Tehermentesítő gyűrű, honnan

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
taunus73sw
nemleszgondhasegítis
Posts: 150
Joined: Mon Dec 06, 2004 1:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: BUDAPEST
Contact:

Tehermentesítő gyűrű, honnan

Post by taunus73sw »

Szóval lenne a Peugeot felni, amit Fordra tennénk. Viszont az agyméret(tehermentesítő) más. Honnan lehetne szerezni, illetve hol lehetne csináltatni ilyen gyűrüt.
1973 TAUNUS SW 1600 XL
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

esztergalyosnal....:)
az sok helyen van, nekem a klinikak kozeleben van ismerosom:
Benczik Gyula
20/4822067

oreg kis szaki, igazi jomunkasember, es nem illik tegezni.
User avatar
taunus73sw
nemleszgondhasegítis
Posts: 150
Joined: Mon Dec 06, 2004 1:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: BUDAPEST
Contact:

Post by taunus73sw »

Köszi :oops:

Holnap megkérdezem a bácsit!!
Az igazság az, hogy esztergályos ismerős lenne, csak egy darab minta kellene nekem, hogy levegye a méreteket.
Ha esetleg tud valaki kölcsönadni, azt megköszönném!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :idea: :idea:
1973 TAUNUS SW 1600 XL
User avatar
driver
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 291
Joined: Sun Dec 26, 2004 6:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigethalom

Post by driver »

Kicsi az esélye hogy valakinek pont ilyenje legyen.A megoldás egyszerü. Fogsz egy tolomérőt megméred mindkét méretet,kivonod őket egymásbol és megkaptad a keresett eredményt.A szélessége pedig ua. mint az agyon lévő tehermentesitő.
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Igenám, de a rádiusz? Elvileg az egész kupos kicsit nem?
Igazából együtt vadászunk ezekre a kis rakoncátlanokra és akinek van annak olyan van, amilyen nekünk kell. Ugyanis nekünk olyan kell, ami a Peugeot 65,1-es agy méretéről a capri 63,4-es méretére alakít át :-)

Capri-3:

Köszönjük a bácsi címét!

Üdv!
Bence
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
taunus73sw
nemleszgondhasegítis
Posts: 150
Joined: Mon Dec 06, 2004 1:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: BUDAPEST
Contact:

Post by taunus73sw »

streetracer21 wrote:Igenám, de a rádiusz? Elvileg az egész kupos kicsit nem?
Igazából együtt vadászunk ezekre a kis rakoncátlanokra és akinek van annak olyan van, amilyen nekünk kell. Ugyanis nekünk olyan kell, ami a Peugeot 65,1-es agy méretéről a capri 63,4-es méretére alakít át :-)

Capri-3:

Köszönjük a bácsi címét!

Üdv!
Bence
Így van!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
1973 TAUNUS SW 1600 XL
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

nagy technikai tudatlanságomról teszek most tanubizonyságot. nekem fondmental felnim van, 7x13, minden extra nélkül csak felcsavarva a kerékre. ehez is kellene ilyen kütyü? vagy mit kell megnézni, hogy mikor nem kell? homájosítson már fel valaki...
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Nos van egy luk a felniden középen! Ez illeszkedik a kerékagy közepén kiemelkedő karikára, amin a porvédő van. Ha feltolod és pont beleillik az agy a középső körbe, akkor rá való, excentrikusan mozgatható rajta, tehát a felniden nagyobb a középső luk átmérője mint az agy, akkor elvileg kelene bele ez a gyűrű, amiről vbeszélünk és aminek csak a tájolásban van szerepe, hogy középen legyen a felni és ne excentrikusan mozogjon, amitől az autó guruás közben fölle menne :-) Igazából nincs túl nagy szerepe, mert a hagyományos kúpos rögzítő csavarok alapból, ha meghúzod középreteszik a felnit. Igazából nekemsem lenne ez létfontosságú, csak azért mégis :-))

Tudom, hogy jó hülyén magyarázok, de remélem azért nagyjábó érthető volt!

Üdv!
bence
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
driver
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 291
Joined: Sun Dec 26, 2004 6:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigethalom

Post by driver »

Nem teljesen van igazad Racer.Annyiban had javitsalak ki hogy fontos szerepe van a" kütyünek" hivatalos nevén tehermentesitő. Az igaz hogy csak ugy simán is felrakhato a felni,még középen is lesz.Csak az nem mindegy hogy a sulyt 4db 16os csavar viszi át,vagy egy szorosan illeszkedő agyrész.
CAPRiMANiA

Post by CAPRiMANiA »

Street! Kövivel konzultáltunk a felnik ügyében. Ajánlottam az Alessiot, náluk Peugeot méretre fúrnak, és ha Fordra rendeled a felnit, akkor csomagolnak hozzá közgyűrűt. Az áraikból kiindulva ez sem lehet túl drága.

Egyébként a felnijeid szerintem nem igényelnek ilyen gyűrűt, mert nem kúpos, hanem tehermentesítős csavarokkal kell felrakni, az bőven elég.
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Driver!

Én úgy tudom, hogy nem is csak a csavarok, hanem a csavarok összenyomóereje által a felni és a felfekvőfelület közt ébredő súrlódás viseli aterhet. A mondeóm momo felnijén ez a tehermentesítő egy puha alumínium. Hallottam olyat is, akinél műanyagból van, így szerintem terhet nem nagyon visel.

MANIA:

Nagyon köszönöm. Ma felteszem a felniket, mert megvan az összes gumi és megnézem. Igaz, hogy tehermentesít a csavar, de mivel nem kúpos nemtudom mennyire központosít... Megpróbálom a hétvégén.Megpörgetem, ha nem fog elipszis alakban közlekedni a futófelület, akkor lehet, hogy úgy hagyom! Az alessió állítólageztaz alkatrészt sajna külön nem szállítja. Megkérdezetem vagy 5 helyen :-(( Ha te tudsz valmai forrást kérlek írd meg!

Kövi!

Ha kiderül, hogy nem klell gyűrűakkor is elhozom neked azta 4et természetesen. lehet, hogy még alkudni is fogok tudni rá :-))

Üdv!

Bence
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
taunus73sw
nemleszgondhasegítis
Posts: 150
Joined: Mon Dec 06, 2004 1:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: BUDAPEST
Contact:

Post by taunus73sw »

streetracer21 wrote:Driver!

Kövi!

Ha kiderül, hogy nem klell gyűrűakkor is elhozom neked azta 4et természetesen. lehet, hogy még alkudni is fogok tudni rá :-))

Üdv!

Bence
Köszi, nekem biztosan kell!! 8)
1973 TAUNUS SW 1600 XL
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

hát ezt beszoptam.... huhúúúúúú :arrow: :wink: :h:
A gumi amit vettem ezektőla ...tól 12 éves...SZerintetek? Megnézte hozzáértő (nagybátyjám a TÜV-nél dolgozik és 93 47.héten készült... Újnak új, csak 12 éves...
Ma viszem vissza...
Hát így jártam. Marad a németországi forrás :evil: [/quote]
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
CAPRiMANiA

Post by CAPRiMANiA »

Street, igazából akkor lenne jó a kerékanya, ha passzentos lenne, és nem lenne holtjáték, akkor nem is lenne ütése a felninek. Egyébként ha elméletileg passzol is a felni a kerékagyhoz, van amikor úgy kell felkalapálni a kereket, van amikor meg szinte hozzá sem ér a felni a középrészhez, tehát igen nagyok az eltérések.

Egy minimális ütés megengedett, szerintem egy-két tizedet a gumi is kompenzál. Persze a legjobb ha nem üt... 8)
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Köszönöm!

Ma elvileg elhozom a gyűrűket és lesz minta :-)
Mikor visszaviszem a gumit, amivel átbasztak...


Üdv!

Bnece
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
Post Reply