Épülő CAPRI-k

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Épülő CAPRI-k

Post by Bogyo28 »

Hattyu wrote:
Bogyo28 wrote:
Hattyu wrote:Oszt most azt hiszed hogy "Tök ász" vagy azzal a lilás ládával :lol: :h:

mi a bajod a lilás ládákkal? nekem több is van, meg valami döglött barack-rózsaszín átmenet is. ideális alkatrész tároló... :evil:
Nem kell félreérteni,csak kapva az alkalmon hogy visszavágjak Proteusnak ez volt éppen kéznél amibe beletudtam kötni,egyébként semmi bajom a színekkel,ami van az van :mrgreen:
én direkt vettem ilyen elborult szinekben ládát (nem is volt olcsó) igy nehezebben viszik el, vagy ha eltünik könyebb megtalálni...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Hattyu
rengetegetirogatide
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc vagy a TESCO
Contact:

Re: Épülő CAPRI-k

Post by Hattyu »

Bogyo28 wrote:
Hattyu wrote:
Bogyo28 wrote: mi a bajod a lilás ládákkal? nekem több is van, meg valami döglött barack-rózsaszín átmenet is. ideális alkatrész tároló... :evil:
Nem kell félreérteni,csak kapva az alkalmon hogy visszavágjak Proteusnak ez volt éppen kéznél amibe beletudtam kötni,egyébként semmi bajom a színekkel,ami van az van :mrgreen:
én direkt vettem ilyen elborult szinekben ládát (nem is volt olcsó) igy nehezebben viszik el, vagy ha eltünik könyebb megtalálni...
Ez is egy meglátás :wink:
Egyébként meglehet nyugodni vannak nekem is hülye dolgaim meg érdekesek úgyhogy csak viccelődtem nem kell vérkomolyan venni! :nem: :D
71' Taunus 2a 1.3 s4 to ??? :)(a feltámasztásos)
"A Remény hal meg utoljára!"
Trust no one!!
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Épülő CAPRI-k

Post by levelboss »

Mostanában sokat kattogok A Caprin, mert itthon ülök és tanulok, vagy ilyesmi, és eszembe jutott h volt régebben egy épülő Capri, ami valami brutál átfaragás alatt állt, és nemtom, h mi lett vele. Még a carstyling.hu-n is fent volt meg ide is többször be lett szúrva róla kép, és vmielyik kolléga innen ismerte is a készülő autót és tulaját. Az autóba mintha egy V8-ast tettek volna egy oltári nagy turbóval. A kasztni mintha meg lett volna toldva elől, de ebben nem vagyok biztos, meg hátul is iszonyat módon át volt szabva, alig lehetett ráismerni, h az egy capri volt valaha. Arra is emlékszem, h egy elképesztő széles felni volt rajta hátul, meg mustang futóműve volt elől. És emlékszem, h fekete volt eredetileg a verda, és már majdnem a fényezésnél tartott a kasztni, mikor utoljára láttam. Szóval, ha valaki emlékszik rá, főleg, ha van róla infója, azt megköszönném, mert eléggé érdekel a kocsi! :twisted: :mrgreen:
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Mad Max
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 429
Joined: Wed Nov 16, 2005 9:55 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dombóvár

Re: Épülő CAPRI-k

Post by Mad Max »

Épülő vasak-Dart féle Rover verzió.
Az autó egy kifejezési eszköz.
Kifejezi az egyéniséged.

A Capri egy különleges autó!!!!!
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Épülő CAPRI-k

Post by levelboss »

Mad Max wrote:Épülő vasak-Dart féle Rover verzió.
Szerintem az nem az... :roll:
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Épülő CAPRI-k

Post by proteus »

A tulaj Caprimax néven van fent a fórumon és Holecz ismeri. Egyébként hogy hívják? Van mostmár néhány haverom püspökin akikhez a nyáron valószínűleg le is fogok menni és jó lenne összehaverkodni az arcal.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Épülő CAPRI-k

Post by levelboss »

proteus wrote:A tulaj Caprimax néven van fent a fórumon és Holecz ismeri. Egyébként hogy hívják? Van mostmár néhány haverom püspökin akikhez a nyáron valószínűleg le is fogok menni és jó lenne összehaverkodni az arcal.
Biztos voltam benne, h Te fogod tudni! :D
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: Épülő CAPRI-k

Post by Dartonit »

levelboss wrote:Mostanában sokat kattogok A Caprin, mert itthon ülök és tanulok, vagy ilyesmi, és eszembe jutott h volt régebben egy épülő Capri, ami valami brutál átfaragás alatt állt, és nemtom, h mi lett vele. Még a carstyling.hu-n is fent volt meg ide is többször be lett szúrva róla kép, és vmielyik kolléga innen ismerte is a készülő autót és tulaját. Az autóba mintha egy V8-ast tettek volna egy oltári nagy turbóval. A kasztni mintha meg lett volna toldva elől, de ebben nem vagyok biztos, meg hátul is iszonyat módon át volt szabva, alig lehetett ráismerni, h az egy capri volt valaha. Arra is emlékszem, h egy elképesztő széles felni volt rajta hátul, meg mustang futóműve volt elől. És emlékszem, h fekete volt eredetileg a verda, és már majdnem a fényezésnél tartott a kasztni, mikor utoljára láttam. Szóval, ha valaki emlékszik rá, főleg, ha van róla infója, azt megköszönném, mert eléggé érdekel a kocsi! :twisted: :mrgreen:
A neve Géczi Ernő (iwiwen is fent van), és Szurdokpüspökin (21-es mellett) elérhető. A minap fényeztek le egy másik MK3-at, abba egy 2.9i megy. A turbó állat most csak kint áll az udvaron, és egy jó darabig még biztos pihenni fog. Sok embernek ajánlotta haveri körön belül, de valahogy senki nem akarja befejezni. Ha beszélni akarsz vele szólj, tudok segíteni, mert nem sokat olvassa a fórumot.
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Épülő CAPRI-k

Post by levelboss »

Dartonit wrote:
A neve Géczi Ernő (iwiwen is fent van), és Szurdokpüspökin (21-es mellett) elérhető. A minap fényeztek le egy másik MK3-at, abba egy 2.9i megy. A turbó állat most csak kint áll az udvaron, és egy jó darabig még biztos pihenni fog. Sok embernek ajánlotta haveri körön belül, de valahogy senki nem akarja befejezni. Ha beszélni akarsz vele szólj, tudok segíteni, mert nem sokat olvassa a fórumot.
Hát szívesen megnézném a gépet, vagy érdekelne h mivan vele... kezdenek izgatni ezek az átépített custom vasak. Sajnos haveri alapion se tudnám énse befejezni... :( ráadásul még a haverja se vagyok...
De köszi a segítségedet! :wink:
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Re: Épülő CAPRI-k

Post by gigford »

Dartonit wrote: A turbó állat most csak kint áll az udvaron, és egy jó darabig még biztos pihenni fog. Sok embernek ajánlotta haveri körön belül, de valahogy senki nem akarja befejezni.
:) Vajon miért ajánlgatja? Valószínű azért, mert halott ügy az egész...
Most komolyan, a srác úgy gondolta, hogy rádobja azt a lóbaszó turbót, aztán rögtön kifüstöli azokat a 400 széles gumikat a határból? :roll:
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: Épülő CAPRI-k

Post by Dartonit »

Nem halott ügy, de anyagilag csak most kezdi utolérni magát. Sokaknál (akik már réges rég eladták a caprijukat) sokkal komolyabb anyagi problémái voltak. Nem egy ultimate performance, nem katalógusból van összeválogatva. Nem mindenkinek van pénze full felújított blokkra és nitrószettre. Ami ingyen jött (lásd turbó), vagy relatíve olcsón (gumi), az lett beépítve.
Ez volt leglowcostabb megoldás, ennyi.
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Re: Épülő CAPRI-k

Post by gigford »

Dartonit wrote:Nem halott ügy, de anyagilag most kezdi utolérni magát. Sokaknál (akik már rég eladták a caprijukat) sokkal komolyabb anyagi problémái voltak. Nem egy ultimate performance, nem katalógusból van összeválogatva. Ami ingyen jött (lásd turbó), vagy relatíve olcsón (gumi), az lett beépítve. Ez volt leglowcostabb megoldás, ennyi.
Akkor ő vette meg tőlem a 2.9et...most látom az iwiw-en, itt él angliában.
Oké, oké...csak hány ilyenről volt már szó, aztán sose lett egyikből se semmi...sajnos, hozzá kell tegyem. Az "életművemet" (iwiwről) meg nem ajánlgatnám mindenkinek...
A kasztni kész, motor-váltó megvan, lowcost projekt, legyen...de akkor miért nem lehet befejezni?
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Épülő CAPRI-k

Post by szszaby »

Ez a Kép van fent az iwiw-en a Capriról. Ez ismerős nekem valahonnan.
Attachments
Capri.jpg
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: Épülő CAPRI-k

Post by Dartonit »

gigford wrote:
Dartonit wrote:Nem halott ügy, de anyagilag most kezdi utolérni magát. Sokaknál (akik már rég eladták a caprijukat) sokkal komolyabb anyagi problémái voltak. Nem egy ultimate performance, nem katalógusból van összeválogatva. Ami ingyen jött (lásd turbó), vagy relatíve olcsón (gumi), az lett beépítve. Ez volt leglowcostabb megoldás, ennyi.
Akkor ő vette meg tőlem a 2.9et...most látom az iwiw-en, itt él angliában.
Oké, oké...csak hány ilyenről volt már szó, aztán sose lett egyikből se semmi...sajnos, hozzá kell tegyem. Az "életművemet" (iwiwről) meg nem ajánlgatnám mindenkinek...
A kasztni kész, motor-váltó megvan, lowcost projekt, legyen...de akkor miért nem lehet befejezni?
Tévedés, a kaszni nincs kész. Amit látsz, az csak a kaszni jobb oldala, a bal oldalával csak hátul van kész, elöl még nincs. Aztán csak havi 1 hetet van itthon, és mellette elkészült egy másik Capri, amit tulajdonképpen már csak össze kell szerelni. Majd utánna.
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
Hattyu
rengetegetirogatide
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc vagy a TESCO
Contact:

Re: Épülő CAPRI-k

Post by Hattyu »

Kár hogy nincsen kész,élőben is szívesen meglesném :roll:
71' Taunus 2a 1.3 s4 to ??? :)(a feltámasztásos)
"A Remény hal meg utoljára!"
Trust no one!!
Locked