'86 Merkur Xr4Ti (1.8benzin-gáz to BOA)

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: '86 Merkur Xr4Ti (1.8benzin-gáz to BOA)

Post by Süni »

ittyu wrote:
Süni wrote: Jóval használhatóbb mint az Ajusa. Sajnos az Ajusa a piacon kapható legolcsóbb/legszarabb. Nálunk a szerelők kerülik, mint a pestist. CSAK a legvégső esetben teszik be (ha nincs más), és nem vállalnak rá garanciát.
akkor a hengerfej csavarokat is csak büntetés felhasználni :?:
Akkor nem adtam volna neked. Csak a hengerfejtömítéssel problémáznak a szakik, de lehet, hogy automatikusan azt gondolják, ami olcsó az szar. Én nem tudom, csak eladom, nem használom őket. Ajusából mindent megvesznek, csak a hf tömítést nem. :|
User avatar
ittyu
nemleszgondhasegítis
Posts: 136
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:34 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: deby

Re: '86 Merkur Xr4Ti (1.8benzin-gáz to BOA)

Post by ittyu »

igen ezért csodálkoztam, hogy nekem meg ideadod a sz*rt.(elnézést) :roll: de legalább ez megnyugtató hír.
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: '86 Merkur Xr4Ti (1.8benzin-gáz to BOA)

Post by Nitrobuster »

gigford wrote:Nekem is ajusa van és birja a nitrot...erre varjatok gombot 8)
Szerintetek egy autószerelő beismeri, hogy ő hibázott ha szétmegy a hfej tömítés?
Inkább azt mondja, hogy túl gagyi volt, majd legközelebb elviszi síkoltatni a cuccokat és akkor jó lesz. Nekem a pár szétrugott motor amin szétment a hfej tömítés az egyszerre szegény keverékkel járt és a víz is forrt benne és egyik mocim se a nasa kutatóbázisán épült és nagyon speckó alkatrészek sem voltak benne.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: '86 Merkur Xr4Ti (1.8benzin-gáz to BOA)

Post by Nitrobuster »

ittyu wrote:igen ezért csodálkoztam, hogy nekem meg ideadod a sz*rt.(elnézést) :roll: de legalább ez megnyugtató hír.
Egy kis okítás képen írja a haynes, hogy mennyire nyúlhat meg egy hfej csavar. A V6-ét természetesen nem tudom a kozé-ét pláne :D mielőtt cseréled bármi másra
érdemes lemérni mert én ergo nem költenék rá ha nem muszáj. Van elég sok bizbasz a motorba amit inkább cserélnék.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
User avatar
ittyu
nemleszgondhasegítis
Posts: 136
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:34 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: deby

Re: '86 Merkur Xr4Ti (1.8benzin-gáz to BOA)

Post by ittyu »

már itthon van az ajusa csavar készlet.max marad a polcon.
néhány hete olajcserére vittem az öregem céges off autóját és beszélgetésbe elegyedtem a szerelővel.nagyon korrekt forma volt.ő mondta, hogy úgy szokta ellenőrizni a csavarokat, hogy 2t fordítva egymás mellé tesz, és ha a menetek nagyjából végig egymásba ágyazódnak akkor nincs megnyúlva.viszont ha már a csavar közepétől kezdve felfekszenek egymásra akkor mehet a kukába.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: '86 Merkur Xr4Ti (1.8benzin-gáz to BOA)

Post by Tibi »

ittyu wrote:már itthon van az ajusa csavar készlet.max marad a polcon.
néhány hete olajcserére vittem az öregem céges off autóját és beszélgetésbe elegyedtem a szerelővel.nagyon korrekt forma volt.ő mondta, hogy úgy szokta ellenőrizni a csavarokat, hogy 2t fordítva egymás mellé tesz, és ha a menetek nagyjából végig egymásba ágyazódnak akkor nincs megnyúlva.viszont ha már a csavar közepétől kezdve felfekszenek egymásra akkor mehet a kukába.
Ezt így mérik ? Kemény...
1980 Capri MK3
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: '86 Merkur Xr4Ti (1.8benzin-gáz to BOA)

Post by szszaby »

Nem így kell, de így a legegyszerűbb.
Ford Capri MkI Essex
Post Reply