vízpumpa

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

vízpumpa

Post by gizmo »

Üdv!

Kb 1 hónapja melegszik a capri, pedig nem történt vele semmi. Balage úr vette észre hogy kicsit lóg a vípumpám... 2 napja Bogyóval beszélgettünk, és szóbakerült hogy ő hogy járt ezzel a dologgal... na, tegnap beülök, beindítom, és valami fémes daráló hang a motorttérből... semmi gond ránézésre, gondolom vízpumpa... :? ezzel remélem el tudok jutni Érdig...

Ennyire fogyó eszköz lenne a vízpumpa? Mik a tapasztalatok?
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Re: vízpumpa

Post by trafo2000 »

gizmo wrote:Üdv!

Kb 1 hónapja melegszik a capri, pedig nem történt vele semmi. Balage úr vette észre hogy kicsit lóg a vípumpám... 2 napja Bogyóval beszélgettünk, és szóbakerült hogy ő hogy járt ezzel a dologgal... na, tegnap beülök, beindítom, és valami fémes daráló hang a motorttérből... semmi gond ránézésre, gondolom vízpumpa... :? ezzel remélem el tudok jutni Érdig...

Ennyire fogyó eszköz lenne a vízpumpa? Mik a tapasztalatok?
:roll: A gyári kibírt 10-12évet,az utángyártott meg sokszor 3se.Persze ez függ a fagyálló minőségétől.Én már csak bilsteint,mobilt vagy motorcraftot használok.Kenés,korrózió védelem meg ilyenek miatt.A termosztát élettartamát is befolyásolja a hűtőfolyadék minősége.Semmilyen hazai vagy bizonytalan eredetü fagyállót nem teszek be lehet bármilyen csomagolásban.Meguntam a rozsdabarna vizet,csöpögő tömszelencét,berohadt termót,eldugult fűtőradiátort stb.Amúgy sztm a vízpumpa nem egy fogyóeszköz.Bele egy újat aztán hadd menjen.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Szia!

A csere elött át lesz mosva a teljes rendszer, ráfér... mondjuk a fagyálló amit vettem benzikúti "minőség", de legközelebb akkor erre is figyelek majd!
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

gizmo wrote:Szia!

A csere elött át lesz mosva a teljes rendszer, ráfér... mondjuk a fagyálló amit vettem benzikúti "minőség", de legközelebb akkor erre is figyelek majd!
:idea: Hi!Pár hete egy taut mostunk át,ki volt szedve a blokkból a leengedő csavar,termo helyén a locsolótömlő bevezetve és percekig jött ki az iszap!Utánna mostuk át prestone hűtőmosóval.Hihetetlen mennyi cucc volt benne.
User avatar
taunus73sw
nemleszgondhasegítis
Posts: 150
Joined: Mon Dec 06, 2004 1:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: BUDAPEST
Contact:

Post by taunus73sw »

trafo2000 wrote:
gizmo wrote:Szia!

A csere elött át lesz mosva a teljes rendszer, ráfér... mondjuk a fagyálló amit vettem benzikúti "minőség", de legközelebb akkor erre is figyelek majd!
:idea: Hi!Pár hete egy taut mostunk át,ki volt szedve a blokkból a leengedő csavar,termo helyén a locsolótömlő bevezetve és percekig jött ki az iszap!Utánna mostuk át prestone hűtőmosóval.Hihetetlen mennyi cucc volt benne.
Nálam a zöldikénél volt hasonló. Hihetetlen mi rakódik le benne az idők folyamán. Meg persze a pár jó tulaj, aki nyáron csak csapvizet tesz be a hűtőkörbe. Áhh
1973 TAUNUS SW 1600 XL
User avatar
balagecapri
márokosanistudnézni
Posts: 66
Joined: Sat Dec 18, 2004 11:15 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Érd

Post by balagecapri »

Végül is nem bírta ki Gizmo vízpumpája 8) de azért remélem az új nem folyik és hazaértél a lyukas fékcsővel és a futómű sem esett ki alólad :?: :!: A rázás pedig lehet még attól is hogy nem egyformán fog a fék (lyukas a bal) vagy már deformálódott a tárcsa esetleg.
Balage
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Szia!

Víz nem folyik, fék egyben (egyenlőre), már csak nagyon finoman ráz fékezéskor. 8) úgyis kell még egy futómű állítás, centírozás, csak elmúlik! Köszönöm mégegyszer! :ru:

A vízhőfok hülyeségeket mutat, hazáig nem nagyon ment fel a szokásos helyére... pedig minden cső igencsak forró volt... :?:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Hogy van kötve a hűtőventillátorod?viszkós vagy fix?Nekem fix és alig melegszik a skála 1/3áig az autó.Nem áll be a skála felére. pedig forró. Nem érzed azt a pár fok különbséget kézzel. Meg kéne mérni, hogy egzakt legyen. Én sem bízom 100%ig a műszerben, de megnyugtat, hogy nem melekgszik. Ha viszkós lenne a ventim valszeg picit jobban bemelegedne. A fékcsövek (gumi) pár 100 forint a bárdinál. érdemes kicserélni. Fém csövet én is most veszek a metaloglobusnál, mert folyik az enyém is orrba szájba. Jobb az ilyet kicserélni.
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Szia!

Fix-en van kötve a venti, kiszedtük a termosztátot, azóta nem éri el az előző hőmérsékletet. Lehet hogy visszarakjuk :D

Fékcsöveket mindenféleképpen cserélem!
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

streetracer21 wrote:Hogy van kötve a hűtőventillátorod?viszkós vagy fix?Nekem fix és alig melegszik a skála 1/3áig az autó.Nem áll be a skála felére. pedig forró. Nem érzed azt a pár fok különbséget kézzel. Meg kéne mérni, hogy egzakt legyen. Én sem bízom 100%ig a műszerben, de megnyugtat, hogy nem melekgszik. Ha viszkós lenne a ventim valszeg picit jobban bemelegedne. A fékcsövek (gumi) pár 100 forint a bárdinál. érdemes kicserélni. Fém csövet én is most veszek a metaloglobusnál, mert folyik az enyém is orrba szájba. Jobb az ilyet kicserélni.
:!:Én már nem teszem be a magyar fékcsövet mert műszakin elszállt,elég égő.BFH1051 az angol első és BFH4122a hátsó.QH.Drága de jobb minőség és hosszabb élettartam meg kicsit nyugodtabban megyek vele... Termosztátból csak gyári motorcraftot teszsek be igaz 3500ft mert csak ezzel jó a fűtés igazán
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Post by Kola »

Szasztok!
Én a hőgombával szívtam nagyot. Amikor már elfelejtett mutatni, akkor gondoltam kicserélem. A Lángnál kinézték a potos méretet, cikkszám alapján lerendelték, majd amikor cseréltem az új kb 2ésfél menet után BELETÖRT!Mivel gyorsan akartam cserélni -hogy a víz ne follyon el- nem tudtam megnézni, hogy tényleg egyforma-e. Hát nem volt egyforma. Más a menetemelkedés és a menetsűrűség is. Szal most ott van benne a beletört a hengerfejben, kihajtani nem tudom törtcsavarkihajtóval sem, egy csomó bitfejet, reszelőt meg négyzetvasat vágtam, reszeltem, de csak nem jön ki. Legalább a víz nem folyik. Remélem a hengerfejet nem kell leszedni majd ahoz, hogy kigyógyítsam belőle.
hmm... ez csak egy bosszantó szösszenet volt... okuljatok ti is.
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: vízpumpa

Post by tomtom »

nem akartam új topicot nyitni, tehát ide írom:
a vízpumpaház és a blokk között két kis csövön áramlik a víz (lásd a képen).
kérdés :
cserélhetőek?
mert, ha nem, akkor nem bombázom ki a helyéről, mert annyira még nem kaki.
vkinek tapasztalat?
Attachments
20081007(012).jpg
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: vízpumpa

Post by Töcs »

Tudna valaki segiteni vizpumpa tengely szetszedes ugyben? Az lenne a cel hogy leszedjem azt a negy furatos tarcsat amire felfekszik az ekszijfeszito tarcsa. Merre kell kimennie? honnan erdemes tamadni. Kepem nincs sajnos :?

Ha a termosztatnak latszolag nincs baja erdemes cserelni biztos ami biztos alapon? Labasban fozovizbe forras elott kinyit majd vissza is zar hutes kozben. Egyebkent Audi es VW jel van rajta :shock:

Es viszkot honnan lehet gyorsan beszerezni? Kukas a regi es nem vinnem el Speyerbe :roll:

koszi
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: vízpumpa

Post by Süni »

Töcs wrote:Tudna valaki segiteni vizpumpa tengely szetszedes ugyben? Az lenne a cel hogy leszedjem azt a negy furatos tarcsat amire felfekszik az ekszijfeszito tarcsa. Merre kell kimennie? honnan erdemes tamadni. Kepem nincs sajnos :?
ööööö..Meg lehet kérdezni, hogy MINEK ????

Töcs wrote: Es viszkot honnan lehet gyorsan beszerezni? Kukas a regi es nem vinnem el Speyerbe :roll:

koszi
Elektromos ventit neki !
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: vízpumpa

Post by Töcs »

Most arra celzol hogy Te uj vizpumpat tennel vissza? :)
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
Post Reply