kipufogó

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Tibi wrote:
afbalint wrote:na, latom pentek van, mindenki csak viccelodik..:-)))
csavar nem kell, csak egy olyan kis flex, amivel hozzaferek a csavarhoz:-)))
http://www.wellerszerszam.hu/kepek/03090.jpg ;)

Nekem bevált !
:armada34 :armada34 :armada34
Ford Capri MkI Essex
User avatar
DavidMolnar
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 307
Joined: Fri Apr 13, 2007 11:42 am

Post by DavidMolnar »

Plus/Zielpunkt abc-ben van 4ropiért Manesmann "dremmel" kéziszerszám, én azzal vágtam a kényesen precíz/szűk helyeken a bódét.
Ja és jó felnipolírozásra is.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Új kipuffogó rendszer - hol a lgolcsóbb?

Post by Bogyo28 »

afbalint wrote:Sziasztok,

kipuffogó rendszerem felét legalább cserélni kell, igy elgondolkdtam, hogy akkor talán megérné (hosszabb ideig nem kellene hozzanyulni) az egeszet lecserelni. Bardinal neztem, komplett bosal rendszer (20l V6) olyan 90 ezerbol jonne ki (elso/kozepso/hatso dobok x 2). Tud a valaki valami alternativat? Lehet vmivel dragabb is (bar alapvetoen a leg-leg-legolcsobb megoldas erdekel), ha az valoban indokolt.

Meg egy apro kerdes: az elso dobokat (langfogo?!!!) hogyan lehet leszerelni a leomlokrol? A csavarok lapja ugyanis olyan kozel van a csohoz, hogy dugokulcs nem megy ra, villaskulcsot meg ha rarakom elforgatni nem birom helyszuke miatt.
ha jó a drágább is, akkor kérdezz meg néhány kipufogost, szerintem nem sokkal többért csinálnak neked rendszert, és annak legalább nem egy vizcső méretü valami fog hátul kilógni.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Re: Új kipuffogó rendszer - hol a lgolcsóbb?

Post by CAPRI-3 »

afbalint wrote:Sziasztok,

kipuffogó rendszerem felét legalább cserélni kell, igy elgondolkdtam, hogy akkor talán megérné (hosszabb ideig nem kellene hozzanyulni) az egeszet lecserelni. Bardinal neztem, komplett bosal rendszer (20l V6) olyan 90 ezerbol jonne ki (elso/kozepso/hatso dobok x 2). Tud a valaki valami alternativat? Lehet vmivel dragabb is (bar alapvetoen a leg-leg-legolcsobb megoldas erdekel), ha az valoban indokolt.

Meg egy apro kerdes: az elso dobokat (langfogo?!!!) hogyan lehet leszerelni a leomlokrol? A csavarok lapja ugyanis olyan kozel van a csohoz, hogy dugokulcs nem megy ra, villaskulcsot meg ha rarakom elforgatni nem birom helyszuke miatt.
teljes sportrendszer nálam 128E kompletten, szereléssel és akkor nem kell levágd a csavarokat meg semmit... mindez "króm"végekkel... 90, plusz szerelés plusz 2 vég.... nem sokkal olcsóbban jössz ki, de sose lesz olyan hangja mint az enyémmel.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

bogyo28 wrote:
Tibi wrote:hát igen én sem egy lopott zsiráf-mászókából szeretném legyártatni :D akkor marad a régi ha nem fér bele a keretbe. Gondolom függ a dobtól is,h hány db kell belőle. +az is igaz,h lehet vhol faszául +csinálják, a csöveket + a dobot, csak lehet ,h nem igazán ehez a motorhoz való lesz. Szal jol néz ki csak nem tud sokat. Ez a flowmaster,hogy készült? Kibontottatok egyet?
Vettem az E-bay-röl egy könyvet, ami a kipuff dobokról és a szívosorokról szól. Benne van minden elméleti leírás, meg pár kipuff dob rajz is. A flowmaster dob is benne volt, ezért próbából csináltunk egyet, majd kiderül milyen lesz. Ha nem jön be max kidobtunk 1-2 ezrest az ablakon, de ha bejön és még a kipuff is saját gyártásu lesz, az már kész orgazmus... :D
Csövi,

dobokkal mi a helyzet? Ezeket használod? Könyvet megleshetem kíváncsiságból?
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

Tibi wrote:
bogyo28 wrote:
Tibi wrote:hát igen én sem egy lopott zsiráf-mászókából szeretném legyártatni :D akkor marad a régi ha nem fér bele a keretbe. Gondolom függ a dobtól is,h hány db kell belőle. +az is igaz,h lehet vhol faszául +csinálják, a csöveket + a dobot, csak lehet ,h nem igazán ehez a motorhoz való lesz. Szal jol néz ki csak nem tud sokat. Ez a flowmaster,hogy készült? Kibontottatok egyet?
Vettem az E-bay-röl egy könyvet, ami a kipuff dobokról és a szívosorokról szól. Benne van minden elméleti leírás, meg pár kipuff dob rajz is. A flowmaster dob is benne volt, ezért próbából csináltunk egyet, majd kiderül milyen lesz. Ha nem jön be max kidobtunk 1-2 ezrest az ablakon, de ha bejön és még a kipuff is saját gyártásu lesz, az már kész orgazmus... :D
Csövi,

dobokkal mi a helyzet? Ezeket használod? Könyvet megleshetem kíváncsiságból?
a könyvet meglesheted amint előtúrom a dobozokból. a kipuff gyártása nálam idén a fényezéssel együtt elmaradt sajna...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

bogyo28 wrote: a könyvet meglesheted amint előtúrom a dobozokból. a kipuff gyártása nálam idén a fényezéssel együtt elmaradt sajna...
okés, majd 1x rádcsörgök a könyv miatt. Nem 10 percen belül lesz :)
1980 Capri MK3
Post Reply