valami elszállt...

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

trafo2000 wrote::? Na ebből már tudok mindent.
az előnyújtás 0fok-ra volt állítva, ezt Balázs beállította nekem, azóta pöccre indul hideg / meleg motorral is. Más gond nem volt, azóta sincs (kop-kop). Ma kapott új féktárcsákat, olajat. Mármint a Capri 8)
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
TomiCaPri
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 270
Joined: Mon Jun 04, 2007 10:30 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest - Csepel

Post by TomiCaPri »

Összepakoltuk a motorteret nagyjából és egy kis benzin becsurgatása után rögtön beindult a moci!!! :lol: Nade... a baj, hogy egy műszerem se működik. Az olajnyomásmérő sem. Totál nullán áll. Letekertem a műszerre csatlakozó olajcsövet, és beindítottam a motort, de semmi nem jött ki rajta :cry: Ergó nincs most olajnyomásom? :? Tud valaki segíteni, hogy mit hogyan tudnék kipróbálni?
User avatar
capriv6
egyedülisszerelhet
Posts: 530
Joined: Sun Oct 22, 2006 12:25 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Contact:

Post by capriv6 »

TomiCaPri wrote:Összepakoltuk a motorteret nagyjából és egy kis benzin becsurgatása után rögtön beindult a moci!!! :lol: Nade... a baj, hogy egy műszerem se működik. Az olajnyomásmérő sem. Totál nullán áll. Letekertem a műszerre csatlakozó olajcsövet, és beindítottam a motort, de semmi nem jött ki rajta :cry: Ergó nincs most olajnyomásom? :? Tud valaki segíteni, hogy mit hogyan tudnék kipróbálni?
Szia!!

A motort felujitottad v. sokáig ált?
Mert akkor elöfordulhat hogy nemkapja csak fel az olajat mivel még száraz.
ez esetben rakjál a szüröbe olajat (teli) + plussz csurgass az olaj járatba olajat majd inditozz!
De ne inditsd be semmiféleképp!
Az öninditóval is felkell kapnia!
Ha igysem megy akkor nézzd meg hogy meghajta-e a distributor az olajpumpa hatlap szárát (rudat).
Ha nincs más akkor teknö le pumpa ki!
Nézzd + mu okozza a problémát.
Kb ennyi...
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Post by tomtom »

capriv6 wrote:
TomiCaPri wrote:Összepakoltuk a motorteret nagyjából és egy kis benzin becsurgatása után rögtön beindult a moci!!! :lol: Nade... a baj, hogy egy műszerem se működik. Az olajnyomásmérő sem. Totál nullán áll. Letekertem a műszerre csatlakozó olajcsövet, és beindítottam a motort, de semmi nem jött ki rajta :cry: Ergó nincs most olajnyomásom? :? Tud valaki segíteni, hogy mit hogyan tudnék kipróbálni?
Szia!!

A motort felujitottad v. sokáig ált?
Mert akkor elöfordulhat hogy nemkapja csak fel az olajat mivel még száraz.
ez esetben rakjál a szüröbe olajat (teli) + plussz csurgass az olaj járatba olajat majd inditozz!
De ne inditsd be semmiféleképp!
Az öninditóval is felkell kapnia!
Ha igysem megy akkor nézzd meg hogy meghajta-e a distributor az olajpumpa hatlap szárát (rudat).
Ha nincs más akkor teknö le pumpa ki!
Nézzd + mu okozza a problémát.
Kb ennyi...
a gyertyákat tekerd ki, mert így nagyobb fordulaton, könnyebben hajtja az indítómotor a főtengelyt. ha nincs valóban olajnyomásod, akkor így nem terheled fölöslegesen a motorod. ne felejtsd letestelni a gyújtótrafóról jövő nagyfeszültségű kábelt az indítózás közben vagy húzd le a trafóról a +12-t!
TomiCaPri
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 270
Joined: Mon Jun 04, 2007 10:30 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest - Csepel

Post by TomiCaPri »

capriv6 wrote: Szia!!

A motort felujitottad v. sokáig ált?
Mert akkor elöfordulhat hogy nemkapja csak fel az olajat mivel még száraz.
ez esetben rakjál a szüröbe olajat (teli) + plussz csurgass az olaj járatba olajat majd inditozz!
De ne inditsd be semmiféleképp!
Az öninditóval is felkell kapnia!
Ha igysem megy akkor nézzd meg hogy meghajta-e a distributor az olajpumpa hatlap szárát (rudat).
Ha nincs más akkor teknö le pumpa ki!
Nézzd + mu okozza a problémát.
Kb ennyi...
1,5 évig állt a kocsi... :? De azért kellemes meglepetés volt, hogy betettük a motort, tettünk bele hűtőfolyadékot, olajat, meg egy kis benyát, és már be is röffent :shock: Kipufogó nélkül elég dúrva hangja volt :lol: De ahogy beindult le is állítottam. Utána ezt kb 3-4 szer eljátszottam, utána már hagytam kicsit járni az alapjáraton, és akkor vettem észre, hogy nincs olajnyomásom.
De akkor végigjátszadozom ezeket, köszi a gyors segítséget!!! :wink:
Post Reply