képek

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Terka
nemleszgondhasegítis
Posts: 102
Joined: Tue Mar 01, 2005 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Meadowbank

Re: képek

Post by Terka »

gizmo wrote:szép lett! :ru:
jó visszanézni ezeket a képeket, mennyivel más volt a lakóautó a Capri helyén a házatok előtt :)
:lol: ja kicsit kisebb helyet foglal!nincs 7 meter
Terka
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: képek

Post by gizmo »

Terka wrote:
gizmo wrote:szép lett! :ru:
jó visszanézni ezeket a képeket, mennyivel más volt a lakóautó a Capri helyén a házatok előtt :)
:lol: ja kicsit kisebb helyet foglal!nincs 7 meter
nem volt az olyan nagy 8-)
5564764142_d06edd3a43_b.jpg
Amúgy Terkáék nem büszkélkednek milyen gyönyörű helyen élnek...
pár kép, akit érdekel, egy hónap tömören: http://www.flickr.com/photos/hgizmo/set ... 0822/show/" onclick="window.open(this.href);return false;
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: képek

Post by Süni »

gizmo wrote: Amúgy Terkáék nem büszkélkednek milyen gyönyörű helyen élnek...
pár kép, akit érdekel, egy hónap tömören: http://www.flickr.com/photos/hgizmo/set ... 0822/show/" onclick="window.open(this.href);return false;
Voltál kint náluk? Irigyellek!
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: képek

Post by gizmo »

igen, idén feb-március, 26 nap... ebből két éjszaka Balázs/Terkáéknál :) régi álmom volt, némi (értsd, kurva sok) lemondás árán megszerveztem, és elmentünk. Lakóautó, kemping, durván 9000e km, azóta visszavágyódás...
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: képek

Post by Töcs »

gizmo wrote:igen, idén feb-március, 26 nap... ebből két éjszaka Balázs/Terkáéknál :) régi álmom volt, némi (értsd, kurva sok) lemondás árán megszerveztem, és elmentünk. Lakóautó, kemping, durván 9000e km, azóta visszavágyódás...
Jók a képek jó kis út lehetett!!! :ru:
...de én nem biztos h visszajöttem volna... :roll: 8-)
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: képek

Post by SONI »

Töcs wrote:
gizmo wrote:igen, idén feb-március, 26 nap... ebből két éjszaka Balázs/Terkáéknál :) régi álmom volt, némi (értsd, kurva sok) lemondás árán megszerveztem, és elmentünk. Lakóautó, kemping, durván 9000e km, azóta visszavágyódás...
Jók a képek jó kis út lehetett!!! :ru:
...de én nem biztos h visszajöttem volna... :roll: 8-)
Hát igen egy előadó művész és mááááááááárketing menegger az már csak ilyen :mrgreen: :mrgreen:
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: képek

Post by Süni »

gizmo wrote:igen, idén feb-március, 26 nap... ebből két éjszaka Balázs/Terkáéknál :) régi álmom volt, némi (értsd, kurva sok) lemondás árán megszerveztem, és elmentünk. Lakóautó, kemping, durván 9000e km, azóta visszavágyódás...
Nem a zsebedben akarok turkálni, de nagyságrendileg milyen összeg egy ilyen út?
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: képek

Post by Bogyo28 »

Tényleg odabasz, minden kép mint valami képeslap. csak az első olyan mint egy sima turista kép. vagy lehet csak én nem értek kurvára a kép készítéshez, de nem nagyon szokott sikerülni hasonlót lőni...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Terka
nemleszgondhasegítis
Posts: 102
Joined: Tue Mar 01, 2005 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Meadowbank

Re: képek

Post by Terka »

Gizmo!

Jok a kepek az eszaki szigeteseket nem is mutattatok :cry:
Azert egy jo fenykepezogep is kell ahoz hogy ilyen kepeket csinaljal.A mienk se rossz de a tied 1 meterrel hosszabb :-D :roll:
Jovore jottok megint?

Esetleg valaki mas? :-D
Terka
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: képek

Post by Töcs »

Terka wrote:Gizmo!

Jok a kepek az eszaki szigeteseket nem is mutattatok :cry:
Azert egy jo fenykepezogep is kell ahoz hogy ilyen kepeket csinaljal.A mienk se rossz de a tied 1 meterrel hosszabb :-D :roll:
Jovore jottok megint?

Esetleg valaki mas? :-D
Következő Capri Talit Új Zélandon tervezzük! :metla:
Mit nekünk Budapest Bamako -> Budapest Wellington :nyal: :burnout:

Terka, Balázs megkérdezhetem, hogy Ti nem is terveztek már visszajönni? Milyen nehéz kint letelepedni? (pénz, papirok, meló)
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: képek

Post by gizmo »

Terka megírja majd milyen "könnyű" kinn maradni. Amikor mi kinn voltunk, épp hír volt, hogy egy 80éves német fazont felraktak az első gépre haza, mert nem volt letelepedésije (több mint 15évet éldegélt már békésen a német nyugdíjából odakinn). Szóval nem viccelnek ezzel. Ha orvos vagy, tanár, vagy egyéb hiányszakma, akkor várnak sok szeretettel... Dolgozni ott is kell, de teljesen más mint itthon. Vidámak, mosolyognak, élnek. 1 hónap alatt nem voltam ideges vezetés közben egyszer sem, nem láttam idegbeteg embereket... az útépítő munkások rád mosolyognak, és integetnek... nehéz leírni mennyire más a hangulat arrafelé.

Repjegy 260-300e/fő... utána már egyéni hogy stoppolsz, sátrazol, vagy autót bérelsz. Benzin olcsóbb mint itthon, kaja-pia ahogy tapasztaltuk durván ugyanaz, valami olcsóbb (gyönyörű marhahús :) ), valami sokkal drágább (gyümölcs).

Na de tényleg, Terkáék meséljenek, ők éldegélnek ott már 4 éve :) :roll:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: képek

Post by gizmo »

ha a repjegy ára lejebb jönne, akkor mennénk megint... már megvannak a tervek :) :laza:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: képek

Post by Töcs »

gizmo wrote:Terka megírja majd milyen "könnyű" kinn maradni. Amikor mi kinn voltunk, épp hír volt, hogy egy 80éves német fazont felraktak az első gépre haza, mert nem volt letelepedésije (több mint 15évet éldegélt már békésen a német nyugdíjából odakinn). Szóval nem viccelnek ezzel. Ha orvos vagy, tanár, vagy egyéb hiányszakma, akkor várnak sok szeretettel... Dolgozni ott is kell, de teljesen más mint itthon. Vidámak, mosolyognak, élnek. 1 hónap alatt nem voltam ideges vezetés közben egyszer sem, nem láttam idegbeteg embereket... az útépítő munkások rád mosolyognak, és integetnek... nehéz leírni mennyire más a hangulat arrafelé.

Repjegy 260-300e/fő... utána már egyéni hogy stoppolsz, sátrazol, vagy autót bérelsz. Benzin olcsóbb mint itthon, kaja-pia ahogy tapasztaltuk durván ugyanaz, valami olcsóbb (gyönyörű marhahús :) ), valami sokkal drágább (gyümölcs).

Na de tényleg, Terkáék meséljenek, ők éldegélnek ott már 4 éve :) :roll:
én is ezt hallottam hogy sokkal kedvesebbek az emberek, nyugisabb az élet és hogy eléggé barátkozósak is. Ez alapján gondolom a közbiztonsággal sincs gond, meg nincs az a fajta kisebbség akik lehúznak. Dolgozni persze hogy kell, csak nem mind1 mit kapsz cserébe. Sajnos nem vagyok sem orvos, sem tanár de már 1-2 dolgot kipróbáltam és nyitott vagyok bármire. Nem tudom milyen szakmában lehet jól elhelyezkedni, de pl volt gimis osztálytársam is kiment a férjével. A srác tudott munkát vállalni szakmával a kezében, a csaj feketézett (takarított, vasalt, iyesmik) és 3 hónapon belül már autót tudtak venni. Közben megkapták a papirokat is, és róluk sem hallottam azóta. Elgondolkodtató... itthon kínszenvedés. Nem menkülnék én, csak kilátástalannak látom ami itt van...pedig szeretem ezt az országot :-(
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: képek

Post by gizmo »

Válság előtt (2008) egyszerűbb volt, azóta megszigorodott a dolog. Körbejártam a dolgot én is két megoldás van jelenleg, vagy olyan szakma (hiteles, általuk is elfogadott papírokkal, végzettséggel) ami hiányszakma kinn, és rajta van a listán, a másik hogy kimenni tanulni, tanulói vízum, mellette dolgozni + suli után abban a szakmában elhelyezkedni. Ez viszont igen sok kp-t igényel... tandíj + megélhetés. Már nem tudsz úgy kimenni hogy majd mosogatok, és 10 év után megkapom a papírokat (lásd amit írtam fent, a német nyugdíjas esete), a feketemunkát pedig ki is használják, alig fizetnek rá, ha egyáltalán felvesznek.

Kisebbség pedig van, az őslakosok (Maorik), akik sötét bőrűek, nem dolgoznak, segély, stb... de nincs olyan mint itthon, hogy elbontják fényes nappal a kerítésed, vagy épp a 10 éves gyereked verik ájultra a suliban az osztálytársai :(. A másik, hogy iszonyat sok sárga van, Aucklandban szerintem majdnem több mint fehér. A teljes lakosság 1/3a ott él, vidéken viszont volt hogy autóztunk 130km-t, és nem láttunk autót, embert, házat, semmit... én élveztem :) biztos nem Auckland-ben laknék, ha lenne rá lehetőségem.

Jó szakmával, vagy egyéb lehetőséggel egy gyönyörű országban élhetsz, kiszámítható és nyugodt életet élve, nyugodt körülmények között. Ha viszont szereted a pezsgést, nagyvárosi életet, akkor csalódás lehet, Auckland ahogy mi láttunk, unalmasabb mint egy átlagos itthoni kisváros! Teszem azt Pécs, Sopron, Szentendre pezsgőbb mint Auckland... inkább kempingeznek, házibuliznak, túráznak, utaznak, mint hogy minden péntek-szombat diszkóban legyenek hajnalig. Sok-sok régi USA autó + Ausztrál izomautók, sok vitorlás, kajakos, szörfös... szóval teljesen más mint az európai nyüzsgés, rohanó életmód, nem biztos hogy mindenki így szeretnél leélni az életét. Ezt mind mint külső szemlélő, 1 hónap tapasztalat, + kinti magyarok tapasztalatai, akikkel beszéltem + Terka/Balázs :)
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: képek

Post by Töcs »

gizmo wrote:Válság előtt (2008) egyszerűbb volt, azóta megszigorodott a dolog. Körbejártam a dolgot én is két megoldás van jelenleg, vagy olyan szakma (hiteles, általuk is elfogadott papírokkal, végzettséggel) ami hiányszakma kinn, és rajta van a listán, a másik hogy kimenni tanulni, tanulói vízum, mellette dolgozni + suli után abban a szakmában elhelyezkedni. Ez viszont igen sok kp-t igényel... tandíj + megélhetés. Már nem tudsz úgy kimenni hogy majd mosogatok, és 10 év után megkapom a papírokat (lásd amit írtam fent, a német nyugdíjas esete), a feketemunkát pedig ki is használják, alig fizetnek rá, ha egyáltalán felvesznek.

Kisebbség pedig van, az őslakosok (Maorik), akik sötét bőrűek, nem dolgoznak, segély, stb... de nincs olyan mint itthon, hogy elbontják fényes nappal a kerítésed, vagy épp a 10 éves gyereked verik ájultra a suliban az osztálytársai :(. A másik, hogy iszonyat sok sárga van, Aucklandban szerintem majdnem több mint fehér. A teljes lakosság 1/3a ott él, vidéken viszont volt hogy autóztunk 130km-t, és nem láttunk autót, embert, házat, semmit... én élveztem :) biztos nem Auckland-ben laknék, ha lenne rá lehetőségem.

Jó szakmával, vagy egyéb lehetőséggel egy gyönyörű országban élhetsz, kiszámítható és nyugodt életet élve, nyugodt körülmények között. Ha viszont szereted a pezsgést, nagyvárosi életet, akkor csalódás lehet, Auckland ahogy mi láttunk, unalmasabb mint egy átlagos itthoni kisváros! Teszem azt Pécs, Sopron, Szentendre pezsgőbb mint Auckland... inkább kempingeznek, házibuliznak, túráznak, utaznak, mint hogy minden péntek-szombat diszkóban legyenek hajnalig. Sok-sok régi USA autó + Ausztrál izomautók, sok vitorlás, kajakos, szörfös... szóval teljesen más mint az európai nyüzsgés, rohanó életmód, nem biztos hogy mindenki így szeretnél leélni az életét. Ezt mind mint külső szemlélő, 1 hónap tapasztalat, + kinti magyarok tapasztalatai, akikkel beszéltem + Terka/Balázs :)
Nekem Skóciában (ahova az exem rángatott el) volt hasonló autós kihalt tájas élményem. Nekem is megmaradt, ott is baromi szép tájak vannak, csak az angolszász népek nem annyira nyitottak...

Milyen szakma kell kint vajon? Az egyéb lehetőségnél a tanulásra gondolsz vagy vannak kiskapuk is?

Kisvárosban meg olyan az élet amilyenné teszed, ha van ismeretség nem unalmas az sem szerintem. Nem kell hogy 1 utcában 50 szórakozóhely meg pláza legyen ahhoz hogy pezsegjen az élet csak egy jó baráti társaság.
Ausztrál izomautóknál meg nem kell jobb: MAD MAX :laza:
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
Post Reply