Motorcsere

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

Gondolom Blant kolléga arra gondolt, hogy ezek a dohc mocik is előbb, utóbb a gépműhelyben, vagy a vastelepen végzik. És dohc-t még a v6-nál is drágább felújítani.
Egyébként nagyon nem értem mi kerül ebbe 150 pénzbe. Gondolom a kipufogó, de nem mindíg a legdrágább megoldásokat kell keresni egy tuningnál.

1, Sport légszürő
2, Sport leőmlő
3, Felpolirozott szivó cső
4, Legalább 60-as kipuff rendszer
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Nekem nagyon bejön a dohc! Nem mondtam rá hogy rossz. Csupán arra utaltam finoman, hogy drágább fenntartani hosszútávon mint egy pintot.
8)
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

Nitrobuster wrote:Gondolom Blant kolléga arra gondolt, hogy ezek a dohc mocik is előbb, utóbb a gépműhelyben, vagy a vastelepen végzik. És dohc-t még a v6-nál is drágább felújítani.
Egyébként nagyon nem értem mi kerül ebbe 150 pénzbe. Gondolom a kipufogó, de nem mindíg a legdrágább megoldásokat kell keresni egy tuningnál.

1, Sport légszürő
2, Sport leőmlő
3, Felpolirozott szivó cső
4, Legalább 60-as kipuff rendszer
a dokk mocik átlagban 10 vagy 20 évvel fiatalabbak, ugyhogy a bontóba és gépműhelybe kerülés is átlagosan ennyivel később kerülhetnek sorra... ha ez nem előny, akkor mi?:)
kétharmad annyi alkatrész kell hozzá, mint a V6-hoz és korából adódóan később.. és még van hozzá cucc.

mi kerűl ennyibe?
ezt kifejtettem már párszor, de nálam nem lesznek átmenő furkált csövekből dobok és patentívekből összehegesztett kipufogók meg csőleömlők... és aluplatírozott csőből... ebből nem engedek és ennek megvan az ára... egy 4leömlő 50-60 körűl van manapság, egy 60-as rendszer (ami feleslegesen sok 2 literes nem pörgős szívóhoz) 2 dobbal kb 80 Ft, a polírozás meg akkor olcsó, ha otthon nekiállsz, de hozzáértésben ezt csak Geree-re vagy Mániára bíznám...
jaaa, és ettől még nem lesz 19 lóerővel erősebb a pintó.
pénzkidobás, mert ha ugyanezeket a dokkra költöd, az sokkal erősebb lesz... de alapból erősebb, mint a pintó így módosítva.
zsákutca.
User avatar
German Capri
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 340
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by German Capri »

Bombázd inkább szét a verdát,aztán 2.8i bele,ha a dokk kivisz a világból,akkor a 2.8i meg kirepít :fcp63:
Körzetem az autópálya a tempóm halálos!!!(még mindig a V( a nyerő)!!!
Ford Sierra 1.6 4 gang(1987)
Alfa Romeo 155 2.0 Twin SPARK 1996
Ford Capri 2.0Mk 3 Pinto Solex carb
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

Értem én, hogy mit mondasz ezzel nincs is semmi gond. Csak egy picit elkalandoztunk. Mert valahol ott állt a téma, hogy a kollégának van 100 pénze az égész műtétre. És egy valag cuccot kéne berakni a capriba, hogy a dokk működjön is. És ez biztosan nem állna meg 100 pénzbe, főleg, hogy erre is kéne egy másik kipuf rendszer.De ha belemegy a projectbe és megtólja még egy pár db tizessel akkor nincs semmi gond vele.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

Nitrobuster wrote:Értem én, hogy mit mondasz ezzel nincs is semmi gond. Csak egy picit elkalandoztunk. Mert valahol ott állt a téma, hogy a kollégának van 100 pénze az égész műtétre. És egy valag cuccot kéne berakni a capriba, hogy a dokk működjön is. És ez biztosan nem állna meg 100 pénzbe, főleg, hogy erre is kéne egy másik kipuf rendszer.De ha belemegy a projectbe és megtólja még egy pár db tizessel akkor nincs semmi gond vele.
és a pintó meghúzása kipuffal leömlővel meg egyebekkel megvan 100-ból??? nincs
és még talán el sem éri a 120 lovat.
akkor inkább a dokkhoz toldja meg a pénzt mint kézzel nem fogható lovakért.
(a kipuffhoz meg 1 cső kell, hisz a bal oldalon megy a soros rendszer és a pinto jobbon jön le... azt levág és a dokk leömlővel összeköt... még egyszerűbb és egyenesebb is lesz a rendszer)
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

CAPRI-3 wrote:
Nitrobuster wrote:Értem én, hogy mit mondasz ezzel nincs is semmi gond. Csak egy picit elkalandoztunk. Mert valahol ott állt a téma, hogy a kollégának van 100 pénze az égész műtétre. És egy valag cuccot kéne berakni a capriba, hogy a dokk működjön is. És ez biztosan nem állna meg 100 pénzbe, főleg, hogy erre is kéne egy másik kipuf rendszer.De ha belemegy a projectbe és megtólja még egy pár db tizessel akkor nincs semmi gond vele.
és a pintó meghúzása kipuffal leömlővel meg egyebekkel megvan 100-ból??? nincs
és még talán el sem éri a 120 lovat.
akkor inkább a dokkhoz toldja meg a pénzt mint kézzel nem fogható lovakért.
(a kipuffhoz meg 1 cső kell, hisz a bal oldalon megy a soros rendszer és a pinto jobbon jön le... azt levág és a dokk leömlővel összeköt... még

egyszerűbb és egyenesebb is lesz a rendszer)

Hát én tuti, hogy nem állnék le szarozni a kipufogóval ez nálam kb olyan mint a direktszűrő. Jól hangzik, hogy sport meg tuning. Az erő nem a csőből jön hanem a mociból. tehát full port hengerfej+ egy max 286-os tengely, vagy kissebb. Ez pl kijön durván 100-ból ez nálam a tuning.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

Nitrobuster wrote: Hát én tuti, hogy nem állnék le szarozni a kipufogóval ez nálam kb olyan mint a direktszűrő. Jól hangzik, hogy sport meg tuning. Az erő nem a csőből jön hanem a mociból. tehát full port hengerfej+ egy max 286-os tengely, vagy kissebb. Ez pl kijön durván 100-ból ez nálam a tuning.
ERRŐL BESZÉLEK ÉN IS!!!! :twisted:
csak hozzáteszem, hogy még akkor is olcsóbb átállni az erősebb motorra, mert úgyis kevés lesz a 120 ló is :D
és neki ugye a 2.0 ohc, azt is vennie kéne...
User avatar
Mad Max
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 429
Joined: Wed Nov 16, 2005 9:55 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dombóvár

Post by Mad Max »

Mikor neki álltam olvasni ezt a topicot azt hittem, nem érek a végére, OFF!
Ha Iván még is a pintot választod, nálam van 5000 ft-ért!
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

Mad Max wrote:Mikor neki álltam olvasni ezt a topicot azt hittem, nem érek a végére, OFF!
Ha Iván még is a pintot választod, nálam van 5000 ft-ért!
Na ez már ajánlat! Ha ez még müködik is, akkor nehéz lesz olcsobbat találni... az OFF-ot meg este megint takarítom :lol:
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

Nitrobuster wrote: Hát én tuti, hogy nem állnék le szarozni a kipufogóval ez nálam kb olyan mint a direktszűrő. Jól hangzik, hogy sport meg tuning. Az erő nem a csőből jön hanem a mociból. tehát full port hengerfej+ egy max 286-os tengely, vagy kissebb. Ez pl kijön durván 100-ból ez nálam a tuning.
hát a direktszőrő az tényleg csak akkor jó, ha más megoldás bonyolultabb (nálam a kozé gyári szűrőháza nem féért el, a direktszűrő meg pont méret volt), de egy jó kipuff azért jót tud tenni a verda egészének. nem lesznek tőle lóerő hegyek, de azért nem véletlenül csinálják a fonottkalács szerü csőcsomokat a versenygépeken sem...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Post by gigford »

Bogyo, azert direktszurovel jobban lelegzik a motor, ez szerintem vitathatatlan...

Kipuffal kapcsolatban csak szereny, netrol osszeolvasgatott velemenyem van:
3 egyszeru dolgot vontam le amitol fugghet (biztos van sok mas egyeb parameter is de a fobb dolgok ezek)

Mekkora a motor,mennyire tuningolt, es mire hasznaljuk az autot

Sokfele tablazatot lehet talalni, kulonbozo motorokon vegzett kiserletek, de altalaban megvan, mekkora atmero ajanlott bizonyos kobcentihez es tuningoltsagi fokhoz.
Ha tul nagy az atmero az adott motorhoz(szeria vagy tuning) negativan hathat ugyanez kisebbre is igaz csakugy mint a tulsagosan nyilt rendszer vagy a dobokkal torteno tulzott folytas.

Utcara nem lehet akarmilyen hangos kipuffal kimenni, de autosportban ahol a motor altalaban a vegletekig ki van hegyezve nem szokas, leglabbis erosebb nem lesz ha dobot rakunk ala, csak halkabb.
Lasd F1 vagy komoly drag gepek. Mit latni? Leomlo van es viszont latasra. Biztos nem a dobokon meg a csovon sporolnak mert nem telik ra...
A fonottkalacs megoldas is azert lehet laikusan, mert vagy nincs eleg hely maskeppen elvezetni vagy a szetallo csovek rossz legellenallast eredmenyeznenek pl F1, vagy a turbohoz kell osszehozni, de nem azert , mert ezzel tobb erot tudnak kisajtolni a motorbol.

(Ez is jo nagy OFF, mehet majd a kipuff topikba :) )
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

gigford wrote:Bogyo, azert direktszurovel jobban lelegzik a motor, ez szerintem vitathatatlan...

Kipuffal kapcsolatban csak szereny, netrol osszeolvasgatott velemenyem van:
3 egyszeru dolgot vontam le amitol fugghet (biztos van sok mas egyeb parameter is de a fobb dolgok ezek)

Mekkora a motor,mennyire tuningolt, es mire hasznaljuk az autot

Sokfele tablazatot lehet talalni, kulonbozo motorokon vegzett kiserletek, de altalaban megvan, mekkora atmero ajanlott bizonyos kobcentihez es tuningoltsagi fokhoz.
Ha tul nagy az atmero az adott motorhoz(szeria vagy tuning) negativan hathat ugyanez kisebbre is igaz csakugy mint a tulsagosan nyilt rendszer vagy a dobokkal torteno tulzott folytas.

Utcara nem lehet akarmilyen hangos kipuffal kimenni, de autosportban ahol a motor altalaban a vegletekig ki van hegyezve nem szokas, leglabbis erosebb nem lesz ha dobot rakunk ala, csak halkabb.
Lasd F1 vagy komoly drag gepek. Mit latni? Leomlo van es viszont latasra. Biztos nem a dobokon meg a csovon sporolnak mert nem telik ra...
A fonottkalacs megoldas is azert lehet laikusan, mert vagy nincs eleg hely maskeppen elvezetni vagy a szetallo csovek rossz legellenallast eredmenyeznenek pl F1, vagy a turbohoz kell osszehozni, de nem azert , mert ezzel tobb erot tudnak kisajtolni a motorbol.

(Ez is jo nagy OFF, mehet majd a kipuff topikba :) )
a direktszűrős témában arra gondoltam, hogy az vicc, amit néhány "tuningcég" hirdet, hogy felrakod a szűrőt és plusz 10 százalék LE. Na persze.... :h:

lehet hogy rosszul fogalmaztam, de a fonotkalács alatt azt értettem, hogy pl hengerenkénti leőnlő. Aminél ha jól tudom minden hengerből egyforma hosszu cső jön ki, és azért van ugy össze vissza hajtogatva hogy az első és az utolsó hengerből jövő cső is egyforma husszo legyen odáig ahol összeérnek. Ez azért nem rossz dolog, van értelme is szerintem, de azért túl sokat ettől se lehet várni...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Én vennék egy pintót és azt teljesen felújítanám!Beállíttatnám. Akkor van egy motorom, ami garantáltan elmegy 300+ezer KM-t. Mikor legközelebb lenne pénzem, akkor azt tuningolnám.
Hiszen pintóhoz kb ingyen lehet jutni. Kb semmit nem kell alakítani. Ha nem túlméretes dugóval építed meg, hanem megfuratod és más gyári dugót teszel be, pl 2,8-ét, akkor már a köbcenti is nőtt, ami a legfontosabb tuning elem. Ha mindent cserélsz, és új dugókat veszel
160-ból teljes komplett generál van. Ha gyártatsz dugót hozzá, még egy picit kevesebb erről hamarosan lesz referencia.
De kérdezd Lantot, hogy az ő motorja hogy készült (ha elárulja :-). Az még olcsóbb megoldás. Közel belefér a 100asba és a végeredmény... hát elég meggyőző. :twisted:
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Post by gigford »

bogyo28 wrote:
gigford wrote:Bogyo, azert direktszurovel jobban lelegzik a motor, ez szerintem vitathatatlan...

Kipuffal kapcsolatban csak szereny, netrol osszeolvasgatott velemenyem van:
3 egyszeru dolgot vontam le amitol fugghet (biztos van sok mas egyeb parameter is de a fobb dolgok ezek)

Mekkora a motor,mennyire tuningolt, es mire hasznaljuk az autot

Sokfele tablazatot lehet talalni, kulonbozo motorokon vegzett kiserletek, de altalaban megvan, mekkora atmero ajanlott bizonyos kobcentihez es tuningoltsagi fokhoz.
Ha tul nagy az atmero az adott motorhoz(szeria vagy tuning) negativan hathat ugyanez kisebbre is igaz csakugy mint a tulsagosan nyilt rendszer vagy a dobokkal torteno tulzott folytas.

Utcara nem lehet akarmilyen hangos kipuffal kimenni, de autosportban ahol a motor altalaban a vegletekig ki van hegyezve nem szokas, leglabbis erosebb nem lesz ha dobot rakunk ala, csak halkabb.
Lasd F1 vagy komoly drag gepek. Mit latni? Leomlo van es viszont latasra. Biztos nem a dobokon meg a csovon sporolnak mert nem telik ra...
A fonottkalacs megoldas is azert lehet laikusan, mert vagy nincs eleg hely maskeppen elvezetni vagy a szetallo csovek rossz legellenallast eredmenyeznenek pl F1, vagy a turbohoz kell osszehozni, de nem azert , mert ezzel tobb erot tudnak kisajtolni a motorbol.

(Ez is jo nagy OFF, mehet majd a kipuff topikba :) )
a direktszűrős témában arra gondoltam, hogy az vicc, amit néhány "tuningcég" hirdet, hogy felrakod a szűrőt és plusz 10 százalék LE. Na persze.... :h:

lehet hogy rosszul fogalmaztam, de a fonotkalács alatt azt értettem, hogy pl hengerenkénti leőnlő. Aminél ha jól tudom minden hengerből egyforma hosszu cső jön ki, és azért van ugy össze vissza hajtogatva hogy az első és az utolsó hengerből jövő cső is egyforma husszo legyen odáig ahol összeérnek. Ez azért nem rossz dolog, van értelme is szerintem, de azért túl sokat ettől se lehet várni...
Igen, szivo autonal fontos a leomlocsovek hosszusaga, turbosnal ugy tudom annyira nem erzekeny erre(pl 2.8i turbonal az egyik oldalon van a turbo a masik oldalrol sokkal hosszab a cso nyulik at, sorosnal tobb hely van erre)
De fonottkalacs leomlonel nem azert kanyaritjak, mert olyan kellemes es muveszi ilyet csinalni, hanem mert egyszeruen a motorterben nincs eleg hely ahhoz, hogy maskepp oldjak meg a csovek hosszusaganak megtartasat. Ahol lehetoseg van ra, egyenesen elvezetik, mert a versenyauto mindket megoldastol ugyanolyan eros lesz. Tehat csak funkcionalis ertelme van a fonottnak, eroben nem tesz hozza semmit.
Post Reply