Uj vizsgáztatás május 1-töl

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
capriv6
egyedülisszerelhet
Posts: 530
Joined: Sun Oct 22, 2006 12:25 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Contact:

Uj vizsgáztatás május 1-töl

Post by capriv6 »

Találtam egy ciket (jo olvasást)

A lopott kocsikat kiszűri az új rendszer
Az új számítógépes program lényege: a járművek azonosító jeleit összevetni a központi nyilvántartás adataival, s így kiszűrniaz átalakított és lopott autókat.

A műszaki vizsgáztatást új számítógépes program segíti május 1-jétől, amelyet minden megyei kijelölt állomáson bevezetnek. Országosan ez több mint négyszáz, a megyében pedig 32 műszaki állomáshelyet érint.

Az új számítógépes program lényege: a járművek azonosító jeleit összevetni a központi nyilvántartás adataival. Az eljárás azt szolgálja, hogy kiszűrje azokat, melyek adataiban eltérés tapasztalható, főként a lopott, átalakított járműveket.

Az integrált vizsgálat elsődlegesen azon járműveket érinti, melyek még nem vettek részt ilyen, vagy előzetes eredetiségvizsgálaton.

[b]Integrált vizsgálat [/b]

Több olvasónk tévesen értelmezte a médiában megjelent információt, miszerint minden műszaki vizsga esetében meg kell fizetni az integrált vizsgálat díját, ami plusz 7200 forintot jelentene. Ez nincs így, hiszen csak azokban az esetekben kell a plusz díjat megfizetni, ha a központi nyilvántartás adatai alapján az integrált vizsgálatot elrendelik.

Egyébként a jelenlegi hatósági vizsgadíj személygépkocsi esetén 7700 forint, plusz a címke vagy az adatlap díja. Volt aki azt kérdezte, hogy érdemes-e hamarabb elvinni a kocsiját műszaki vizsgára még május 1. előtt.
User avatar
Terka
nemleszgondhasegítis
Posts: 102
Joined: Tue Mar 01, 2005 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Meadowbank

Post by Terka »

Remek :lol: meg egy dolog amiert fizetni kell vajon meg mit talalnak ki :?: igy is tobb tizezer forintba kerul egy auto fenntartasa es mindezer cserebe meg az utak is hasznalhatatlanok.Gratulalok!
Terka
User avatar
stpetya
egyedülisszerelhet
Posts: 512
Joined: Thu Feb 22, 2007 7:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Üllő

Post by stpetya »

Valaki!!Most érvényben van-e olyan törvénykezés,amely megakadályozza hogy hivatalos úton forgalmiba jegyzetten nagyobb köbcentis motorra cseréljem a gyárit?Mert egy ismerős szerint nem lehet,csak ugyanolyan űrtartalmú blokkra... :?:
Olyan még nem volt hogy ne lett volna valahogy.
User avatar
DavidMolnar
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 307
Joined: Fri Apr 13, 2007 11:42 am

Post by DavidMolnar »

Lehet!
-papíros motor
-tervdokumentáció gyártótól, hogy tényleg létezett olyan motorral a gk, illetőleg milyen átalakítok kellenek ahhoz a teljesítményszinthez
-szakműhelyes beépítési igazolás
-köbcenti eltérés alapján regadó befizetés

gondolom műszaki, zöldk, törzskönyv, vagyonszerzési.

Én hasonló cipőben, de én inkább 2 évente motorcsere a vizsgára.
User avatar
stpetya
egyedülisszerelhet
Posts: 512
Joined: Thu Feb 22, 2007 7:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Üllő

Post by stpetya »

:wink: Köszi a tájékoztatást,a reg.adóból tényleg kijön egy pár motor...Meg az utánajárások,idő+pénz....
Olyan még nem volt hogy ne lett volna valahogy.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Nos, nekem tegnap átment az autó a műszakin, viszont betelt a forgalmim, így egy adatlapot kaptam, és csók. Mik a további teendőim? Hova kell menjek, mit vigyek, mennyi pénz és hidegélelem legyen nálam? :roll:

hátha valaki járatos ebben, nem úgy mint én...
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Gabooca
márokosanistudnézni
Posts: 85
Joined: Tue Nov 08, 2005 3:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, III. ker.

Post by Gabooca »

Következő állomás az ocsmányiroda. Új forgalmi 6000, ha kell új törzskönyv akkor az is 6000.
Úgy egyél, mintha az utolsó volna,
úgy vezess, mintha most loptad volna.
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Post by Árpi »

Vetem 1 gépet és nincs müszakija átiratható igy, vagy ha nincs átíratva a nevemre lemüszakiztathatom? :shock:
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
Gabooca
márokosanistudnézni
Posts: 85
Joined: Tue Nov 08, 2005 3:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, III. ker.

Post by Gabooca »

Árpi wrote:Vetem 1 gépet és nincs müszakija átiratható igy, vagy ha nincs átíratva a nevemre lemüszakiztathatom? :shock:
Szerintem jelenleg csak érvényes vizsgával irathatod át.
Vizsgánál nem számít kinek a nevén van, le lehet vizsgáztatni.
Úgy egyél, mintha az utolsó volna,
úgy vezess, mintha most loptad volna.
User avatar
nyujoe
egyedülisszerelhet
Posts: 765
Joined: Mon Dec 13, 2004 8:45 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Location: Zselickislak

Post by nyujoe »

Árpi wrote:Vetem 1 gépet és nincs müszakija átiratható igy, vagy ha nincs átíratva a nevemre lemüszakiztathatom? :shock:
...vagy még kivonatod (de lehet csak az eredeti tulajjal fogod csak tudni kivonatni) ideiglenesen a forgalomból, és úgy iratod át...
...kedvesebb okmányirodás nénik megcsinálják:)

...de a legjobban akkor jársz ha felhívsz egy okmányirodát és megkérdezed, érdemes valamelyik kisebbet pl.: Szigetvár :lol:
az ijen helyeken nem szenyáznak 8)
"Az arany egy halott fém, míg a szarból új élet fakad."

1972 Ford Capri MKI 2.0 V6
1982 Ford Capri MKIII 2.0 R4
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Post by Árpi »

Köszi a tanácsokat ,30e gép lene majd levizsgáztatom és csá. 8)
Granada 1977 2.0i V6
Post Reply