valami elszállt...

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

valami elszállt...

Post by gizmo »

Sziasztok!

Tegnap éjszaka hazafelé jövet lámpától indulva valami durrant a motortérben, és leállt a motor... többet be sem indult. :( Indítómotor forgatja, néha visszadurran a karbiba, de ennyi. Vontatás közben beindul, de amint kinyomom a kuplungot v. gázt adok, leáll... részemről gyújtásra gyanakszom, de nem igazán értek hozzá (elekronikus gyújtásom van, este kipróbálok egy másik modult, hátha az halt meg).

Van valami ötlet, tipp, hogy mit nézzek meg rajta így amatőr fejjel?
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

me'nem szoltal, este 10-ig ott voltam csillaghegyen.
ma nem erek ra sajnos, de ha mas sem es holnap jo, kimegyek ranezhetunk.
keress majd.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

CAPRI-3 wrote:me'nem szoltal, este 10-ig ott voltam csillaghegyen.
ma nem erek ra sajnos, de ha mas sem es holnap jo, kimegyek ranezhetunk.
keress majd.
köszi, ez éjfél körül volt :? nem akartam már étköznap éjszaka zavarni senkit... holnap céges bulin vagyok, szombat reggel jövök csak haza... esetleg ha valaki megy a sportos Ford talira, akkor visszafelé összejöhetnénk egy kis sörözéses, panel-parkolós szerelésre :twisted:
Vagy ma délután 17-től kb :D , tudok biztosítani red-bull-t, van a kocsiban 6db. Várom a jelentkezőket! :idea:

Foglak keresni!
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

No, Balage úr 6-tól idáig segített életre kelteni Bagirát (ezúton is köszönet neki, és persze Terkának:ru:), de a mester keze alatt sem hördült fel... :(
- szikra van,
- benzin van (túl sok is),
- gyertyákat kiszedtük, szárazra töröltük,
- karbit szétszedtük, úszóház, dugó rendben,
- indítózásnál látványosan és hangosan visszalő...
- és nem megy...

valakinek valami tapasztalat, ötlet?

Most kiszedett gyertyákkal szellőzik a motor, szombaton gyertyák vissza, ha ez sem segít akkor Balázs hétfőn átjön és gyújtás ellenörzés lámpával, másik karbi, után szelepek megnézése. Addig pedig aktív imádkozás.
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
Taz

Post by Taz »

gizmo wrote:
CAPRI-3 wrote:me'nem szoltal, este 10-ig ott voltam csillaghegyen.
ma nem erek ra sajnos, de ha mas sem es holnap jo, kimegyek ranezhetunk.
keress majd.
köszi, ez éjfél körül volt :? nem akartam már étköznap éjszaka zavarni senkit... holnap céges bulin vagyok, szombat reggel jövök csak haza... esetleg ha valaki megy a sportos Ford talira, akkor visszafelé összejöhetnénk egy kis sörözéses, panel-parkolós szerelésre :twisted:
Vagy ma délután 17-től kb :D , tudok biztosítani red-bull-t, van a kocsiban 6db. Várom a jelentkezőket! :idea:

Foglak keresni!
Naszóval én tök LÁMA f@sz vagyok az autókhoz,és csak most kezdem tanulgatni!Ebből következik,hogy semmi hasznomat nem vennétek,de ha kellene egy ember aki rendkívül ügyesen tud lábalatt lenni,és kiejt mindent a kezéböl akkor én átugrok...úgyis messze lekunk egymástól(3 utca?) :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Post by Zool »

Szomorúan hallom, hogy beadta a makacsot Bagira :( Hát én sem értek túl sokat az autókhoz, nekem olyanok jutottak eszembe, hogy pl. olaj van rendesen? A kipuffogókon jön ki gáz amikor indítózol (azl nem lehet, hogy a kipuff oldalon szállt el valami)?
.: Zool :.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Zool wrote:Szomorúan hallom, hogy beadta a makacsot Bagira :( Hát én sem értek túl sokat az autókhoz, nekem olyanok jutottak eszembe, hogy pl. olaj van rendesen? A kipuffogókon jön ki gáz amikor indítózol (azl nem lehet, hogy a kipuff oldalon szállt el valami)?
Szia!

Olaj van benne, igaz már a minimum alatt picivel, jövőhétre terveztem a teljes cserét...

Kipuff részt nem néztük, hétfőn ezt is beiktatjuk. Köszi a tippet.

Ami még bevillant, hogy az elmúlt pár napban meleg motorral nehezen indult, 10-15másodperc indítózás kellett neki... tisztára mint a helyszinelőknél, nyomok, utalások, hátha meglesz a tettes 8)

Gabika:
gyere hétfőn ha nem melózol, és szabit veszek ki, napközben állunk neki. majd viszek le sört, hogy legyen mivel ünnepelni ha elindul :pia:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

mivel én is roppant messze lakom, és én is roppantul tudok okoskodni és mások melóját fikázni, én is beneveznék egy kis szerelésbe. ha szombat du is vagy, akkor itt lesz a Sunya is, öt is befoghatjuk egy kis melóba. szoval emberben nem lesz hiány, szakértelemben annál inkább (részemről). hétfő du is rá tudok érni esetleg.

ja még adaléknak: ha van benzin meg iszkra is, de nem indul, le kellene venni a szelepdeknit, hogy ha tekersz az önindítóval hajtja e a szelepeket. nehogy a fogaskerék száljon el, nincs vezérlés és azért nem indul.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

bogyo28 wrote:mivel én is roppant messze lakom, és én is roppantul tudok okoskodni és mások melóját fikázni, én is beneveznék egy kis szerelésbe. ha szombat du is vagy, akkor itt lesz a Sunya is, öt is befoghatjuk egy kis melóba. szoval emberben nem lesz hiány, szakértelemben annál inkább (részemről). hétfő du is rá tudok érni esetleg.

ja még adaléknak: ha van benzin meg iszkra is, de nem indul, le kellene venni a szelepdeknit, hogy ha tekersz az önindítóval hajtja e a szelepeket. nehogy a fogaskerék száljon el, nincs vezérlés és azért nem indul.
Akkor nem lenne szikra mert a veztengely hajtja a gyujtáselosztót..Én inkább a nagyfeszültségü tekercs,elosztófedél,rotor körül vizsgálódnék,és a karbicsek is csinálhat ilyet ha sok benyát enged be stb
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

ma voltam itthon pár percet, holnap sem lesz több időm, így marad a hétfő...

Trafo: ha a tekercs a gond, akkor sincs szikra, nem?
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Post by Zool »

gizmo wrote:ma voltam itthon pár percet, holnap sem lesz több időm, így marad a hétfő...

Trafo: ha a tekercs a gond, akkor sincs szikra, nem?
Nekem a rotorban szállt el anno a zavarszűrő ellenállás. Az csinált olyat, hogy alacsony forudlaton nem volt szikra, 2500-3000 felett viszont működött rendesen. Mondjuk ez nálad nem esélyes, mert neked megszakító nélküli gyújtásod van, abban meg ha jól sejtem nincs ilyen cucc (bár lehet, hogy hülye vagyok).
.: Zool :.
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

gizmo wrote:ma voltam itthon pár percet, holnap sem lesz több időm, így marad a hétfő...

Trafo: ha a tekercs a gond, akkor sincs szikra, nem?

Ha gyenge a gyujtótrafód attól még lehet, hogy van szikrád, de lehet hogy nyomás alatt nem húz normális ívet.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Nitrobuster wrote:
gizmo wrote:ma voltam itthon pár percet, holnap sem lesz több időm, így marad a hétfő...

Trafo: ha a tekercs a gond, akkor sincs szikra, nem?
Ha gyenge a gyujtótrafód attól még lehet, hogy van szikrád, de lehet hogy nyomás alatt nem húz normális ívet.
és akkor a vontatás alatt beindult dolog hogy lehet?
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

voltam itthon pár percet, visszaraktam a gyertyákat meg a feltöltött akksit, de semmi változás :? leszedtem az elosztófedelet, nem láttam rajta komolyabb gondot így amatőr szemmel, némi fémreszeléken kívül... :?:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

a fémreszelék az ott szerintem nem gyári tartozék. én holnap melozom, de van nálam egy komplett elektromos gyujtás, ami ugyan a Pudváé, de egy próba erejéig biztos kölcsön adja. tehát ha kell trafo, doboz, kábel vagy osztofej hivj fel és szállítom.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Post Reply