Szinterkuplung

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Kenny
nemleszgondhasegítis
Posts: 127
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest
Contact:

Post by Kenny »

tomtom wrote:
Kenny wrote:Akkor csak halkan megjegyezném hogy a szinterkuplung lényege hogy sokáig lehet csúsztatni!
30másodpercig tudod úgy csúsztatni hogy nem üvegesedik fel, nem ég meg. :roll:
az indulási komfortcsökkenésre céloztam, mivel nincsenek benne a csillapító rugócskák. 8)
a lényegen nem változtat 18 pénz garival.
Utcára olyat nem is érdemes berakni. Amúgy az ár nem rossz, ha jól emlékszem nekünk 15 körül jött ki házilag, de mi a gyári rugós belsejét használtuk.
www.pfb.hu

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Post by gigford »

Nekem rugohaz nelkuli van senki meg nem mondana, olyan konnyu vele elindulni.

Amugy a szinterfemnek tenyleg nagyobb a hoturese, de megis melyik sportban szoktak 30 masodpercig csusztatni a kuplungot? :roll:
De meg 10ig is, minek?

En ugy szoptam be a regi rugohazas szinterrel, hogy mivel a gyari tarcsat alakitottak at, egy ido mulva kilazulnak a rugok es akkor azt mar nem lehet jol javitani, vagyis csak idolegesen, utanna megint szar lesz.
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

gigford wrote:Nekem rugohaz nelkuli van senki meg nem mondana, olyan konnyu vele elindulni.

Amugy a szinterfemnek tenyleg nagyobb a hoturese, de megis melyik sportban szoktak 30 masodpercig csusztatni a kuplungot? :roll:
De meg 10ig is, minek?

En ugy szoptam be a regi rugohazas szinterrel, hogy mivel a gyari tarcsat alakitottak at, egy ido mulva kilazulnak a rugok es akkor azt mar nem lehet jol javitani, vagyis csak idolegesen, utanna megint szar lesz.

Igazából a szinterkuplungot akkor érzed, ha versenykinyomószerkezetet használsz. Az legalább 2x akkora erővel feszíti a tárcsát a lendkerékhez( de lehet, hogy 3x) .
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
User avatar
Jatis
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Sat Sep 09, 2006 2:14 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Jatis »

Nitrobuster wrote:Igazából a szinterkuplungot akkor érzed, ha versenykinyomószerkezetet használsz. Az legalább 2x akkora erővel feszíti a tárcsát a lendkerékhez( de lehet, hogy 3x) .
Folyamatban nálunk az is, csak szét kéne szedni a cuccot.
PFB-k előre!!!

http://www.pfb.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Szelei Szilard
nemleszgondhasegítis
Posts: 133
Joined: Mon Mar 12, 2007 8:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Simontornya

Post by Szelei Szilard »

Érdemes megnézni. Az árakat inkább ne!http://www.tweakit.net/shop/advanced_se ... 57c557d952
'76 Capri MK II 2.9 V6
'92 Scorpio 2.9 V6
Post Reply