futómű

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: futómű

Post by Blant »

Ez nekem is megvan. A bardi példul csak a nagyobb emelkedésű gömbfejet árulta régebben a caprihoz, ami nem jó hozzá :-)
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: futómű

Post by daytona »

Meg tudnatok irni, hogy elso futomugeometriat hogy kell beallitani? Marmint mekkora legyen a kerekek osszetartasa, mert gondolom csak azt lehet allitani. Koszi!
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: futómű

Post by White Shark »

Ez nem biztos ,de úgy emlékszem 2 fok .
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: futómű

Post by daytona »

White Shark wrote:Ez nem biztos ,de úgy emlékszem 2 fok .
Oldalankent vagy osszesen? :oops:

Koszi!
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: futómű

Post by White Shark »

Az ugrik be hogy összesen ,de ma megyek a futóművesemhez és estére meg tudom mondani a tutit.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: futómű

Post by White Shark »

White Shark wrote:Ez nem biztos ,de úgy emlékszem 2 fok .
Voltam a futóművesnél ,a 2 fok az 2 mm ,és összesen ,tehát oldalanként 1 mm .Persze van tűréshatár ,de azt mondta eddig nekem mind így lőtte be ,én meg azt mondom ,nekem jó is .
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: futómű

Post by daytona »

Koszi!! ;-)
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
bdavid
márokosanistudnézni
Posts: 56
Joined: Sun Apr 03, 2011 2:17 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, 16

Re: futómű

Post by bdavid »

Nos az elmúlt 2 hónapban nekem is furcsa rázkódás jelentkezett a futóműben/kormányban... Először közepes fékezésekkor vettem észre hogy 1x-1x brutálul berángat a kormány elég csúnya és erős hang kíséretében :shock: aztán előzésnél/lámpától való elkanyarodós indulásnál is jelentkezett a gyorsításkor. Elég fura mert idén lettek a műszakira lecserélve a lengkőkarok a rallydesign-os poly változatra, meg a kormány gömbfejek is újak, illetve voltam futóműbeállításon, ezek után érezhetően stabilabb volt az autó, fékezéskor, kanyarban, egyenesben. Kb azóta csinálja ezeket hogy új gumi lett felrakva (Falken), de nem tudom tényleg összefügghet-e vele. Egyre rosszabb a helyzet és kissé ijesztő. Kipróbáltam hogy a hátsó kerekeket raktam előre, azzal is berángatott 70-es tempónál egy nagyon enyhén bal íves útszakaszon. Csak nem selejtes mind a 4 gumi, a felnik meg eddig jók voltak, előtte soha nem csinált ilyet a kocsi :cry: Nézegettem a dolgokat alulról próbáltam megrángatni a nagy szakértelmemmel, hát nem tűnik fel semmi :-D Amire gondolok hogy okozhatja a régi gumi stabilizátor szilent, vagy valami csoda folytán hirtelen megdöglött kormánymű. Kerékcsapágy, bármi hasonló kerék forgással, rögzítéssel kapcsolatos dolog okozhat még ilyet? Gondolom a rugó, lengéscsillapító nem. Keresgéltem szilenteket a neten az első futóműhöz, kormányműhöz:
valaki okos meg tudná mondani hogy ez mi fene és tényleg kell-e a kormányműhöz?
http://www.floflex.co.uk/product_info.p ... cts_id=280
és hogy ez is kell-e hozzá és ha igen akkor miért nincs a floflexnél
http://viewitem.eim.ebay.hu/Ford-Capri- ... 07081/item
Amit viszonylag könnyen meg lehet tenni a remegés megszüntetésében szerintem az a stabilizátor szilent csere, mást szerintetek érdemes még így első körben próbálkozni?
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: futómű

Post by proteus »

Az a szilent tényleg kell a kormányműhöz. A kerekek ki lettek centrírozva?
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
bdavid
márokosanistudnézni
Posts: 56
Joined: Sun Apr 03, 2011 2:17 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, 16

Re: futómű

Post by bdavid »

proteus wrote:Az a szilent tényleg kell a kormányműhöz. A kerekek ki lettek centrírozva?
Akkor mindkettő féle kell ugye? Igen ki lettek, elég sok súlyt rakott rá az ember. Bár most hogy belegondolok úgy lett centírozva hogy az alufelnin még nem volt rajta az a kis fedő akármi ami eltakarja a csavarokat.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: futómű

Post by Tibi »

Szilent az éri erősen !

Nekem egyébként most, hogy jó lett a futúmű egyből kiderült, hogy szar a kormánymű :-D

Lóg, nem lehet beállítani ...
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: futómű

Post by Bogyo28 »

nem akarok okoskodni, de szerintem a kormánymű lesz az. nekem is az ráz, most a Pudvánál is, Tibi úré is. szokott lógni nem keveset, és pont az a hiba amit mondasz. Soni is most cserélt ez okból kormányművet, mikor már nem volt más hátra, és az megoldotta a problémát. amit belinkeltél szilentet, az mind a kettő tök ugyan az, a floflex olyat ad amit össze kell hajtani, és akkor adja ki azt a formát ami a másik linken látható. nem árt az biztos, ha elég régi a gumi akkor attól is tud mozogni a kormánymű. ja, és szilent csak akkor kell, ha nem szervós a kormánymű. a szervósban nincs szilnet. viszont Lógni az is tud...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: futómű

Post by szszaby »

bdavid wrote:Nos az elmúlt 2 hónapban nekem is furcsa rázkódás jelentkezett a futóműben/kormányban... Először közepes fékezésekkor vettem észre hogy 1x-1x brutálul berángat a kormány elég csúnya és erős hang kíséretében :shock: aztán előzésnél/lámpától való elkanyarodós indulásnál is jelentkezett a gyorsításkor. Elég fura mert idén lettek a műszakira lecserélve a lengkőkarok a rallydesign-os poly változatra, meg a kormány gömbfejek is újak, illetve voltam futóműbeállításon, ezek után érezhetően stabilabb volt az autó, fékezéskor, kanyarban, egyenesben. Kb azóta csinálja ezeket hogy új gumi lett felrakva (Falken), de nem tudom tényleg összefügghet-e vele. Egyre rosszabb a helyzet és kissé ijesztő. Kipróbáltam hogy a hátsó kerekeket raktam előre, azzal is berángatott 70-es tempónál egy nagyon enyhén bal íves útszakaszon.
Nekem is csinált hasonlót régebben amikor még alufelni volt rajta, enyhe kanyarban vagy amikor előztem rángatta a kormányt. Aztán amikor kicseréltem a felniket a mostanira megszűnt a probléma.
Én ajánlom mindenképp, hogy mielőtt bármihez hozzáfogsz cseréld le elöl a kerekeidet sima lemezfelnire és úgy próbáld ki.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
bdavid
márokosanistudnézni
Posts: 56
Joined: Sun Apr 03, 2011 2:17 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, 16

Re: futómű

Post by bdavid »

Bogyo28 wrote:nem akarok okoskodni, de szerintem a kormánymű lesz az. nekem is az ráz, most a Pudvánál is, Tibi úré is. szokott lógni nem keveset, és pont az a hiba amit mondasz. Soni is most cserélt ez okból kormányművet, mikor már nem volt más hátra, és az megoldotta a problémát. amit belinkeltél szilentet, az mind a kettő tök ugyan az, a floflex olyat ad amit össze kell hajtani, és akkor adja ki azt a formát ami a másik linken látható. nem árt az biztos, ha elég régi a gumi akkor attól is tud mozogni a kormánymű. ja, és szilent csak akkor kell, ha nem szervós a kormánymű. a szervósban nincs szilnet. viszont Lógni az is tud...
épp ezért kérdeztem hogy írj valami okosságot :-D értem, köszi, hm, az nem hangzik túl bíztatóan... hát így hirtelen nem szívesen cserélnék kormányművet 60ezerért. Nem szervós, úgyhogy remélem az új szilent segít majd a helyzeten. Egyébként a rosszabbik esetben ez a TRW cucc http://fordalkatreszek.cegvalaszto.hu/a ... tipus/990/ ami az egyetlen márka amit a neten itthon találtam megfelelő minőségű lenne?
User avatar
adam
egyedülisszerelhet
Posts: 790
Joined: Fri Nov 14, 2008 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest xiii

Re: futómű

Post by adam »

bdavid wrote:épp ezért kérdeztem hogy írj valami okosságot :-D értem, köszi, hm, az nem hangzik túl bíztatóan... hát így hirtelen nem szívesen cserélnék kormányművet 60ezerért. Nem szervós, úgyhogy remélem az új szilent segít majd a helyzeten. Egyébként a rosszabbik esetben ez a TRW cucc http://fordalkatreszek.cegvalaszto.hu/a ... tipus/990/ ami az egyetlen márka amit a neten itthon találtam megfelelő minőségű lenne?
Süni lehet h tud jobb ajánlatot.. ;-)
Ha szilentet rendelsz akkor beszéljünk előtte mert a közös posta olcsóbb :zsido:
Sosem lesz kész, csak alakul...
Post Reply