sos

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

2.0 V6

Post by VipeR-T »

Sziasztok Segítségre volna szükségem: suliban a féléves házijaim nagy részében a Caprit választottam alanynak. Nyilván bennem van a hiba, de nem találok sehol néhány adatot, amire szükségem volna. Ha valaki esetleg tudna segíteni, azt megköszönném.
Tehát, 2.0 V6 motor: furat/löketre nem találtam sehol semmit, mindenhol a 4 hengerest hozza föl a google. A többi adat nagyjából megvan, bár ahány helyen nézem annyi féle a legtöbb dologra, de midnenhonnan összeszedtem a legjobbat, hadd ámuljanak milyen remek autó is ez :) Mindenesetre a váltóáttételekt jó volna pontosan ismerni a számításokhoz, sajnos a típusát nem tudom, a gyári 4 sebességes váltóra ezeket találtam, ha valaki jobbat tud, szintén szívesen fogadom: 1:3,65 2:1,97 3:1,37 4:1 R:3,66 difi:3,44. Előre is köszönöm a segítséget, és előrevetítem, hogy lehet hogy lesznek még hasonló hülye kérdéseim ahogy haladok előre :)
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: 2.0 V6

Post by levelboss »

VipeR-T wrote:Sziasztok Segítségre volna szükségem: suliban a féléves házijaim nagy részében a Caprit választottam alanynak. Nyilván bennem van a hiba, de nem találok sehol néhány adatot, amire szükségem volna. Ha valaki esetleg tudna segíteni, azt megköszönném.
Tehát, 2.0 V6 motor: furat/löketre nem találtam sehol semmit, mindenhol a 4 hengerest hozza föl a google. A többi adat nagyjából megvan, bár ahány helyen nézem annyi féle a legtöbb dologra, de midnenhonnan összeszedtem a legjobbat, hadd ámuljanak milyen remek autó is ez :) Mindenesetre a váltóáttételekt jó volna pontosan ismerni a számításokhoz, sajnos a típusát nem tudom, a gyári 4 sebességes váltóra ezeket találtam, ha valaki jobbat tud, szintén szívesen fogadom: 1:3,65 2:1,97 3:1,37 4:1 R:3,66 difi:3,44. Előre is köszönöm a segítséget, és előrevetítem, hogy lehet hogy lesznek még hasonló hülye kérdéseim ahogy haladok előre :)
Milyen suliba jársz? Miféle házikhoz kellenek ezek? Csak érdeklődédképpen.

Jó munkát előre is! :wink:
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

furat: 84,03 mm
löket: 60,1 mm

A áttételek jók, ha csattogós váltód van.

Egyébként mik ezek a féléves házik :?: :idea:
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: 2.0 V6

Post by szszaby »

VipeR-T wrote:Sziasztok Segítségre volna szükségem: suliban a féléves házijaim nagy részében a Caprit választottam alanynak. Nyilván bennem van a hiba, de nem találok sehol néhány adatot, amire szükségem volna. Ha valaki esetleg tudna segíteni, azt megköszönném.
Tehát, 2.0 V6 motor: furat/löketre nem találtam sehol semmit, mindenhol a 4 hengerest hozza föl a google. A többi adat nagyjából megvan, bár ahány helyen nézem annyi féle a legtöbb dologra, de midnenhonnan összeszedtem a legjobbat, hadd ámuljanak milyen remek autó is ez :) Mindenesetre a váltóáttételekt jó volna pontosan ismerni a számításokhoz, sajnos a típusát nem tudom, a gyári 4 sebességes váltóra ezeket találtam, ha valaki jobbat tud, szintén szívesen fogadom: 1:3,65 2:1,97 3:1,37 4:1 R:3,66 difi:3,44. Előre is köszönöm a segítséget, és előrevetítem, hogy lehet hogy lesznek még hasonló hülye kérdéseim ahogy haladok előre :)
http://www.capri.pl/garage/engine-2000-v6
http://www.capri.pl/garage/gearbox-type-f
Ford Capri MkI Essex
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Post by VipeR-T »

Hali! Először is nagyon köszönöm a segítséget, gyorsak voltatok :)
A suli a Budapesti Műszaki Egyetem, Közlekedésmérnöki Kar, gépészmérnök szak, autógépészmérnöki szakirány :). A házik során egy tetszőleges autót kell elemezni, ellenőrző méretezésnek alávetni, és fejlesztési javaslatot tenni rá. Ezt kell megcsinálni a futóműre, a fékrendszerre, és a hajtásláncra külön-külön. Elég jól hangzik, meg tényleg érdekes is egyébként, csak kár hogy a többi, kevésbé érdekes dolog miatt erre alig jut ideje az embernek.
A fő bajom szerintem az lesz a későbbiekben, hogy a futómű méretezésekor pár dolog távolságát majd le kell mérnem, az autóm meg szét van bombázva lakatolás miatt, úgyhogy lehet hogy még kell majd segítséget kérnem ez ügyben.
És ha esetleg tudtok olyan oldalt, ahol nem annyira gyakori adatokat is lehet találni autókról, azt megköszönném. Egy másik tárgyra ugyanis nem választhattam a Caprit, mert modernebb blokkot kellett, emiatt a Zetec 1.8-ast választottam. Namost ilyen adatokra is szükségem lenne, mint szelepemelés, meg a szelepnyitási szögek, stb. Apám autóját meg nem kéne lebontani vez.tengelyig :) Ha más nem, akkor marad, hogy egy bontóban beméregetem a veztengelyt.
Hát ez a történetem, köszönöm még egyszer!
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

hümm jófatjta helyre mentél ! Nekünk kicsit unalmasabb feladataink voltak...
pü megy
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

VipeR-T wrote:Hali! Először is nagyon köszönöm a segítséget, gyorsak voltatok :)
A suli a Budapesti Műszaki Egyetem, Közlekedésmérnöki Kar, gépészmérnök szak, autógépészmérnöki szakirány :). A házik során egy tetszőleges autót kell elemezni, ellenőrző méretezésnek alávetni, és fejlesztési javaslatot tenni rá. Ezt kell megcsinálni a futóműre, a fékrendszerre, és a hajtásláncra külön-külön. Elég jól hangzik, meg tényleg érdekes is egyébként, csak kár hogy a többi, kevésbé érdekes dolog miatt erre alig jut ideje az embernek.
A fő bajom szerintem az lesz a későbbiekben, hogy a futómű méretezésekor pár dolog távolságát majd le kell mérnem, az autóm meg szét van bombázva lakatolás miatt, úgyhogy lehet hogy még kell majd segítséget kérnem ez ügyben.
És ha esetleg tudtok olyan oldalt, ahol nem annyira gyakori adatokat is lehet találni autókról, azt megköszönném. Egy másik tárgyra ugyanis nem választhattam a Caprit, mert modernebb blokkot kellett, emiatt a Zetec 1.8-ast választottam. Namost ilyen adatokra is szükségem lenne, mint szelepemelés, meg a szelepnyitási szögek, stb. Apám autóját meg nem kéne lebontani vez.tengelyig :) Ha más nem, akkor marad, hogy egy bontóban beméregetem a veztengelyt.
Hát ez a történetem, köszönöm még egyszer!
ez csak nappali képzésben van? mert ha egyszer rá tudom majd venni magam megint a tanulásra (a nyelvvizsgán kivűl és után) akkor valami hasonló másoddiploma érdekelne. meg néha jól is jönne az ilyen irányu végzetségről papir, ha épít az ember valami egyedit, könnyebb lepapirozni...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Post by VipeR-T »

Van levelezőn is, meg kiegészítő képzés is vagy hogy mondják, mindenesetre egész sokan szoktak jönni Győrből a SZIEről, hogy mélyebben megismerjék a szakmát. Az már más kérdés, hogy a várakozásaikkal szemben mit kapnak... Szóval nem csak nappali van, bár most változott sok minden a BSC képzés miatt, a http://www.kozlek.bme.hu honlapon lehet érdemes nézelődni, elég ótvar, de talán vannak rajta hasznos infok.
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
holecz
rengetegetirogatide
Posts: 1599
Joined: Thu Mar 22, 2007 10:45 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Gyöngyös-Szücsi

Post by holecz »

8)
'89 Sierra 2,0 DOHC Sedan
+36 70 503 79 54

"Intercars Autóalkatrészek"
(nálam)..
User avatar
holecz
rengetegetirogatide
Posts: 1599
Joined: Thu Mar 22, 2007 10:45 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Gyöngyös-Szücsi

Post by holecz »

holecz wrote:8)
Bocsi nem ide akartam tenni a napszemüvegest. :oops: :oops: V.mit elb@sztam. :oops: :oops:
'89 Sierra 2,0 DOHC Sedan
+36 70 503 79 54

"Intercars Autóalkatrészek"
(nálam)..
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

holecz wrote:
holecz wrote:8)
Bocsi nem ide akartam tenni a napszemüvegest. :oops: :oops: V.mit elb@sztam. :oops: :oops:
Nem is értettem de gondoltam kis nyikhaj létemre nem szólok be a vénembernek ;) :)
1980 Capri MK3
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

holecz wrote:
holecz wrote:8)
Bocsi nem ide akartam tenni a napszemüvegest. :oops: :oops: V.mit elb@sztam. :oops: :oops:
Nem baj, van ez így. :lol:
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

holecz wrote:
holecz wrote:8)
Bocsi nem ide akartam tenni a napszemüvegest. :oops: :oops: V.mit elb@sztam. :oops: :oops:
ha gondolod ki tudom törölni....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Hattyu
rengetegetirogatide
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc vagy a TESCO
Contact:

Post by Hattyu »

bogyo28 wrote:
holecz wrote:
holecz wrote:8)
Bocsi nem ide akartam tenni a napszemüvegest. :oops: :oops: V.mit elb@sztam. :oops: :oops:
ha gondolod ki tudom törölni....
Te melyik kezeddel szoktad? :lol:
71' Taunus 2a 1.3 s4 to ??? :)(a feltámasztásos)
"A Remény hal meg utoljára!"
Trust no one!!
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

Hattyu wrote:
bogyo28 wrote:
ha gondolod ki tudom törölni....
Te melyik kezeddel szoktad? :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jogos!!!!
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Post Reply