Marci Caprija

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Bubor
nemleszgondhasegítis
Posts: 175
Joined: Fri Aug 30, 2013 4:47 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by Bubor »

Ha már komplementer színekkel dolgozol ( nem véletlenül szerepel évtizedek óta az ilyesmi színösszeállítás sikerrel), akkor a "toldalékok" is harmonizálnának esetleg, mert a rat -hoz szvsz. kevés a fekete spoiler a babakék viszi a prímet :!:
De az új színösszeállítással mindenképpen lesz egy új lelkületű géped :idea:
ui:
Fiatéknál az új 500-as ból ismét van ilyen.
Attachments
narancs.jpg
narancs.jpg (6.96 KiB) Viewed 7469 times
User avatar
Machine
nemleszgondhasegítis
Posts: 159
Joined: Fri Nov 16, 2007 11:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakeszi

Re: Marci Caprija

Post by Machine »

levelboss wrote: Szóval 7,5 RS felnit szeretnék rá, de lehetőleg gyárit, h a rendőr ne tudjon belekötni. De az is nagyon jó lenne, ha rá tudnék próbálni előtte egyet, hogy tényleg mennyire lóg ki jobb oldalt.
Ha ez a verzió nem jön létre, akkor legszívesebben 7x15, 8x15 minilight-ot tennék rá. Vagy valami mást. :lol:

Majd a technikáról írok még...
Ezt a felni dolgot nem értem, van hamisított RS 7,5”- s?
"The highway still leads to hell"
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Marci Caprija

Post by Tibi »

Machine wrote: Ezt a felni dolgot nem értem, van hamisított RS 7,5”- s?
http://www.classicfordmag.co.uk/2011/03 ... ur-spokes/" onclick="window.open(this.href);return false;
1980 Capri MK3
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

Tibi wrote:
Machine wrote: Ezt a felni dolgot nem értem, van hamisított RS 7,5”- s?
http://www.classicfordmag.co.uk/2011/03 ... ur-spokes/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bizony így van. Szép is, jó is... de ha a rendőr bele akar kötni, akkor bele tud.

Blant wrote:A rendőr bármibe beleköthet, ami kilóg az autó alól.
Tudom, ezért is szeretném rápróbálni, hogy biztos, hogy kilóg-e. Majd még a gumi kiszélesedését is hozzá kell venni. Olyat semmiképp nem akarok, ami kilóg. De mintha úgy számoltam volna, hogy talán épphogy el fog menni.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Machine
nemleszgondhasegítis
Posts: 159
Joined: Fri Nov 16, 2007 11:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakeszi

Re: Marci Caprija

Post by Machine »

levelboss wrote:
Bizony így van. Szép is, jó is... de ha a rendőr bele akar kötni, akkor bele tud.
A gyári 7,5 RS be is beleköthet. De ha ennyire parázol, akkor ne gondolkodj 7,5 RS felniben, hanem azt a felnit tedd fel, amivel kijött a gyárból és a gumiméretre is ügyelj.
Tavaly vettem 2 darab JBW RS- t. Sorozatszámos felni, minden szükséges dokumentációt küldenek hozzá.
"The highway still leads to hell"
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

Machine wrote: Tavaly vettem 2 darab JBW RS- t. Sorozatszámos felni, minden szükséges dokumentációt küldenek hozzá.
Ez jó hír!
"E" jel, vagy mit szoktak keresni, van benne? Vagy rosszul tudom? :roll:
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Marci Caprija

Post by Bogyo28 »

Blant wrote:A rendőr bármibe beleköthet, ami kilóg az autó alól. Bar az a tapasztalatom, ha az ember normalisan kozlekedik es nem jarsz illegalis gyorsulasra, akkor egy szep veteran autoval nem nagyon basztatnak. Van egy darab 7,5"-os rs felnim gumi nelkul. Az en garnituram 5. Darabja. Sérűlt a pereme, de arra jo, hogy feltedd es kasd hogy mutat, meg mennyire log ki. Szivesen kolcsonadom. Amugy ez a hid kilogas mibol adodik? Mi van elmenve mihez kepest?? Most visszakerult a gyari hid nem? Azzal is kilog? A masik oldal jo, vagy az meg beljebb van 2-3 cm-el?
szerény véleményem szerint ugyanugy mint Gizmo bodéjánál egy "ügyeskezü" lakatos miatt szar a bódé. Gizmonl "csak" 1,5 cm-el van elbaszva az egyik hátsó ív, de a felni miatt pont látszik, hogy az egyik nem ott van mint a másik. nem értem hogy tudták igymegcsinálni, mert nincs benne törés, de meg lehetett mérni az autón hogy nem egyforma a 2 oldalt a hátulja. Szerintem Marcinál is ugyanezt a hibát vétette el valaki anno.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Marci Caprija

Post by Bogyo28 »

levelboss wrote:
Machine wrote: Tavaly vettem 2 darab JBW RS- t. Sorozatszámos felni, minden szükséges dokumentációt küldenek hozzá.
Ez jó hír!
"E" jel, vagy mit szoktak keresni, van benne? Vagy rosszul tudom? :roll:
Felniben ha van is E jel az a hátulján van, papirt kérhetnek hozzá. de ha nem lóg ki nem fognak belekötni. Nekem még senki nem szolt se a 4 pontos övért se a 8x13-as Rota felnikért, pedig át is van alakítva 4x114,3-ra a kerékagy. az hogy a totalcaros dologra ráment a yard az nem csoda, annó az M3 kivezetőnél is mindig ott voltak pedig ott csak ilyen spontán autós dumálgatás volt, az illegál gyorsulás az máshol ment.

az angoloktól vett 7,5 ugyanolyan jó vagy rossz tud lenni mint a gyári, mert ha kilóg akkor a gyáriba is beleköt a rendőr, ha meg nem akkor a JBW is tökéletes, főleg ha magadnál tartod a papirjait amit adnak hozzá.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

És itt jön, ami még nem volt: KLÍMA A CAPRIBA! 8-)
Golf 2 klímakompresszor.jpg
Elpárologtató 1.jpg
Elpárologtató 2.jpg
Elpárologtató 3.jpg
Lesz vele munka, de biztos, hogy működésre bírjuk! Lehet, hogy majd fogok benne segítséget kérni.
Maga a beltéri egység amcsiból van, de jóféle kínai cucc. Semmilyen márkajelzés nincs rajta, se semmilyen papírja! :lol: Univerzális klíma elpárologtató. Remélem, hogy működik egyáltalán. Nem volt drága, kb 20.000 Ft.
Külön érdekes a hőmérséklet szabályozója, amiből kilóg egy rézdrót, nyilván egy külső hőmérő. Lehet, hogy kvázi automata klímaként működik?? Gondolom valami átfolyást szabályozhat, vagy valami megkerülő szelepet...? Kíváncsi leszek. Aki látott már ilyesmit attól szívesen látok felhomályosítást.
Az utas lábtérbe fogom rakni, ott van hely bőven, be is fér oda.
Last edited by levelboss on Sat Jan 17, 2015 3:58 pm, edited 1 time in total.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

Az elképzelés a következő:
A hideg levegő csövet a fűtésboxba vezetem elsősorban a jobb oldali bejövő levegő cső helyére. És/vagy megbontom a fölső gégecsövet és oda is. Esetleg a vezető oldali külső belépő levegő csövét megbontom egy pillangószeleppel, hogy ha szükséges.
fűtőegység kílma csatlakozások.jpg
Na mit szóltok? :-D
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by Blant »

Az egy homerseklet erzekelo! Es kenyegeben azt figyeli, higy be fagyjon ke a hocserelo! Ez kapcsolgatja a klima kompresszort es beleszol a temp címü tekerentyű is. A hazba kell beepitened a hocserelobol kilepo kevego utjaba! Nem kett volna eccerubb ford komoresszor? Vagy ez is felmegy a scorpio blokkra? Arakat szabad tudni, meg hogy mit honnan? Ez engem is erdekel!
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by Blant »

A második hizzászólást nem értem. A Capriba belépő kevegő jizárólag kintrôl, a B - vel jelzett helyen van. Ez a klima egy teljesen különálló, ö álló egység. Nem kell feltétlenül összevariálnod az eredeti fűtéssel. Max egy Y toldattal bele a két műszerfali kivezetésbe a klima 4 kiömlőjéből kettőt és akkor nem csak lábra fúj! A müszerfal alá kéne tenni középre, mert különben nem lesz egyenletes a szórás. Építetem már be ilyet veteránautóba. Volvo p1800-ba.
http://bringatrailer.com/wp-content/upl ... rior_1.jpg

A képen jól látszik a box és a levegőcső, ami behozza középre két kiömlöbe a műszerfal alá.
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Marci Caprija

Post by SONI »

Érdekes, ilyet még úgyse láttam.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

Na akkor félreértettem, mert azt hittem, hogy az A-n jön be a levegő. De így már vágom, hogy az A-n megy a szélvédőre.
Akkor viszont a két oldali kivezetésbe fogom bekötni. Vagy esetleg középre, mert van egy jó kis nem gyári középkonzolom, amibe olyan előlapot teszek, amilyet akarok. Rácsot is lehetne beletenni.

A cucc innen van:
http://www.ebay.com/itm/UNIVERSAL-UNDER ... 03&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

A klímakompresszor azért lett ez, mert ez ékszíjas, és relatíve könnyű lesz hozzá másikat találni, ha elromlik. Nem akartam hosszbordásszíjasat. Használtan vettem.

Én azt hittem, hogy lesz egy külön kapcsolója a kompresszornak és majd én fogom kapcsolni. Ezen a cuccon csak két vezeték lóg szabadon. Egy piros, amiben van egy biztosíték is, meg egy zöld, aminek a végén egy kerek csati van. Azt gondoltam, hogy ez a test, de akkor lehet, hogy ezt kell a kompihoz kötni... most kértem az eladótól leírást hozzá. Remélem tud küldeni.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Machine
nemleszgondhasegítis
Posts: 159
Joined: Fri Nov 16, 2007 11:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakeszi

Re: Marci Caprija

Post by Machine »

levelboss wrote:És itt jön, ami még nem volt: KLÍMA A CAPRIBA! 8-)
Nem hiányzik még egy pár motyó hozzá?
Ha kapsz leírást hozzá, akkor oszd meg, mert érdekel ennek a fajtának a működése. ;-)
"The highway still leads to hell"
Post Reply