valami elszállt...

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Post by SONI »

Ha elektromos a gyujtásod nézd meg, hogy a jeladó nem-e fordul el a helyéröl.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

trafo2000 wrote:Ugyanaz.A hiba nem lett orvosolva csak a tünet.
technikailag érdekelne, hogy ha a gyújtás a gond (rossz időben jön a szikra), akkor hogy jár a motor? Mert most ugye az a helyzet hogy hazajöttem vele, "csak" nem indul be... mi a különbség a járó motor, és az indító-motor által forgatott állapot között? Hülye vagyok hozzá, de érdekel. :?:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

gizmo wrote:
trafo2000 wrote:Ugyanaz.A hiba nem lett orvosolva csak a tünet.
technikailag érdekelne, hogy ha a gyújtás a gond (rossz időben jön a szikra), akkor hogy jár a motor? Mert most ugye az a helyzet hogy hazajöttem vele, "csak" nem indul be... mi a különbség a járó motor, és az indító-motor által forgatott állapot között? Hülye vagyok hozzá, de érdekel. :?:
Talán önindítozásnál kisebb a szívócsőben a vákum.(ezáltal a gyújtást is kevésbé állítja el).
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

gizmo wrote:
trafo2000 wrote:Ugyanaz.A hiba nem lett orvosolva csak a tünet.
technikailag érdekelne, hogy ha a gyújtás a gond (rossz időben jön a szikra), akkor hogy jár a motor? Mert most ugye az a helyzet hogy hazajöttem vele, "csak" nem indul be... mi a különbség a járó motor, és az indító-motor által forgatott állapot között? Hülye vagyok hozzá, de érdekel. :?:
Egyszerű mint a faék.Gyárilag van egy optimális beállítás ha onnan elmászik akkor csökken a hatásfok,aztán már be sem indul stb.Érdekes jelenség pl ha akkor jön a szikra amikor szívó ütemben a nyitott szívószelep mellett klasszul berobban a benya egészen a karbiig szép nagy lángcsóvákat lövellve.Ha az előgyujtás lesz nagy akkor először kopogásos égés lesz,nagyobb elállítódásnál pedig annyira körán robban a keverék a felsőholtpont előtt hogy már az önindító sem forgatja át és visszaforgatja a főtengelyt a korai bumm.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

lángcsóva megvolt az előző alkalommal 8) látványos volt sötétben...
akkor most majd próbálom beindítani valahogy (esetleg behúzással), és remélem kibírja Driver-ékig...
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

az autóm egy büdös kurva. De imádom :mrgreen: Óvatosan lementem vele Balázshoz, Szigetszentmiklósra. Mutatnám a problémát Balázsnak este 9körül, erre pöccre indul... :f: annyi. Az előgyújtás nem volt tökéletes (0fok), az beállította nekem a mester, hazafelé kitapostam a belét, és simán indul... :shock: igazi nőként fogok vele bánni, megérdemli. Nem az a kimondott háziasszony, de legalább mindíg belevisz valami őrültségbe :burn:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

gizmo wrote:az autóm egy büdös kurva. De imádom :mrgreen: Óvatosan lementem vele Balázshoz, Szigetszentmiklósra. Mutatnám a problémát Balázsnak este 9körül, erre pöccre indul... :f: annyi. Az előgyújtás nem volt tökéletes (0fok), az beállította nekem a mester, hazafelé kitapostam a belét, és simán indul... :shock: igazi nőként fogok vele bánni, megérdemli. Nem az a kimondott háziasszony, de legalább mindíg belevisz valami őrültségbe :burn:
De most tényleg:kiszedtétek egyáltalán a gyujtást a blokkból ellenőrzés céljából?Láttad a fogaskerekeket?Jó a membrán a gyujtáson?Az elosztó tengelyén fix a jeladó?Minden kontakt ok?Vagy végig csak találgattunk?
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

trafo2000 wrote:
gizmo wrote:az autóm egy büdös kurva. De imádom :mrgreen: Óvatosan lementem vele Balázshoz, Szigetszentmiklósra. Mutatnám a problémát Balázsnak este 9körül, erre pöccre indul... :f: annyi. Az előgyújtás nem volt tökéletes (0fok), az beállította nekem a mester, hazafelé kitapostam a belét, és simán indul... :shock: igazi nőként fogok vele bánni, megérdemli. Nem az a kimondott háziasszony, de legalább mindíg belevisz valami őrültségbe :burn:
De most tényleg:kiszedtétek egyáltalán a gyujtást a blokkból ellenőrzés céljából?Láttad a fogaskerekeket?Jó a membrán a gyujtáson?Az elosztó tengelyén fix a jeladó?Minden kontakt ok?Vagy végig csak találgattunk?
-első alkalommal ki lett szedve a gyújtás a blokkból, a fogaskerékkel nem volt látható gond...
- a trafónál picit áthúz, ezt tegnap láttuk sötétben,
- az elosztó tengelyén elég fix a jeladó
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

Nna akkor oksa.Az áthúzást meg nem nagy dolog megszüntetni. :wink:
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

trafo2000 wrote:Nna akkor oksa.Az áthúzást meg nem nagy dolog megszüntetni. :wink:
most is pöccre indult. áthúzást kábelcserével szüntetjük meg alapesetben, nem?
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

gizmo wrote:
trafo2000 wrote:Nna akkor oksa.Az áthúzást meg nem nagy dolog megszüntetni. :wink:
most is pöccre indult. áthúzást kábelcserével szüntetjük meg alapesetben, nem?
Igen de találkoztam már hibás gyujtótekercsel is.
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

Mi a helyzet?
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

poccre indul:)
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

ja :f:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

:? Na ebből már tudok mindent.
Post Reply