Kipuffogógáz az utastérben

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by levelboss »

Ejha... mostmár kezdem én is látni, h nem néztem utána kellőképpen. hmm...

Akkor, ha nem akarom a motorral újra megetetni, akkor vezessem bele tényleg a kipuffba? Végülis annyira nem para...
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Peti
egyedülisszerelhet
Posts: 931
Joined: Tue Jul 12, 2005 5:28 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by Peti »

Vagy iktass be egy lecsapató tartályt.
'81 Capri 3.0 SHO X-Pack project
'83 Granada 2.8i Ghia X project
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by levelboss »

Peti wrote:Vagy iktass be egy lecsapató tartályt.
Ja, néztem azt is most. Nem valami olcsó, és nem vagyok meggyőződve arról, h attól sokkal jobb lenne. Ahogy néztem abból ugyanúgy jön ki egy kimenő ág is, amit ugyanúgy be kéne dugni valahova... az olaj egy részét lehet, h lecsapatja, de a mérgező és büdős kipuffgáz benne marad.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Peti
egyedülisszerelhet
Posts: 931
Joined: Tue Jul 12, 2005 5:28 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by Peti »

Akár egy használt L-es olajosflakon is megteszi, és nem kell onnan kivezetni semmit sehová. Egy próbát megér. Persze azért ne légmentesen zárd le..
'81 Capri 3.0 SHO X-Pack project
'83 Granada 2.8i Ghia X project
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by TÉCSÉ »

Peti wrote:Akár egy használt L-es olajosflakon is megteszi, és nem kell onnan kivezetni semmit sehová. Egy próbát megér. Persze azért ne légmentesen zárd le..
Tranyómban is így van - működik :mrgreen:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
capriv6
egyedülisszerelhet
Posts: 530
Joined: Sun Oct 22, 2006 12:25 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Contact:

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by capriv6 »

Én csak kopott motornál tapasztaltam nagy kartelgázt!
Egy kompresszió mérés szerintem érdemes lenne csinálni abbol elég sok kiderül.
A kartel gázt vissza lehetne vezetni a szívósorba is a légszürőhöz-ba után igy a motor ujra beszívja :) Viccces EGR :)
Ha ez nem megy akkor a legjobb megoldás ha a kipufogóba vezeted de szerintem a motor a bűnös....
A HF le lett szedve??
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by daytona »

Legutoljara egy kettes Golffal volt kartergazas elmenyem. ott eloszor a gyari blokkszellozteto megoldas adta meg magat. Akkora volt a kartergaz, hogy rengeteg olajat nyomott fel vissza a szivosorba, az olajszeparator mar nem mukodott rendesen, igy egy pillanat alatt elontotte olajjal a legszurohazat es a legszurot. Ezt megszuntetve felraktam egy CVH motor olajszeparatorjat es nem a szivocsobe, hanem egy kis Homasitas szuron keresztul a levegobe vezettem ki a kartergazt a jobb nyulvany kornyeken. Igy mar mukodott az auto, de allo helyzetben alapjaratnal pl. lampas keresztezodesnel elegge fustolgott a motorhazteto alol valami :lol: Ha a kocsi ment, nem lehetett latni semmit. Ja, es ott is budositett.
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by levelboss »

Érdemes volt megnyitnom ezt a témát, hasznos infók gyűltek össze. Köszi mindenkinek!

A kocsimból iszonyat kartergáz mennyiség jön kifele azért, mert kopott a motor. Kompresszióm 8,5 - 9,5 között van, megmértük. A hf nem lett leszedve. Volt róla szó, de aztán elmaradt.

Ha kevesebb lenne a kartergázam bevezetném a szívó gumicsőbe valahova, de így nem akarom. Legszívesebben a kipuffba vezetném bele vhova... de nyilván egy motorfelújítás oldaná meg leginkább a problémát, de most abba nem akarok belefogni, az autó meg kell, a büdös meg nagyon rossz.

ezen az olajosflakon dolgon még elgondolkodom...
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by Tibi »

Ha a meglehetősen drága problémamegoldás helyett a tünetkezelés marad, akkor ha a kipuffba vezeted a gázt csinálj egy pöttyöslambda szonda muffot és az legalább nem barbarianoktól származó megoldás, legalábbis ami a kipuffot illeti. Persze ha sok olaj megy a gázzal akkor úgy fogsz füstölni mint egy trabi :-) Az olajleválasztó + szűrő kombó ilyen szempontból jobbnak tűnik.
1980 Capri MK3
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by Tibi »

Tibi wrote:Ha a meglehetősen drága problémamegoldás helyett a tünetkezelés marad, akkor ha a kipuffba vezeted a gázt csinálj egy pöttyöslambda szonda muffot és az legalább nem barbarianoktól származó megoldás, legalábbis ami a kipuffot illeti. Persze ha sok olaj megy a gázzal akkor úgy fogsz füstölni mint egy trabi :-) Az olajleválasztó + szűrő kombó ilyen szempontból jobbnak tűnik.
bár mi van ha nem ég el az olaj és lerakódik a dobban...??... :?:
1980 Capri MK3
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by levelboss »

Tibi wrote:
Tibi wrote:Ha a meglehetősen drága problémamegoldás helyett a tünetkezelés marad, akkor ha a kipuffba vezeted a gázt csinálj egy pöttyöslambda szonda muffot és az legalább nem barbarianoktól származó megoldás, legalábbis ami a kipuffot illeti. Persze ha sok olaj megy a gázzal akkor úgy fogsz füstölni mint egy trabi :-) Az olajleválasztó + szűrő kombó ilyen szempontból jobbnak tűnik.
bár mi van ha nem ég el az olaj és lerakódik a dobban...??... :?:
Mi ez a pöttyöslambda muff??? :shock: :-D

Ja... én is gondoltam arra, h az olaj az gond lehet a kipuffban. De azért trabi szintű nem lennék... :-D

Ejj, ejj... nem jó ez a történet. :-?
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by White Shark »

A kipuba vezetés ésszerűtlen ,és nem is működne . A rendszertől függően ,ha a festékszórópisztoly elvét vennéd alapul , kis fordulaton nem lenne szívóerő és ugyanúgy visszadolgozna vagy még jobban .A lecsapató tartály a legegyszerűbb , esetleg megnézni a hengerfejeket ,hátha javítana egy szimmeringezés a helyzeten ,vagy egy doboz olajadalék .
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by Tibi »

levelboss wrote: Mi ez a pöttyöslambda muff??? :shock: :-D
?
Lambda szondának a helye :-)
1980 Capri MK3
User avatar
capriv6
egyedülisszerelhet
Posts: 530
Joined: Sun Oct 22, 2006 12:25 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Contact:

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by capriv6 »

Ha csak orvosoni kellene a problémát akkor a következő a tehendő.
Az olaj lecsapatása (flakon bármi...) és a kipufgázt elvezetni a kipufogóba!
Késöbb lehetne látni hogy a flakon minnyi idő alatt lessz tele.
ha nem probléma akkor időközönként leszed és visszaönt....
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Kipuffogógáz az utastérben

Post by tomtom »

White Shark wrote:A kipuba vezetés ésszerűtlen ,és nem is működne . A rendszertől függően ,ha a festékszórópisztoly elvét vennéd alapul , kis fordulaton nem lenne szívóerő és ugyanúgy visszadolgozna vagy még jobban .A lecsapató tartály a legegyszerűbb , esetleg megnézni a hengerfejeket ,hátha javítana egy szimmeringezés a helyzeten ,vagy egy doboz olajadalék .
egyetértek.

egy 6-8 bar-os túlnyomásos rendszerbe (kipu) nem hinném, hogy belefújna a motor "elszökött" gázai. szerintem az olajbeöntőn jönne utána a füst. a szimeringezés meghozhatja a kívánt hatást.
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
Post Reply