E-bay

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: E-bay

Post by Bogyo28 »

FEFE wrote:És akkor Pay-Pal t úgy használom hogy arra rakok pénzt és akkor onnan küldöm tovább? Vagy vannak itt is bonyodalmak?
Szerencsére ennél sokkal egyszerübb. Amikor fizetsz, meg kell add a paypal belépési jelszavad, és te csak annyit látsz majd a dologból mintha itthon kártyával fizettél volna a Teccsóban. A paypal a háttérben átváltja a valutát forintra, azt a forintmennyiséget leveszi a kártyádról és a valutát rárakja az eladó paypal számlájára azonnal. neked semmit sem kell tenned, csak legyen pénz a kártyádon. nincs banki költség, nem kell utalgatni stb. és még biztonságban is vagy ha nem jönne meg a cucc....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
FEFE
alkatrészbegyűjtő
Posts: 441
Joined: Sun Sep 17, 2006 2:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: E-bay

Post by FEFE »

Bogyo28 wrote:
FEFE wrote:És akkor Pay-Pal t úgy használom hogy arra rakok pénzt és akkor onnan küldöm tovább? Vagy vannak itt is bonyodalmak?
Szerencsére ennél sokkal egyszerübb. Amikor fizetsz, meg kell add a paypal belépési jelszavad, és te csak annyit látsz majd a dologból mintha itthon kártyával fizettél volna a Teccsóban. A paypal a háttérben átváltja a valutát forintra, azt a forintmennyiséget leveszi a kártyádról és a valutát rárakja az eladó paypal számlájára azonnal. neked semmit sem kell tenned, csak legyen pénz a kártyádon. nincs banki költség, nem kell utalgatni stb. és még biztonságban is vagy ha nem jönne meg a cucc....
Na végre megvilágosodtam!!! :mrgreen:

És akkor már csak az eladó válaszát kell várnom és akkor minden sínen van!
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: E-bay

Post by Bogyo28 »

mégegy fontos dolog, amit sok lelkes vaterás meg szokott kérdezni: ebay-en feletsd el az utánvételt!!!! (nem is tudom hogy ez egyáltalán ismert e külföldön, vagy müködne e kis hazánk felé). elöbb fizetsz, aztán jön a cucc... ezért van a paypal pénzvisszakérő cucc is....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Hattyu
rengetegetirogatide
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc vagy a TESCO
Contact:

Re: E-bay

Post by Hattyu »

Bogyo28 wrote:mégegy fontos dolog, amit sok lelkes vaterás meg szokott kérdezni: ebay-en feletsd el az utánvételt!!!! (nem is tudom hogy ez egyáltalán ismert e külföldön, vagy müködne e kis hazánk felé). elöbb fizetsz, aztán jön a cucc... ezért van a paypal pénzvisszakérő cucc is....
Ez a dolog lenne jó itthon is mert akkor ha átbasszák az embert akkor vissza lehetne szerezni a pénzt! :roll:
71' Taunus 2a 1.3 s4 to ??? :)(a feltámasztásos)
"A Remény hal meg utoljára!"
Trust no one!!
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: E-bay

Post by Imi »

Bogyo28 wrote:
FEFE wrote:Nagyon jó infókat írtál!!

Én kérdeztem az eladótól vasárnap hogy postázza meg minden és válaszolt is rá hogy Hétfőn megmondja hogy menyi lesz a postaköltség de nem kaptam hétfőn semmit! A német ebay ről vettem a cuccot úgyhogy jólenne a segítség, de anyi is elég lenne ha a telszámát megtalálnám valahol mint pl Vaterán is megadják miután elvited a cuccot, mert van olyan aki beszél németül csak nem itt meg nem rögtön. Pay-pal meg nem csak dolbornyomottan van mert regeltem rá és még regisztrációs díjat sem kértek, az más kérdés hogy a nyelv miatt nemtudom hogy hogy használjam. :mrgreen:
Néhány tapasztalat (tul a 200-k vásárláson): ne akard a vaterát az ebay-el összehasonlítani. anno amikor a vatera indult, akkor (sajnos) nem az lett hogy lett magyar nyelven ebay.hu, hanem ócsóé lemásolták a dolgot, és lett a vatera, igazi magyar módra szabva. ez azt jelenti, hogy sok lényeges részletben eltér a két rendszer:

a vaterán ingyenes a hirdetés, az ebay-en nem, a nem eladott cuccok után is fizetsz már mikor feladod a hirdetést. gondolom ezt nem merték megtenni nálunk mikor indult a vatera, mert a kutya sem használta volna. épp ezért a vaterán nem lehet a hirdetésben linket irni, elérhetőséget megadni, nehogy eladd a motyot vaterán kivül, és ők pénz nélkül maradjanak. ez kurva idegezítő volt pl amikor az egyik tranyót nézegettem, hogy amig nem nyertem meg a cuccot addig nem tudtam az emberrel beszélni, megnézni az autot stb. mikor megnyertem, utánna tudtam megnézni, de ha nem kellett volna, az eladó srác küzdhetett volna a vaterával hogy a sikeres eladás után levett sarcot ne kelljen kifizetni. az ebayen már a feladáskor fizet az eladó, de ezért cserébe bármit lehet, elkérheted a telszámát, linkelhetsz be más oldalt stb. sokszor van fenn angol ebay-en hogy bontunk egy autot, de ha ezt az aukciót megnyered kapsz egy kerékcsavart. ha kell valami hivj ezen a számon és megbeszéljük. ott ez normális, a vaterán ezért kitilthatnak.

tehát ha ebay-ezel, akkor még azelőtt mielőtt megnyernéd a cuccot meg kell kérdezni (ha nincs kiirva) hogy küldi e ide, mennyiért, mi a telszáma stb. és ezután már könnyü licitálni, tudhatod hogy mire számoljál. ez alapján feltételezhető lenne hogy lebeszéled vele hogy ebay-en kivül adja el neked, de ezt nem nagyon szokták szeretni, mindenkinek kényelmesebb az ebay és biztonságosabb.

a paypal pedig a "legjobb barátod", már ha az eladó engedi. ez neked mint vásárló nem kerül pénzbe, álltalában jobban váltják a valutát mint a bankban. ha itthonról utalsz pl eurót, akár 4 rugo is lehet a banki költség, ami egy pl 3 ezres kapcsolónál már nem buli. a paypalnal az eladó fizeti a paypal költségét, lehet hogy ezért nem szeretik anyira a német ebayen. viszont a vevőnek azért jó nagyon, mert ha nem kapod meg az árut vagy egyéb baj van, 60 napon belül vissza tudod szerezni a pénzed, és ez jól jöhet néha. vannak olyan eladók akik szeretik az itteni postára fogni mindent, hogy ez itt a balkán, de nekem az a tapasztalatom, hogy amit feladnak az meg is jön, nekem eddig csak olyan cuc nem jött meg ahol gázos volt az eladó. most is volt egy ember aki már előre szolt hogy elküldi ide ha akarom de arrafelé sok az elveszett csomag. nekem meg egyből eszembe jutott, hogy több mint 200 comag már rendben megjött, akkor lehet hogy ő azzal akar nyerészkedni egy picit hogy ő ugye feladta csak hát biztos elveszett....

a paypal reg nem ingyenes, ahoz hogy tudd használni verified user-é kell vállnod. ez ugy történik, hogy levonnak a számládról 1.5 eurót, aminek a közlemény rovatában szerepel egy 4 jegyü szám. ezt kell a paypal oldalon vissza irnod, ekkor leszel ellenörzött felhasználó, ezután tudsz mindent használni rendesen. mióta már itthoni bankszámlát is be lehet regisztrálni a paypalra ha mint eladó akarsz pénzt fogadni, azóta nem kell hogy dombornyomott legyen a kártya a fizetéshez. a VISA elektron nem biztos hogy jó, de nem kell dombornyomott...

van még olyan is, hogy néhány eladó nem enged licitálni ha nem vagy az adott országban, tehát pl ebay.co.uk-n sokszor van hogy csak angol felhasználókat enged licitálni az eladó. de olyan is akad, aki csak akkor nem törli a licitedet, ha már van legalább 10 pozitiv visszajelzésed.
Igen, jó az electron csak figyelni kell, hogy van-e a hátulján az áláírási mező mellett egy 3jegyű biztonsági kód. Ezzel én naon beszívtam. Engedett regelni, sőt a számla is létrejött, csak mikor fizetni kellett volna akkor nem történt semmi...Kértem egy új kártyát(+10 nap),de az eladó jófej volt.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: E-bay

Post by Bogyo28 »

Hattyu wrote:
Bogyo28 wrote:mégegy fontos dolog, amit sok lelkes vaterás meg szokott kérdezni: ebay-en feletsd el az utánvételt!!!! (nem is tudom hogy ez egyáltalán ismert e külföldön, vagy müködne e kis hazánk felé). elöbb fizetsz, aztán jön a cucc... ezért van a paypal pénzvisszakérő cucc is....
Ez a dolog lenne jó itthon is mert akkor ha átbasszák az embert akkor vissza lehetne szerezni a pénzt! :roll:
müködik itthon, csak a vatera nem használja, gondolom nem 2 forint lenne nekik. bár lehet hogy nem kerülne pénzbe, hiszen a paypal leveszi a maga pénzét a boltról...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
FEFE
alkatrészbegyűjtő
Posts: 441
Joined: Sun Sep 17, 2006 2:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: E-bay

Post by FEFE »

Na úgynézki megoldódott a dolog! Az eladó elküldte az adatait és postázza is, az árat is leírta meg az elérhetőségeit is! :ba: :ba:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!!!
User avatar
Zacy
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 216
Joined: Sun Jun 08, 2008 3:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zala megyében bárhol

Re: E-bay

Post by Zacy »

Ebben tudna nekem segíteni valaki? Érdekelne hogy ideérne-e ha valami hasonlót rendelnék, és mennyi a postaköltség.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/6-53-SUP ... ccessories" onclick="window.open(this.href);return false;
Ford Capri MkII 1977 2.0V6
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: E-bay

Post by gizmo »

Zacy wrote:Ebben tudna nekem segíteni valaki? Érdekelne hogy ideérne-e ha valami hasonlót rendelnék, és mennyi a postaköltség.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/6-53-SUP ... ccessories" onclick="window.open(this.href);return false;
ez első körben csak usa, canada szállítást vállal, többiről meg kellene kérdezni... 55$-ért elvitték, és usa posta lett volna még 35...
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
Tom
szerszámadogató
Posts: 31
Joined: Sun May 25, 2008 10:54 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Csömör

Re: E-bay

Post by Tom »

Hali!
Segítség kellene E-bay-os vásárlásban!
Regisztrálva már vagyok elméletileg,csak a Paypalt nem tudtam elintézni,mert a nyelvet nem igazán beszélem.
Ráakadtam egy vez.mű tengelyre és szeretném megcsípni!
Ha tapaszztaltabb E-bayező segítene ezt lebonyolítani,megköszönném!
Az a megoldás is érdekel,ha a fizetést megoldanánk valaki Paypaljával,én meg odadnám az összeget(vagy átutalnám).Minden megoldás érdekel!
Előre is köszi a segítséget!
Tom
szerszámadogató
Posts: 31
Joined: Sun May 25, 2008 10:54 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Csömör

Re: E-bay

Post by Tom »

Ja! Angol E-bayról lenne szó.
User avatar
Dozer
nemleszgondhasegítis
Posts: 181
Joined: Fri Mar 10, 2006 5:48 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: E-bay

Post by Dozer »

Bogyó a mágus, írj neki privit....
Ford Scorpio Facelift 93' Cosworth
Ford Explorer 99' 4.0 V6
Ford Granada MK2/2 85' 2,8i FULL
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: E-bay

Post by gizmo »

PayPal-hoz elvileg még mindig csak dombornyomásos kártya jó, azzal tudod regisztrálni magad. Ha a nyelv nem megy, akkor óvatosan az e-bay-el, lehet csúnyát bukni is. GigFord kolléga pl. Angliában van, lehet őt is érdemes megkeresni, hátha haza tudja hozni zsebben neked :)
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: E-bay

Post by Bogyo28 »

Tom wrote:Hali!
Segítség kellene E-bay-os vásárlásban!
Regisztrálva már vagyok elméletileg,csak a Paypalt nem tudtam elintézni,mert a nyelvet nem igazán beszélem.
Ráakadtam egy vez.mű tengelyre és szeretném megcsípni!
Ha tapaszztaltabb E-bayező segítene ezt lebonyolítani,megköszönném!
Az a megoldás is érdekel,ha a fizetést megoldanánk valaki Paypaljával,én meg odadnám az összeget(vagy átutalnám).Minden megoldás érdekel!
Előre is köszi a segítséget!
tudok segíteni ha irsz egy linket. azt nem tudom hogy lehet szépen elintézni hogy te licitálsz rá és én fizetem ki, ugyhogy egyszerübb ha én is licitálok...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Tom
szerszámadogató
Posts: 31
Joined: Sun May 25, 2008 10:54 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Csömör

Re: E-bay

Post by Tom »

Hali!
Küldöm a linket! A második hírdetés lenne az. Gondolom az utolsó percekbe sokat fog még változni az ár. (Azért remélem nem lesz csillagászati!)
Előre is köszi a segítséget! :ru:


http://motors.shop.ebay.co.uk/items/_W0 ... sacat=9800" onclick="window.open(this.href);return false;


Üdv.:Tom
Post Reply