Szigetelés

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Szigetelés

Post by Árpi »

Az autó (granada) alján a szönyeg alat lévő kb2cm es szigeteló anyagról vlenne szó.Azt szeretném tudni ,hogy ez milyen anyag lehet és esetleg mivel lehetne helyetesíteni ?Mit ajánlanátok hang ill hő szigetelésnek?
A segítséget elöre is köszi. :D :D
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szigetelés

Post by Bogyo28 »

Árpi wrote:Az autó (granada) alján a szönyeg alat lévő kb2cm es szigeteló anyagról vlenne szó.Azt szeretném tudni ,hogy ez milyen anyag lehet és esetleg mivel lehetne helyetesíteni ?Mit ajánlanátok hang ill hő szigetelésnek?
A segítséget elöre is köszi. :D :D
Az alját teljesen le kell tisztítani a gyári bitumenes cucctól, ha lakatolva lesz akkor azért ugyis muszály. Ha már minden szép tiszta, a nehezen hozzáférhető helyeket üregvédővel, a sima lemezt valami jó féle alapozóval szépen lekenni, akár több rétegben is. Erre rá jöhet vissza a bitumenes (vagy legalábbis ahoz nagyon hasonló) szigetelés, ezt 50x50-es táblákban lehet kapni, én a Budakalászi volt obauda tsz területén levő autofesték boltban vettem, de gondolom bármilyen hasonló ilyen boltban kapható. Ez öntapadós anyag, de nem árt egy kicsit hőpisztolyal megmelegíteni, ugy tök jól rá lehet simitani mindenhol a felületre. Azután én 2 cm vastag polifoamból vágtam ki a gyári szivacsszerüségek helyére a cuccot és azt raktam bele, de lehet hogy tud valaki jobb anyagot is erre...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: Szigetelés

Post by Árpi »

bogyo28 wrote:
Árpi wrote:Az autó (granada) alján a szönyeg alat lévő kb2cm es szigeteló anyagról vlenne szó.Azt szeretném tudni ,hogy ez milyen anyag lehet és esetleg mivel lehetne helyetesíteni ?Mit ajánlanátok hang ill hő szigetelésnek?
A segítséget elöre is köszi. :D :D
Az alját teljesen le kell tisztítani a gyári bitumenes cucctól, ha lakatolva lesz akkor azért ugyis muszály. Ha már minden szép tiszta, a nehezen hozzáférhető helyeket üregvédővel, a sima lemezt valami jó féle alapozóval szépen lekenni, akár több rétegben is. Erre rá jöhet vissza a bitumenes (vagy legalábbis ahoz nagyon hasonló) szigetelés, ezt 50x50-es táblákban lehet kapni, én a Budakalászi volt obauda tsz területén levő autofesték boltban vettem, de gondolom bármilyen hasonló ilyen boltban kapható. Ez öntapadós anyag, de nem árt egy kicsit hőpisztolyal megmelegíteni, ugy tök jól rá lehet simitani mindenhol a felületre. Azután én 2 cm vastag polifoamból vágtam ki a gyári szivacsszerüségek helyére a cuccot és azt raktam bele, de lehet hogy tud valaki jobb anyagot is erre...
Köszi, már lakatolás után van a gép.Emiat let kiszedve , persze szanaszét volt rohadva minden szigtelő cuc. :? :? :)
Granada 1977 2.0i V6
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

Én a diegonál vettem pont 2cm vastag szigetelőanyagot.Olyan vörösses szinü filcet ami gyárilag volt nem találtam de a diegós is bevált.Ez kicsit polifomra hasonlít
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Post by Árpi »

trafo2000 wrote:Én a diegonál vettem pont 2cm vastag szigetelőanyagot.Olyan vörösses szinü filcet ami gyárilag volt nem találtam de a diegós is bevált.Ez kicsit polifomra hasonlít
Köszi , joőtlet. :D
Granada 1977 2.0i V6
Post Reply