Szerintetek???

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szerintetek???

Post by Bogyo28 »

FEFE wrote:
levelboss wrote:Ilyet nem fogsz találni!
Akkor az hogy működik az?

Hűűűha..... autoszerelő haverod nem fetrengett a röhögéstől amikor ezt az alkatrészt akartad megkerestetni vele?

a fordszámmérő müködése kezdőknek:

a trafó negatív lábáról (zöld szinü kábel, ezt vezérli a megszakíto vagy az elektronika) megy egy vezeték a müszerfalhoz. a trafó müködése közben itt kis impulzusok jönnek, annyi amennyi szikra van. a fordulatszámmérő háta mögött van egy kis elektronika, ami ezeket az impulzusokat számolja. minél több impulzus van egy adott időn belül (nagyobb a fordulat) az elektronika annál nagyobb feszültséget ad ki magából. minél nagyobb a feszültség, a kis tekercs annál jobban kitér. a kis tekercshez van kötve a mutató. magyarul minél nagyobba fordulat, annál több az impulzus adott idő alatt, ezért annál nagyobb a feszültség, a müszer pedig azt méri, csak a skálán fordulatszám van jelezve. csúnya lenne ha pl a hatezres fordulatot behoznák bovdenen a müszerfalhoz...

a másik pedig: a motor hátsó feléből is simán jöhet fémes hang, akár a gyujtáselosztóbol is, lehet nem ártana kiszedni, megtakarítani, beolajozni a tengelyt és ujra összerakni...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re: Szerintetek???

Post by vasparipa »

levelboss wrote: A motortérbe hajolva, mintha a motor hátuljától jönne a hang...
Az nem-e lehet egészen véletlenül, hogy mikor kinyomócsapágyat cseréltetek, a motor, és a váltó közé aztat a darab lemezt nem körültekintően raktátok vissza, és így járó motornál a lendkerékhez hozzáér???(Itten arra gondolok, hogy kicsit meg volt görbülve) Én annó így jártam, ugyanezek a tünetek voltak. Inkább alacsony FORDulaton jelentkezett, de néha olyan erős volt, hogy megálltam, s körbenéztem az autót, hogy WTF??? Én is törtem rajta a fejem, mire rájöttem...később kuplungcserekor beigazolódott a gyanúm, ugyanis fent említett lemezke egyik részen (önindító-környéke) ki volt kicsit fényesedve.
Összerakáskor már figyeltem erre, kicsit megnyomorgattam a lemezt,... azóta nem hallottam azt a hangot.
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Szerintetek???

Post by levelboss »

vasparipa wrote:
levelboss wrote: A motortérbe hajolva, mintha a motor hátuljától jönne a hang...
Az nem-e lehet egészen véletlenül, hogy mikor kinyomócsapágyat cseréltetek, a motor, és a váltó közé aztat a darab lemezt nem körültekintően raktátok vissza, és így járó motornál a lendkerékhez hozzáér???(Itten arra gondolok, hogy kicsit meg volt görbülve) Én annó így jártam, ugyanezek a tünetek voltak. Inkább alacsony FORDulaton jelentkezett, de néha olyan erős volt, hogy megálltam, s körbenéztem az autót, hogy WTF??? Én is törtem rajta a fejem, mire rájöttem...később kuplungcserekor beigazolódott a gyanúm, ugyanis fent említett lemezke egyik részen (önindító-környéke) ki volt kicsit fényesedve.
Összerakáskor már figyeltem erre, kicsit megnyomorgattam a lemezt,... azóta nem hallottam azt a hangot.
Hát én nem hiszem. Ez erősen a motortérből föntről jön, nem pedig alulról. Ezt a hangot akkor hallottam először, mikor hoztam el a kocsit a Balázstól. Azelőtt nem volt ilyen soha. Nem hinném, h lenne összefüggés. :-? Ehh... sehogyse jó ez...
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re: Szerintetek???

Post by vasparipa »

levelboss wrote: Ezt a hangot akkor hallottam először, mikor hoztam el a kocsit a Balázstól. Azelőtt nem volt ilyen soha...
Mondom én... ;-)
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Szerintetek???

Post by levelboss »

vasparipa wrote:
levelboss wrote: Ezt a hangot akkor hallottam először, mikor hoztam el a kocsit a Balázstól. Azelőtt nem volt ilyen soha...
Mondom én... ;-)
Ja, persze, nem volt egyértelmű. Szóval az autó kétszer volt nála. Egyszer még kb tavaly előtt nyáron, akkor csinálta a kinyomócsapit. Aztán egyszer most télen. A mostani előtt sokat állt az autó, tréleren vitte el. És csak a mostani után hallom a hangot.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szerintetek???

Post by Bogyo28 »

levelboss wrote:
vasparipa wrote:
levelboss wrote: Ezt a hangot akkor hallottam először, mikor hoztam el a kocsit a Balázstól. Azelőtt nem volt ilyen soha...
Mondom én... ;-)
Ja, persze, nem volt egyértelmű. Szóval az autó kétszer volt nála. Egyszer még kb tavaly előtt nyáron, akkor csinálta a kinyomócsapit. Aztán egyszer most télen. A mostani előtt sokat állt az autó, tréleren vitte el. És csak a mostani után hallom a hangot.
én mondom hogy lehet az elosztód....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Szerintetek???

Post by levelboss »

Bogyo28 wrote: én mondom hogy lehet az elosztód....
Oké. köszi! Majd megnézem.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Szerintetek???

Post by tomtom »

már másodszor történik a taun (s4), hogy a megszakítón az a műanyag pöcök eltörik, amit az elosztó tengelye emelget. nyilván utángyártott maszat. kérdés: van-e vmi jobb (esetleg gyártó, cikkszám), mert ezt konkrétan életveszélyesnek nyilvánítható, tekintve, hogy előzés közben nagy ráqrás, ha eltörik. először sopron és tudjatökömhol között az országúton történt ilyen, akkor volt nálam egy használt darab és egy svájci bicska, tehát csere és usgyi. abba nem volt 3000 km.
tegnap "csak" kaposvár egyik kereszteződésében álltam meg miatta, csúcsforgalomban, szerszám nélkül... így csináltam, miközben próbált kikerülni az egész város átmenő forgalma: :roll: :oops:
szerencsére a szomszédos üvegezőműhely egyetlen csavarnyúzóját elkérve, rá tudtam bírni a megszakítót, hogy a maradék csonkot emelgesse és el tudjam hagyni a helyszínt. a megszakítóban kb 6000 km volt...
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Szerintetek???

Post by szszaby »

Én még sose hallottam ilyenről, érdekes eset. próbálj olyat szerezni ha van egyáltalán aminek bakelit ez a része, vagy gyárit ha van még olyan.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szerintetek???

Post by Bogyo28 »

tomtom wrote:már másodszor történik a taun (s4), hogy a megszakítón az a műanyag pöcök eltörik, amit az elosztó tengelye emelget. nyilván utángyártott maszat. kérdés: van-e vmi jobb (esetleg gyártó, cikkszám), mert ezt konkrétan életveszélyesnek nyilvánítható, tekintve, hogy előzés közben nagy ráqrás, ha eltörik. először sopron és tudjatökömhol között az országúton történt ilyen, akkor volt nálam egy használt darab és egy svájci bicska, tehát csere és usgyi. abba nem volt 3000 km.
tegnap "csak" kaposvár egyik kereszteződésében álltam meg miatta, csúcsforgalomban, szerszám nélkül... így csináltam, miközben próbált kikerülni az egész város átmenő forgalma: :roll: :oops:
szerencsére a szomszédos üvegezőműhely egyetlen csavarnyúzóját elkérve, rá tudtam bírni a megszakítót, hogy a maradék csonkot emelgesse és el tudjam hagyni a helyszínt. a megszakítóban kb 6000 km volt...
nálem elégni szokott feketére a nem megfelelő darab. bosch vagy motorcraft kell bele, az bakelitből van. én a multor zsákmányoltam Fefééktől, lehet még van nekik, de talán Süni is tud vagy meg kell kérdezni a cromaxot hogy lehet e még ilyet rendelni.

http://cgi.ebay.co.uk/Vintage-Ford-Moto ... 5adc9e9bde" onclick="window.open(this.href);return false;
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Szerintetek???

Post by tomtom »

utánanéztem, facet típusú a törős fajta. most átmenetileg egy intermotort szereztem (állítólag ezzel nincs baj, de ez is műanyag izés), de sztem is egy bosch, vagy motorcraft lenne a tuti. ha valakinek van ilyen fölös, akkor igényt tartanék rá. ez a fajta, ami a képen van.
Attachments
KVMZ0030.JPG
KVMZ0030.JPG (10.21 KiB) Viewed 5869 times
Last edited by tomtom on Wed Oct 06, 2010 11:38 am, edited 1 time in total.
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Szerintetek???

Post by Süni »

tomtom wrote:utánanéztem, facet típusú a törős fajta. most átmenetileg egy intermotort szereztem (állítólag ezzel nincs baj, de ez is műanyag izés), de sztem is egy bosch, vagy motorcraft lenne a tuti. ha valakinek van ilyen fölös, akkor igényt tartanék rá.
Mi a cikkszáma? (Intermotor, vagy Facet)
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Szerintetek???

Post by tomtom »

a dobozon csak annyit látok a vonalkód felett, hogy 22700.
Attachments
20101006(001).jpg
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Szerintetek???

Post by Süni »

tomtom wrote:a dobozon csak annyit látok a vonalkód felett, hogy 22700.
Az a cikkszám.

1237013044 Bosch
Nálam 1600,-
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Szerintetek???

Post by daytona »

Az Intermotor nalam nem jott be, a Facetet meg nem probaltam. Most Bosch van benne, egyelore hibatlan.
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
Post Reply