Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Blant »

Kedves mindnyájatok!

Eljött az ideje ennek is! Muszáj megválnom a Capri túl kicsi cserébe szar gyári hűtőjétől! A Tali előtt megcsináltattam, de folyik és a kényszerből lezárt 3 rekesz elég is volt ahhoz, hogy szépen melegedjen.

Arra gondoltam, hogy ebből az alkalomból össze is gyűjthetnénk, hogy kinek milyen hűtője van, hova és hogyan van beépítve, milyen ventije, milyen hőkapcsolója, hány fokos, hova van beépítve, milyen adapterrel, költségek, bontott, új utángyártott!

Engem a V6 érdekelne kifejezetten, hogy fordul meg a vízcső, stb, de érdemes lenne a soros megoldásokat is látni!

És könyörgöm KÉPEKKKEEEEEL :-)
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by daytona »

Nos nekem a 2.9i scorpio gyari hutoje van a Taunusban. Nem en raktam be, mar igy kerult hozzam a kocsi. Nagyon MOOOOK kategoria. Mikor hozzamkerult, semmilyen ventillator nem volt, csak a menetszel hutotte. En kotottem be egy fiesta elektromos ventit, mert a 2.9 gyari viszkoja nem fert be. Az en elektromos bekotesem is rettenet mok, na meg aztan folyni kezdett a huto szele, meguntam a tomitgetest es beontottem epoxyval 8-) VIGYAZAT: NAGYON RONDA!
Attachments
IMG_6318.jpg
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Blant »

Valami ilyesmiben gondolkodom én is, de égen földön nem találok újat ezekből, a bontottól pedig félek! Hogy van felfogatva? Gyárilag milyen fülek vannak a hűtőn, azokkal raktad be?
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Bogyo28 »

képem nincs, mert a kocsiban jelenleg nincs benne. nekem scorpio kozá hűtő van, meg egy klímaventi. utánygyártott hőgomba a hűtőben, mert a gyári csak 102 foknál kapcsol be. rendesen relével. gyári hűtőtartó konzol levágva, teljesen a zárhíd után jön a hűtő. sierra dohc az jobb lehet, mert alacsonyabb. az oldalsó füleket le kell vági róla. ha a hűtőben nincs hőgombának hely, bevált megoldás a csőbe adapter:

http://bolthely.hu/bpracing/id/01149_Vi ... at_-_32_mm" onclick="window.open(this.href);return false;

ennek furatát felfuratni 14x1,5 menetre, és abba bmw kapcsoló, ami 88 fok környékén kapcsol. az a legkissebb fizikai méretre, és sima sarus, nem kell hozzá semmi extra csatlakozó.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Bogyo28 »

Blant wrote:Valami ilyesmiben gondolkodom én is, de égen földön nem találok újat ezekből, a bontottól pedig félek! Hogy van felfogatva? Gyárilag milyen fülek vannak a hűtőn, azokkal raktad be?
sierra dohc hűtő bárdi honlap szerint 30500 körül van a listaára, tehát az neked még jóval olcsobb. méretei:
dohc_sierra_hűtő.jpg
dohc_sierra_hűtő.jpg (61.39 KiB) Viewed 11236 times
oldalsó nagy füleket le kell vágni, alul müanyag rud belemyegy egy gumiágyba, felül meg az alu széléhez lehet csavarozni konzolt...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by daytona »

Blant wrote:Valami ilyesmiben gondolkodom én is, de égen földön nem találok újat ezekből, a bontottól pedig félek! Hogy van felfogatva? Gyárilag milyen fülek vannak a hűtőn, azokkal raktad be?
Nem en raktam bele, en valoszinu nem kovettem volna el ilyen barbarsagot. A scorpio huto oldalabol kiall a huto sikjaban mindket oldalra egy-egy muanyag ful, azokkal van odafogatva alulrol a scorpio nyulvanyaihoz mindket oldalon (a sierra megoldasa is ugyanez). Nos errol a hutorol valaki leflexelte ezt a ket oldalso muanyag tartot, a Taunus jobb oldali nyulvanyabol kiflexelt egy kb 2 centis reszt, es ugy mar be tudta allitani ezt a hutot - tehat siman csak bele van rakva ugymond a nyulvanyokba. Fennt kotelegelovel van megkotve :lol:

A hutoventillator muanyag hazat en is kotegelovel huztam a hutohoz :lol: Viszont ezzel a konfiggal 100% mukodik, csak marha ronda.
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by daytona »

Bogyo28 wrote:
Blant wrote:Valami ilyesmiben gondolkodom én is, de égen földön nem találok újat ezekből, a bontottól pedig félek! Hogy van felfogatva? Gyárilag milyen fülek vannak a hűtőn, azokkal raktad be?
sierra dohc hűtő bárdi honlap szerint 30500 körül van a listaára, tehát az neked még jóval olcsobb. méretei:
dohc_sierra_hűtő.jpg
oldalsó nagy füleket le kell vágni, alul müanyag rud belemyegy egy gumiágyba, felül meg az alu széléhez lehet csavarozni konzolt...
tehat forditva teszed be a hutot?
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Blant »

Ezt néztem én is Bogyó, csak reménykedem, hogy lesz olyan hűtő, amihez nem kell keresztbe csovezni. Ennek milyen ventije volt gyárilag? Dupla kicsi? A jobb oldali víz térben a furat lehet hogomba furat? 88 fok nem kevés kicsit venti hokapcsolasnak?
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Blant »

daytona wrote:
tehat forditva teszed be a hutot?
Szerintem igen!
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by daytona »

Blant wrote:Ezt néztem én is Bogyó, csak reménykedem, hogy lesz olyan hűtő, amihez nem kell keresztbe csovezni. Ennek milyen ventije volt gyárilag? Dupla kicsi? A jobb oldali víz térben a furat lehet hogomba furat? 88 fok nem kevés kicsit venti hokapcsolasnak?
Szerintem nem kell keresztbe csovezni! A DOHC hutoje ugyanolyan kiosztasu, mint a V6: jobb felul megy be a viz, bal alul jon ki. Nemelyikben en is lattam hutogombanak lyukat. A gyari ventillatorja dupla es sajnos nem fer el, mert a ventik motorjai nem laposak es szelesek, hanem magasak, belelognak az ekszijhajtasba.

Itt egy kep a DOHC ventikrol (az also dupla):

https://lh5.googleusercontent.com/-xLt5 ... 528187.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Blant »

daytona wrote: Szerintem nem kell keresztbe csovezni! A DOHC hutoje ugyanolyan kiosztasu, mint a V6: jobb felul megy be a viz, bal alul jon ki. Nemelyikben en is lattam hutogombanak lyukat.
Ebben biztos vagy? Amit Bogyó belinkelt, azon pont FORDitott, mint a V6.
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Blant »

Megnéztem DOHC motortereket es valóban, mint a V6. Akkor a bardinal rossz a kép!
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Tibi »

este tudok adni képet az enyémről. Levágott gyári tartó, klimaventi elől, kozé24v hűtő és ha jók az emlékeim fejjel lefelé raktam be. a pucukák alul vannak. Három kis fület kellett hegeszteni. Jaaaa és pályanapon sem melegedett túl a nyári hőségben.
1980 Capri MK3
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by Blant »

Ez is jól hangzik! Es kozé hűtőt lehet újat kapni? Félek nem nagyon! Milyen víz csöveket használtál hozza? A kozé hűtő milyen vastag?
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Milyen hűtőt a Capriba? Hűtőátalakítások, árak, képek

Post by SONI »

Gyári új hűtő van az enyémben. Még Sünin keresztül vettem egy két éve. Elől pedig opel corsa klíma venti van szépen teszi a dolgát. Belet téve a víz csőbe egy hőgomba ami kapcsolja a ventilátort.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply