195/65 R15 gumik Caprira?- rafér? Van vele tapasztalat?

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Tibi wrote:Ha a fogyasztáson a gumimérettel akarsz spórolni szerintem inkább 135-öst kéne felrakni 195 helyett :D Persze most vicces kedvem van. Bringakerék :ru:
Pontosan.
Vagy burkold le az alját azzal lehet hogy spórólsz akár 2 lityit is.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Post by Dartonit »

Egy hosszabb híd nem lenne jobb megoldás? Olcsóbb mint 4 gumi felnivel. :?
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Post by TÉCSÉ »

afbalint wrote:koszi a valaszokat! Bar ezek szerint felrakva nem nagyon volt senkinek...Mondjuk ha gazul nez majd ki, akkor lehet, hogy hanyagolom, es maradok a mostani 195/50-esnel. Ha csal az ora, nem baj, csak fogyasszon kevessebbet. Itt ellenkeznek veletek, hogy nem fogyaszt kevsebbet, hiszen ha ti ervelesetek lenne igaz, akkor 1. kisebb gumi = kisebb fogyasztas (nyilvan extrem meret eltersnel mar igaz lehet, hogy megno (Traktorgumi?) de ez meg szerintem nem az). 2. 5-os valtonak sem lenne ertelme, mert azzal is "jobban erolkodik a motor". Igen, jobban erolkodik csak 120-nal nem 3500-ot, hanem 2800-at forog, es 11 lityi helyett 10-el megy el.
Meg nagyobb gumit (kevesbe pereset) azert szeretnek, hogy kevesbe razza szet a vesemet...na majd meglassuk
Az autód fogyasztása ezeken a nagy utakon nem fog megoldódni a kerekeidtől....
Éves szinten megspórolsz talán 60-80 E. Ft-ot a számításaid szerint...megéri ezért "buta" kerekeket tenni az autódra , és átmókolni a hidat , futóművet :?: :idea: :?:
Az 5 sebességes váltóval már többet érsz hosszú távon :!:
A Caprikat nem a fogyasztásukért , hanem az érzés miatt tartjuk...
Az enyém megesz városban 16-19 lityit és a pályán is 13-15-el jár , mégis szívesen használom , mert jó beleülni... 8)
Ha a fogyasztás számítana , akkor járnék Fiestával...micsoda feeling... :?
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

borzasztó ilyen értetlen emberekkel beszélgetni :(

OPTIMÁLIS, ismerjük ennek a szónak a jelentését :?: :?: :?:

ki van számolva a váltó, a véggátétel és a kerékátmérő.
ezen lehet rontani, mindenféle irányba, ha kicsit rövidítjük, jobban gyorsul, ha tovább rövidítjük nem lesz végsebesség, lazabálja a gatyánkat a nagy fordulatszám miatt etc etc.
ugyanez igaz a másik irányba, picit nagyobb kerék csökkenti a fogyit de kicsit lomhább lesz, sokkal hosszabb áttétel növeli a fogyit és nagyon lomha lesz.
MATEMATIKA.
fordulatszám, áttétel, végáttétel, kerékméret, megtett út.
nyomkatékcsúcs, lóerőcsúcs, a fordulatszámban.

de tudod mit, rakd fel azt a traktorgumit.
csak aztán ne sértődj meg, ha úton útfélen kiröhögnek.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

Capri2.0 wrote:Image
Image

185/65 r14
igy jár az ember ha olyan felnit rak a caprira ami nem jó rá! és itt tök mindegy a gumi méret, a felnivel van probléma. pogi vagy másik felni kell...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Kenny
nemleszgondhasegítis
Posts: 127
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest
Contact:

Post by Kenny »

TÉCSÉ wrote: Ha a fogyasztás számítana , akkor járnék Fiestával...micsoda feeling... :?
Mi bajod a Fiestával? Ismerek olyan Fiestát ami fele annyit eszik mint a tiéd, s mégis megeszi a Capridat. És olyat is ami vezetési élményben is brutál, feeling-es! :twisted:

A fogyasztásodra meg tudok ajánlani jó szerelőt! :D
www.pfb.hu

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!
User avatar
Jatis
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Sat Sep 09, 2006 2:14 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Jatis »

Kenny wrote:
TÉCSÉ wrote: Ha a fogyasztás számítana , akkor járnék Fiestával...micsoda feeling... :?
Mi bajod a Fiestával? Ismerek olyan Fiestát ami fele annyit eszik mint a tiéd, s mégis megeszi a Capridat. És olyat is ami vezetési élményben is brutál, feeling-es! :twisted:

A fogyasztásodra meg tudok ajánlani jó szerelőt! :D
Sőt én olyan Fiestát tudok, ami majdnem annyit fogyaszt, mint a Capri és a vesémet is lerázza. :lol: :lol:
PFB-k előre!!!

http://www.pfb.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Kenny
nemleszgondhasegítis
Posts: 127
Joined: Sun Feb 11, 2007 11:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest
Contact:

Post by Kenny »

Jatis wrote:
Kenny wrote:
TÉCSÉ wrote: Ha a fogyasztás számítana , akkor járnék Fiestával...micsoda feeling... :?
Mi bajod a Fiestával? Ismerek olyan Fiestát ami fele annyit eszik mint a tiéd, s mégis megeszi a Capridat. És olyat is ami vezetési élményben is brutál, feeling-es! :twisted:

A fogyasztásodra meg tudok ajánlani jó szerelőt! :D
Sőt én olyan Fiestát tudok, ami majdnem annyit fogyaszt, mint a Capri és a vesémet is lerázza. :lol: :lol:
De neked azt az orvosod írta fel!!! A rázás jó vesekőre, a nagy fogyasztás viszont vashiányt okoz! A mellékhatások elkerülése végett kérdezze meg autószerelőjét vagy barátnőjét!!!
www.pfb.hu

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Post by TÉCSÉ »

Jatis wrote:
Kenny wrote:
TÉCSÉ wrote: Ha a fogyasztás számítana , akkor járnék Fiestával...micsoda feeling... :?
Mi bajod a Fiestával? Ismerek olyan Fiestát ami fele annyit eszik mint a tiéd, s mégis megeszi a Capridat. És olyat is ami vezetési élményben is brutál, feeling-es! :twisted:

A fogyasztásodra meg tudok ajánlani jó szerelőt! :D
Sőt én olyan Fiestát tudok, ami majdnem annyit fogyaszt, mint a Capri és a vesémet is lerázza. :lol: :lol:
Semmi bajom a Fiestával , Te kis kötekedőgombóc... :wink: 8) :twisted:
Írhattam volna Matizt is , vagy VW Polot...de , hát mégis legyen Ford... :wink:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

Haliho...ugy latom, eleg nagy vitat generalt ez a gumikerdes. A legnagyobb respekt mellett azert megjegyeznem, hogy a Caprit en sem a fogyasztasa miatt tartom, de ha 16-ot fogyasztana palyan, akkor budos eletben nem mennek vele nemhogy 2-3000 km-es utakra, de meg 100-km-nel messzebb sem. Persze, hogy a feelingert van! De nem jobb a feeling, ha meg - aldozat nelkul - kevesebbet is fogyaszt???! En 30-40 ezret megyek kocsival evente. Szoval a legfontosabb az 5-os valto az okes, de amellett ha valamivel meg lehet javitani (ami nem megy masnak a rovasara - a gyorsulas az nem szamit), akkor azt megteszem. Az aljanak a beburkolasan is gondolkoztam, de 2 litert azert a 2 lityis motornal szerintem nem hozna, es annyi penzbol boven meg van az 5-os valto.
Amugy nagy gumi-nagy kerek hulyen nez-e ki, nezopont/izles kerdese. Az en izlesem valoszinuleg egyedi, mert az ultetestol rosszul vagyok - en inkabb emelnek a kocsin.
bandi
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

itt a nagy kerek (elobb felnyomtam a kepet, de vhogy nem latszott..)
Nekem az ilyen tetszik:
ImageImageImage
bandi
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Post by Dartonit »

Ha annyira számít neked a fogyasztás, tudok neked egy fogaskerékgyártó mestert, aki csinál az ötös váltódba egy overdrive fogaskerékpárt. 4.-ig teljesen normál gyorsulásod lesz, az ötödik, pedig annyit szoroz rá, amennyit akarsz.
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
guriga
márokosanistudnézni
Posts: 96
Joined: Fri Oct 28, 2005 11:29 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by guriga »

szszaby wrote: ...Vagy burkold le az alját azzal lehet hogy spórólsz akár 2 lityit is.
Ez hogy is van pontosan? Hol, mivel, miért, mennyiért?
1972' 1500 V4
1973' ???? ()
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

guriga wrote:
szszaby wrote: ...Vagy burkold le az alját azzal lehet hogy spórólsz akár 2 lityit is.
Ez hogy is van pontosan? Hol, mivel, miért, mennyiért?
Azzal amivel akarod, vagyis úgy mint ahogy a mostani autók vannak műanyag lemezzel, eseleg aluval.
Ha lebúrkolod nem "kapaszkodik" bele a szél az alján lévő dolgokba.
Ford Capri MkI Essex
guriga
márokosanistudnézni
Posts: 96
Joined: Fri Oct 28, 2005 11:29 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by guriga »

szszaby wrote:
guriga wrote:
szszaby wrote: ...Vagy burkold le az alját azzal lehet hogy spórólsz akár 2 lityit is.
Ez hogy is van pontosan? Hol, mivel, miért, mennyiért?
Azzal amivel akarod, vagyis úgy mint ahogy a mostani autók vannak műanyag lemezzel, eseleg aluval.
Ha lebúrkolod nem "kapaszkodik" bele a szél az alján lévő dolgokba.
..és ez ennyit számít? Hmm.. Nem gondótam vóna'.
Ladákon előszeretettel használnak az alvázra (és a kerékívekre is) komplett műanyagot, de inkább a rozsda miatt...
Persze tisztában vagyok vele, hogy így kisebb a légellenállás is.
1972' 1500 V4
1973' ???? ()
Post Reply