Buliwyf 82-es

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Buliwyf 82-es

Post by SONI »

Nekem nagyon tetszik. Ügyes vagy. Sorozat gyártásba még nem gondolkodtál :mrgreen: :mrgreen:
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Buliwyf 82-es

Post by Tibi »

Jól néz ki, egy kérdés van számomra, hogy a hegesztések csiszolása után nem lett-e vékony a nyúlvány ?
1980 Capri MK3
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Buliwyf 82-es

Post by szszaby »

Tibi wrote:Jól néz ki, egy kérdés van számomra, hogy a hegesztések csiszolása után nem lett-e vékony a nyúlvány ?
Gondolom csak a varratot csiszolják, akkor a lemez nem vékonyodik.
Amúgy nagyon szép munka, grat hozzá.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Buliwyf 82-es

Post by Tibi »

szszaby wrote:
Tibi wrote:Jól néz ki, egy kérdés van számomra, hogy a hegesztések csiszolása után nem lett-e vékony a nyúlvány ?
Gondolom csak a varratot csiszolják, akkor a lemez nem vékonyodik.
Amúgy nagyon szép munka, grat hozzá.
Nyílván úgy ! De azért a gyakorlat tartogathat meglepetéseket :-)

:mrgreen:
1980 Capri MK3
Buliwyf
márokosanistudnézni
Posts: 86
Joined: Mon Mar 26, 2012 9:35 pm
ClassicFord klubtag?: Nem

Re: Buliwyf 82-es

Post by Buliwyf »

Köszönöm a dicséreteiteket!
Sorozatgyártás csak akkor jöhet szóba, ha a vas elkészül :mrgreen:
Tibi kérdésére válaszolva, csak a varratok lettek lecsiszolva, ahogy szszaby írta.
Egyébként 2mm-es lemezből készült, szóval elég masszív lett.:)
Egy kis felületi csiszolás nem gyengíthet rajta.
Már csak jó időjárás és elég szabadidő kell, hogy beépítsem :-) .
"Ime ott látom atyám, látom anyám nővéreim és fivéreim. Magam előtt látom minden ősöm az idők kezdetétől.
Mind hívnak engem, hogy kövessem én is őket a nagy Valhallába ahol a hősök örökké élnek"
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Buliwyf 82-es

Post by Tibi »

Kettes lemez az már nehezen ég át meg kopik el, valamiért vékonyabbra emlékeztem...
1980 Capri MK3
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Buliwyf 82-es

Post by daytona »

Szerintem nagyon szepen dolgozol. Minden elismeresem!
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
Buliwyf
márokosanistudnézni
Posts: 86
Joined: Mon Mar 26, 2012 9:35 pm
ClassicFord klubtag?: Nem

Re: Buliwyf 82-es

Post by Buliwyf »

Üdvözlet ismét nektek!

Régen nem írtam az oldalra, de nem tűntem el. :-)
Mivel nincs fűthető garázs így szüneteltettem az építést.
Ami viszont idén derült ki az mellbe vágott. Egyrészt elbaltáztam, mert a biztosítást nem fizetve megszűnt és mivel arról informált a kedves biztosítós, hogy ha nem kapnak el a zsaruk ( hisz hogy kapnának el egy bakon :D) nem lesz gond, ha nincs rajta bizti. Így nem foglalkoztam kellő mélységgel és nem sürgettem az ideiglenes kivonást sem, amiért elég kemény összeget fogok perkázni napi 380 forintos mabisz díj 5 hónapra :cry: .

Ez volt az én saram, a tanuló pénzem, viszont erre még jött egy jó kis hideg zuhany. Kiderült hogy az előző tulajnak volt sara. Én megvettem a gépet, rám írták az okmányirodában, aztán másnap már egy behajtó cég rakott rá egy kis elidegenítési és terhelési tilalmat az előző tulaj miatt. Ez mind ez év májusában derült ki, TÖBB MINT EGY ÉV UTÁN!!! Majdnem padlót fogtam. Jah és kérdeztem az okmányirodában, hogy nem gond hogy már a nevemen volt?
Ilyet szóltak: "Azt a behajtót nem érdekli" Magyar jog. Beszarás!!!

Most várhatom, hogy elviszik-e a kis bódét, aminek nekiálltam... :-x :cry:
Ha elviszik buktam egy halom pénzt. Se kocsi, se pénz.
Következő tulaj akitől veszek bármit is, kérek igazolást, hogy nincs tartozása az fix!

Valószínű, hogy nézek egy új vasat. Ezt meg lezárom. Tud valaki valamit a használtautón fent lévő bicskei gépről?
"Ime ott látom atyám, látom anyám nővéreim és fivéreim. Magam előtt látom minden ősöm az idők kezdetétől.
Mind hívnak engem, hogy kövessem én is őket a nagy Valhallába ahol a hősök örökké élnek"
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Buliwyf 82-es

Post by daytona »

Nos a dolog elso resze tiszta sor. Nem fizetted a biztositast, a mabisz atvette, Teged pedig potdijra kotelez. A masik resz viszont nekem nem vilagos. Nalunk (SK) csak akkor irnak at autot, ha azzal minden rendben van. Egyreszt atiraskor fel kell mutatni az elozo tulajnak egy ervenyes biztositasi kotvenyt, masreszt a rendorseg olyankor megnezi a szamitogepen, hogy a kotveny ervenyes-e, es csak ezek utan irhato at az auto. Ha a kotveny ervenyes, csak pl. nem volt par honap befizetve, a kocsi atirodik, de a tartozast mindenkepp a regi tulaj rendezi, ugyanis jogilag is nekem mi kozom az o kotvenyehez, es ahhoz az idoszakhoz, mikor meg nem is az enyem volt az auto? :shock:
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
kun laci
nemleszgondhasegítis
Posts: 188
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:33 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Marosvasarhely, Ro

Re: Buliwyf 82-es

Post by kun laci »

..........én azt hittem h mint nálunk sehol sem hülyébbek a törvenyek átirással kapcs.
itt nem tudod a nevedre iratni ha az elözö tulajnak adosága van az adóhivatalnál, csak h bepereld
amúgy a biztositás meg a vizsga nem számit.
de jogilag, ha te az autot kifizetted és átirtad, a te tulajdonodra már nem tehetnek zárolást.... szerintem.
Ford Capri Mk1 x2 projekt - volt mar csak de lessz meg :metla:
XC90 mindennapi, ugy xar ahogy van pedig hibatlan


facebook : Kun Laci
Buliwyf
márokosanistudnézni
Posts: 86
Joined: Mon Mar 26, 2012 9:35 pm
ClassicFord klubtag?: Nem

Re: Buliwyf 82-es

Post by Buliwyf »

Jövőhéten derül ki, hogy leveszi-e a behajtó cég a elidegenítést. Egyébként pedig, ha az előző tulajdonosnak tartozása van és még mielőtt ráterhelnék eladja mondjuk esetemben a gépkocsit, akkor simán ráterhelik ezt az elidegenítést, függetlenül attól, hogy már nem az övé... Beszéltem egy két ismerőssel, aki mondta, hogy simán visszaperlik a gépet és leszarják, hogy neked benne áll a pénzed... Akkor nem kerül rá elidegenítés, ha az adós bejelenti a behajtó felé és a kapott összegből törleszt az adósságán.
Véleményem szerint, úgy ahogy a paypal teszi a vevőt kéne védeni, nem pedig az eladót, hogy rohadjanak meg.

Éljen Magyarország!!!
"Ime ott látom atyám, látom anyám nővéreim és fivéreim. Magam előtt látom minden ősöm az idők kezdetétől.
Mind hívnak engem, hogy kövessem én is őket a nagy Valhallába ahol a hősök örökké élnek"
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Buliwyf 82-es

Post by szszaby »

Hát ez szar ügy mert megcsinálhatják. Az eladónak ezt tudnia kellett, úgyhogy többed magaddal meg egyebekkel felszerelkezve verd le rajta az összeget és te befizeted.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Buliwyf 82-es

Post by Tibi »

Buliwyf wrote: Ez volt az én saram, a tanuló pénzem, viszont erre még jött egy jó kis hideg zuhany. Kiderült hogy az előző tulajnak volt sara. Én megvettem a gépet, rám írták az okmányirodában, aztán másnap már egy behajtó cég rakott rá egy kis elidegenítési és terhelési tilalmat az előző tulaj miatt. Ez mind ez év májusában derült ki, TÖBB MINT EGY ÉV UTÁN!!! Majdnem padlót fogtam. Jah és kérdeztem az okmányirodában, hogy nem gond hogy már a nevemen volt?
Ilyet szóltak: "Azt a behajtót nem érdekli" Magyar jog. Beszarás!!!
valami jogi tudóssal konzultálj feltétlenül. Meg nem írod milyen jellegű tartozás volt a gépen .. lehet valami modern kori hivatalos uzsora vagy adó ilyesmi
1980 Capri MK3
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Buliwyf 82-es

Post by tomtom »

ellen kell mondani a fizetési felszólításnak, akkor automatice bíróságra kerül az ügy, ott meg azért csak-csak egy értelmes bíró ül, hiszen az eladó az adásvételin (elvileg) nyilatkozott, hogy a jármű per-, és tehermentes. innen nyertél.
a biztire pedig azt a trükköt tudod csinálni, hogy az asszony legyen az üzembentartó, és akkor tiszta lappal indul az autó biztosítási karriere. (csak azt már fizesd! :lol: )
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Buliwyf 82-es

Post by Bogyo28 »

ha olyan emberrel beszéltél behajtás ügyben, mint amilyen a biztosítós volt biztosítás ügyben, akkor mondjuk nem csodálkozok. (mert hogy a biztosítósnak fogalma sem volt a biztosításokról az tuti) de szerintem valami értelmesebbel konzultálj, mert hivatalos helyen ha valami a te tulajdonod, akkor azt a más sara miatt nem lehet tőled elvenni. nem egy nagy kulturkör magyarország, de pl az én transitomon is volt tartozás, én megvettem, és mégsem fizettem semmit, nem vitték el stb. valami autóügyekben járatos jogi fazonnal beszélj (meg esetleg a késöbbi ilyenek ellen jó lehet a DAS)
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Post Reply