elore kienged, de akkor is nehezebben jar (forog), mint a masik. Az auotmata utanallito nem lehet, azt mindig visszanyomom. Eloszor azt hittem, hogy a visszahuzorugok gyengek, de nem az (ki is csereltem, de nem valtozott). Amugy minden zsir uj, es gondoltam arra, hogy esetleg ez a gond: a felujitas ota kb. 400 m-t mentem vele - lehet, hogykicsit kopnia kell? A masik amire gondoltam, hogy visszarakasnal a fekpofak pozicionalasanal lehet egy kicsit jatszani (lehet, hogy par millimeterrel lejjebb/feljebb kellene raknom?). Akinek van otelete, vagy vele is elofordult, szoljon! Az egesz csak azert gaz, mert aksi meghalt a kocsiban (es nem is akarok venni, amig az aprosagokat nem csinaltam meg), viszont beragadt, szorulos fekkel eleg huzos dolog tologatni. Ugy is mondhatnam, hogy lehetetetlen (es a szereleshez sajnos neha tologatnikell)
bandi
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Könnyen mozog a fékpofa? A fékpofa rögzitőnek stabilan kellene fognia, hogy ne mozogjon össze-vissza.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: fekdob szorul - mi lehet a gond?

Post by Süni »

afbalint wrote:Hali!

Mar a muszakira keszitem a kocsit, es az egyik (csak az egyik!!) fekdobnal a kovetkezo problema lep fel: ha tolatok, rafeszul, beszorul a fek, elore kienged, de akkor is nehezebben jar (forog), mint a masik.
Apósom OFF-ján akkor volt ez, amikor már túlméretes volt a fékdob (gyárilag megengedett kopás felett). Csere segített rajta.
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: fekdob szorul - mi lehet a gond?

Post by szszaby »

Süni wrote:
afbalint wrote:Hali!

Mar a muszakira keszitem a kocsit, es az egyik (csak az egyik!!) fekdobnal a kovetkezo problema lep fel: ha tolatok, rafeszul, beszorul a fek, elore kienged, de akkor is nehezebben jar (forog), mint a masik.
Apósom OFF-ján akkor volt ez, amikor már túlméretes volt a fékdob (gyárilag megengedett kopás felett). Csere segített rajta.
Nekem a halálán túl van, annyira ki van szabályozva, de nem csinálja ezt a mókát, műkszik rendesen.
Ford Capri MkI Essex
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

A rogzito rugo (vagy minek hivjak azt, ami kozepen fogja) jol fogja. Most a kovetkezo jutott eszembe: mi van, ha tenyleg egy picit magasra raktam (mert plusz/minusz par milli jateka van, attol fugg, hogy alul hogy illeszti be az ember, es ezert font jobban "belelog" a dobba, mint kellene. Lehet, hogy csak a baloldali fekpofat raktam magasabbra picit, ezert ha hatrafele forog a kerek (es a dob), a dob nekifeszules miatt huzza magaval a fekpofat, ami rafesziti sajatmagat. Ha elore megyek, elore is huzza magaval, de aztan kienged, mert az a kiengedesi irany - most ez tunik logikus magyaraztnak...
bandi
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

afbalint wrote:A rogzito rugo (vagy minek hivjak azt, ami kozepen fogja) jol fogja. Most a kovetkezo jutott eszembe: mi van, ha tenyleg egy picit magasra raktam (mert plusz/minusz par milli jateka van, attol fugg, hogy alul hogy illeszti be az ember, es ezert font jobban "belelog" a dobba, mint kellene. Lehet, hogy csak a baloldali fekpofat raktam magasabbra picit, ezert ha hatrafele forog a kerek (es a dob), a dob nekifeszules miatt huzza magaval a fekpofat, ami rafesziti sajatmagat. Ha elore megyek, elore is huzza magaval, de aztan kienged, mert az a kiengedesi irany - most ez tunik logikus magyaraztnak...
Annak elméletileg be kellene állni magától a helyes pozícióba amikor egy párszor megtaposod a féket, tehát hozzá sem kellene érnie a dobhoz.
Ford Capri MkI Essex
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

Hat, leveszem a masik oldalit is meg a heten, aztan probalok rajonni, hogy az miert jo, ez meg miert nem...valamit biztos elcsesztem, csak mar nem all ra a szemem...azert koszi a tippeket!
bandi
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

Na fek megoldodott (a kezifek mozgatoja - ami csuklos - van beragadva/rozsdalva, ezert folyamatosan feszitett allapotban tartotta fekpofat:-)
De van egy masik gond: az egyik hatso feltengely tengely iranyban mozog kb 1 mm-t, mig a masik oldalt nincs ilyeb jateka, passzentos - lehet ezen hazilag segiteni, vagy ehhez ne nyuljak, szerviz? Avagy nem is nagy gond ha egy kicsit lotyog?
bandi
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

afbalint wrote:Na fek megoldodott (a kezifek mozgatoja - ami csuklos - van beragadva/rozsdalva, ezert folyamatosan feszitett allapotban tartotta fekpofat:-)
De van egy masik gond: az egyik hatso feltengely tengely iranyban mozog kb 1 mm-t, mig a masik oldalt nincs ilyeb jateka, passzentos - lehet ezen hazilag segiteni, vagy ehhez ne nyuljak, szerviz? Avagy nem is nagy gond ha egy kicsit lotyog?
A helyedben nem foglalkoznék vele az enyém is lötyög. Megoldás pedig a roppantógyűrű lefúr csapágy felüt új roppantó bele és kész is :D
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

aha...igen...koszi...(annyit ertettem, hogy ne foglalkozzak vele - ezt fogom tenni...:-)
bandi
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

afbalint wrote:aha...igen...koszi...(annyit ertettem, hogy ne foglalkozzak vele - ezt fogom tenni...:-)
Ameddig nincs nagy hangja a difinek addig nincs mivel foglalkozni.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
Post Reply