Help! Nem indul :(

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Help! Nem indul :(

Post by Zool »

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni nekem még "épp időben" :roll:
Az a helyzet van, hogy meglátogattam itt Budapesten nővéremet és nem tudtam beindítani az autót mikor jöttünk el a munkahelyétől. Holnap (azaz ma, vasárnap) estére haza kellene érnem mindenféleképp, és szeretnék a Caprimmal menni :wink:
A következő történt: idefelé jövet eléggé sietnünk kellett, így odaléptem neki egy kicsit (ez kb annyit jelent hogy olyan 3-4000 környékén volt a fordulat 130 km-en végig - utóbbi időben csak városban használtam az autót eléggé kímélő üzemmódban). Mikor megérkeztünk, nem nagyon volt alapjárat, nem állt le de elég alacsony volt és hullámzó, továbbá ilyen fémes csörgés szerű hangja volt a kipuffogó környékéről. Aztán nem sokkal utána mikor még nem hült le teljesen a motor de már állt egy kicsit, simán beindult de alapjárat nem volt.
Aztán éjjel mikor indutunk volna haza tesómhoz, már csak annyit tudott produkálni indításkor, hogy hö-rö-rö aztán semmi, csak az indítózás. Kicsit pihentetve megint hörörö mintha elkapna 1-2 ütemet de semmi egyéb, így 15-20 percnyi próbálkozás után ott hagytam a cégük parkolójában és tesóm autójával mentünk el.
Nekem a következő dolgok jutottak eszembe, hogy mi lehet a rossz:
- a karbival van gond
- a gyújtással (elosztóval) van gond
- a szelepek állítódtak el
- ezek akármilyen kombinációja
- egyéb.

Szerintetek mi lehet a probléma? Tudtok valami tippet adni, hogy mit, hogyan csináljak az autón, hogy be tudjam indítani és haza tudjak vele menni?
Esetleg vasárnap délután ráérne valaki segíteni megpróbálni életet lehelni belé (a Róna utcában a filmgyár parkolójában áll a gép)? Valahogy biztosan meghálálom, ígérem :wink:
.: Zool :.
User avatar
driver
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 291
Joined: Sun Dec 26, 2004 6:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigethalom

Post by driver »

Szia! Hivjál fel megoldjuk ha tudjuk. 06 20 474 1649
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

mi lett az eredmény? Sokat ugyan nem tudok segíteni, de mobil vagyok egész nap, ha kellek...
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

nemsokára indul a mentőakció, csak befejezünk egy kocsit.
User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Post by Zool »

Köszönöm előre is a segítségeteket! :ru:
Remélem nem lesz az a helyzet, hogy odamegyünk az autóhoz, és az meg fogja magát és szépen beindul minden gond nélkül, mert akkor lecsikarom az arcom :roll:
Gizmó asszem megvan még a számod, majd ha lepontosítódott a dolog, hogy mikor megyünk oda az autóhoz, akkor rádcsörgök, hogy van-e kedved jönni neked is, meg hogy hol is van pontosan az autóm.
.: Zool :.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Zool wrote:Köszönöm előre is a segítségeteket! :ru:
Remélem nem lesz az a helyzet, hogy odamegyünk az autóhoz, és az meg fogja magát és szépen beindul minden gond nélkül, mert akkor lecsikarom az arcom :roll:
Gizmó asszem megvan még a számod, majd ha lepontosítódott a dolog, hogy mikor megyünk oda az autóhoz, akkor rádcsörgök, hogy van-e kedved jönni neked is, meg hogy hol is van pontosan az autóm.
nemrég mentem végig a Róna u-án bringával, de nem láttam a Caprit sehol, lehet én voltam figyelmetlen...
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Post by Zool »

gizmo wrote:
Zool wrote:Köszönöm előre is a segítségeteket! :ru:
Remélem nem lesz az a helyzet, hogy odamegyünk az autóhoz, és az meg fogja magát és szépen beindul minden gond nélkül, mert akkor lecsikarom az arcom :roll:
Gizmó asszem megvan még a számod, majd ha lepontosítódott a dolog, hogy mikor megyünk oda az autóhoz, akkor rádcsörgök, hogy van-e kedved jönni neked is, meg hogy hol is van pontosan az autóm.
nemrég mentem végig a Róna u-án bringával, de nem láttam a Caprit sehol, lehet én voltam figyelmetlen...
A filmgyár zárt parkolójában áll, ami a Bácskai utcáról nyílik.
.: Zool :.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

már megy 8) és egyúttal 3 Capris minitali :D
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Van valami eredmény?
Ford Capri MkI Essex
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

szszaby wrote:Van valami eredmény?
az előző hozzászólásban ott a válasz. Igen, megy :wink:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

gizmo wrote:
szszaby wrote:Van valami eredmény?
az előző hozzászólásban ott a válasz. Igen, megy :wink:
Ja ja de mi volt a hiba?
Ford Capri MkI Essex
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

az úszóházban van egy u.n. "dugó" ami a gyorsítófúvókákat táplálja.
Balage -mint szintén tapasztalt fordos szerelő és jártas a karbikban- tippje alapján találtuk meg, miután kizártunk több lehetséges hibát.

és télleg jó volt a kis minitali :)
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

CAPRI-3 wrote:az úszóházban van egy u.n. "dugó" ami a gyorsítófúvókákat táplálja.
Balage -mint szintén tapasztalt fordos szerelő és jártas a karbikban- tippje alapján találtuk meg, miután kizártunk több lehetséges hibát.

és télleg jó volt a kis minitali :)
A jó tapasztalt szerelő aranyat ér!
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Post by Zool »

Nagyon szépen köszönöm mindnyájótoknak a segítséget! :wink:
Nagyon jó érzés volt az, hogy kvázi tök ismeretlen vagyok számotokra, mégis jöttetek segíteni rajtam. Sajna a féyképezőt tesómék lakásában hagytuk, mikor indultunk, így nem tudtunk készíteni fotókat a mini-taliról. 20-án viszek magammal majd egy kocka sört, meg mindenki vendégem lesz egy eszem-iszomra 8)
Köszi mégegyszer :smt109
.: Zool :.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

nagyjából ide illik a kérdésem nekem is:

Melegen nehezen indul a vas... hidegen semmi gond, simán indul, ámde meleg motorral nem. Gázpedált tövig benyomva 10-12 másodperces indítózással beindul, de elötte szép kis fehér-szürke füst jön ki a karbi/levegőszűrő alól :shock: ugynezt csinálja hideg motorral, esős idő után... mondjuk nem függ össze a kettő szerintem, de érdekes látvány szoktam lenni amikor füstölő motorral elindulok egy esős reggelen :twisted:

van valakinek ötlete? részemről gyújtás / karbi beállítás gondokra gondolok
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
Post Reply