Sztorik az utcáról, avagy ők elcseszték...

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
FehérCapri Sanca
márokosanistudnézni
Posts: 81
Joined: Tue Dec 07, 2004 8:48 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest
Contact:

Sztorik az utcáról, avagy ők elcseszték...

Post by FehérCapri Sanca »

Nos, sztem mindenki járt már úgy (UGYE???), hogy ment az utcán, amikor egyszer csak... - és most ide egy olyan sztoti jön, ami nem történt volna meg, ha más autóval jársz! :kb:

Na, ide írjátok le az arckifejezésüket azoknak, akik rádöbbentek arra, hogy bizony-bizony elcseszték azon a napon a használtautó-kereskedésben...
User avatar
FehérCapri Sanca
márokosanistudnézni
Posts: 81
Joined: Tue Dec 07, 2004 8:48 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest
Contact:

Post by FehérCapri Sanca »

Mindjárt kezdeném is...

Egyszer mentem a Dráva utcán és megálltam a pirosnál. Csendben pöfögök (4-2-1), amikor odajön egy kb 3-4 éves "ő autójuk", megáll ő is. Hirtelen visítás, jobbra nézek, a suzukiban egy nagggyon csinos fiúcska, szép melír séróval, mellette egy bombázó bringa kiabál, majd átesik a palin, hogy:
- Capri! Capri! Istenem, ez a kedvencem! Jaj így, jaj úgy...!
Frankón, már zavarban voltam, úgy örült a csaj, hogy ilyen vasat lát! Na jó, vicceltem. Nem voltam zavarban. Fülig ért a szám.
A fickó meg erre idegesen egyesbe kapcsolt és ment volna, de csak 10-15 cm-t gurulhatott előre, mert állt a sor, ami azt eredményezte, hogy még közelebb kerültek az ablakok!
A srác tiszta ideg, a csaj lexivesebben átülne, én pedig tapintatosan megkérdeztem a nőcit:

-Vigyelek egy kört...? :laza:

Sajna zöld lett. Még sosem láttam így suzukit gyorsulni...
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

:burn: :fu:

ez kész! :lol:
User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Post by Zool »

Kíváncsi vagyok a srácnak milyen feje lett volna, ha a csaj átül hozzád egy körre :twisted:

Írhatnék én is sok sztorit, hogy megnézték az autót mindenfelé, de gondolom ez mindenkivel előfordul 8) A legjobb az volt, hogy egyszer barátnőmmel mentünk valahova, egész úton csendben volt, majd egyszer csak szép csendben megjegyezte, hogy ha lesz jogsija, neki is olyen autó kell, amit ennyien megnéznek és dícsérnek :) - hát az egészséges magamutogatás azért csak előbújik mindenkiből.

Érdekes sztorinak talán az elmegy, hogy amikor hazafelé jövet nyaralásból elbaszódott az elosztófedélben a zavarszűrő ellenállás és csak magas fordulaton működött a motor. Na ez úgy nézett ki gyakorlatban, hogy városban kettesben 60 körül kellett haladni, annáll lasabb tempónál kuplung ki, és úgy pörgettem a motort. Nagykanizsában egy esküvői menet mellett elhaladva mutogattak érdekeseket, hogy mit bőgetem az autót :) Budapesten meg a Hungárián kifogtunk egy piros hullámot. Kb. minden 3. pirosnál volt egy sztrítrészeres önjelölt suhamer, aki a magasabb alapjárati fordulatszámot úgy értelmezte, hogy akkor én most őt provokálom jól, és macsós-vindízeles-fasztendfuriuszos kihivó pillantásokkal tekingettek át az autómba. 14 óra nyögvenyelős hazaút után képzelhetitek mennyire voltam kapható az ilyesmire :) Mindenesetre minden ilyen faszagyereken jókat röhögtünk 4-en az autóban, mikor zöldnél feszült odekoncentrálós arccal kilőttek, mi meg szép mackósan elindultunk :lol:
.: Zool :.
radar

Post by radar »

Én egy ízben megálltam tankolni a -volt- Aral kúton Szentendrén. Az enyémen kívül csak egy -akkor még vadiúj- Rover75-ös tartózkodott ott. A shopból picit irigykedve, elismerőleg nézegettem a gépet amikor arra lettem figyelmes, hogy a sokat tapasztalt kutasok egy pillantást se vetnek a csillogó-villogó újdonatúj csodára, hanem az én kissé avétos paripám köré gyűlnek, azt csodálják látható lelkesedéssel. :lol:
Mondanom sem kell, az irígység azonnal átadta helyét a határtalan büszkeségnek!
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Post by SONI »

hát igen állandoan versenyezni akarnak. megálsz a benzinkuton biztos van legalább egy hozzászoló vagy bámuló . vagy ha mész az utcán biztosan sokan megnézik az autódat. de hát nem másért mert ez a CAPRI :w: :laza: JÓ ÉRZÉS :twisted:
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
FehérCapri Sanca
márokosanistudnézni
Posts: 81
Joined: Tue Dec 07, 2004 8:48 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest
Contact:

Post by FehérCapri Sanca »

Nos, talán olvastátok már néhányan az Indexen még régebben közzétett beszámolómat egy illegálon történtekről, de azért ollózom most ide, mert asszem nem lenne sehol máshol jobb helyen! (Thx, Gizmo!)

"Tisztelt Márkatársaim!



Szeretném megosztani Veletek azt az élményt, ami igazol minden Ford Capri-tulajdonost ezen a planétán!



Tegnap este Tibivel és Krisszel kint voltunk a Bem rakparton az illegálon. Nem volt sok hely, csak egy füves (nem olyan...) területből átavanzsált parkplatzon találtam helyet, valahol a közepén. Elindultunk nézelődni, néhány órát bambultunk, elég sokan indultak, no meg a gumifüst...



Egyszer csak megakadt a szemem valamin, a lábam gyökér, szívem verni kezdett, és egy, az orgazmushoz elég közeli érzés öntött el.

Az én Kicsikém körül egy szál autó sem, ember viszont annál több! Guggoltak, álltak, és vadul fényképezték a Drágámat, pedig volt ott TT, Impreza, NFS kopp tuningos japán pokemonok, Ferrari, stb., de ezek ott álltak az autóm körül és csak nézték kívül-belül!



Nem akartam közelebb menni, cak moziztam a jelenetet. Egyedül a széles vigyor árulta el azt az érzést, ami bennem tombolt:



Uraim! Kíváló izlésről tettünk tanúbizonyságot, mikor eldöntöttük:

Egy olyan autómárkát választunk, amely több, mint hogy csak így ki lehet fejezni: "Csak egy autó..."



Mi Ford Capri mellett döntöttünk.



Gratulálok!



SancA"

Ugye igazam van??? :kb:
User avatar
FehérCapri Sanca
márokosanistudnézni
Posts: 81
Joined: Tue Dec 07, 2004 8:48 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest
Contact:

Post by FehérCapri Sanca »

Fene azt az érzelgős pofámat... :oops:
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

na, meg nem is megy az autom, de megvan a sztori:)

mert ugye ma szepen kamionplatora guritottuk, es ment az uj muhelybe, videkre.
hat haddd ne mondjam, keresztbe kasul fogolodtak az emberek a treleren tronolo kiralyi fensegre!:)
vegig a hungarian, forgalomban, egy busz tele 20-as sracokkal, meg a bal oldalrol is atmaszott mindenki hogy lassa a verdat!
meg a sok bameszkodo, 1-2 telefonos fenykep, meg egy digitgepes foto is keszult (marmint masok altal)
ezutan bementunk egy gyartelepre egy teherautos boltba, de a telepen van egy ford bonto es szerviz is.
ahogy mentunk kifele, mar messzirol kiszurtak a verdat, egy szerelo beszaladt a muhelybe es kijott meg 2, meg vmi elegansabb mokusok is, es csak tatott szajjal vartak, hogy odaerjuk:)
es koszontek, mosolyogtak, bologattak:)

hab a tortan!
megalltunk meg egy cegnel, ahol 2 melos srac kisetalt kozelebbrol megnezni, majd visszamentek es dicseroen meltattak az auto szepseget.
erre vmi fonokszeru megjegyzi, hogy szep ugyan, de azert az o A8 3.3TDI audija jobb. na tobb se kellett a 2 beosztottnak, fonok ide vagy oda, odamondtak a frankot, nekik bizony a ford kene:)))

hat hirtelen ennyi, nekem jokedvem van:)

szerintem:)
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Post by SONI »

aki ég nem vezetett CAPRIT az nem tudja milyen filing is az annál jobb érzés nincs is. mellesleg meg fertöztem a barát nömet is elégrendesen a CAPRI mániával. hát nagyon jó ilyen történeteket olvasni. ti párotok ,hogy ál a CAPRIhoz? nogyon sokan dicsérik az autóinkat mert ezek nem tucat autók más autója lehet bárkinek de CAPRIja csak egy két örültnek van mint MI :D
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

na ja, a nok

nekem szerencsem van, az elso capri mar baratno utan erkezett, teljes egyetertesben:) aztan a tobbi is.
de amikor erkezett egy sierra is a csaladba, akkor en kiestem a pixisbol, caprit lenyulta asszony:)
a szirenat nem jo vezetni aszonta, neki a capri es kesz:)
hat en nem haragudtam, RWD RWD, jol elvoltunk:)
Cortina

Post by Cortina »

Sziasztok Caprisok.Gondolom már nagyon sok olyan sztorit átéltetek mint én, csak ti nem a lúzer autóbol.Sztori a következő:Sok pénz jön,én megyek első kereskedésbe megvenni a 94-es BMW 525i-t.(ehhez azért tudni kell,hogy előtte egy 23 éves széthajtott bömöst használtam)Két hétig én vagyok a csúcs gyalázom a sztrítrészinges crx-es,suzukis kisfiukat,kislányokat.Buliból hazafelé tartva kb.140-es tempónál valaki elkezd villogni rám.Nézem kék lámpa nincs a tetején úgyhogy mehet a menet......:(Mondjam vagy már kitaláltátok?A BMW-nek 230 volt a vége a szlovák rendszámos piros Caprinak nem........háááát csúnyán lenyomott az tuti.Rá két nappal a barátom A4 1.9 TDI-jét alázta le egy kb.30 éves taunus.Az biztos,hogy egy életre megtanultuk tisztelni a Fordokat.Azóta már sok minden történt és úgy néz ki tavassszal esedékes lesz egy autóvásárlás de lényegesen kisebb összegből kell megoldanom a dolgot mint a bömösnél-nél.Ki tudja lehet,hogy nyáron már én alázom a BMW-ket.
User avatar
driver
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 291
Joined: Sun Dec 26, 2004 6:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigethalom

sztorik

Post by driver »

Szia Cortina. Minden tiszteletem a tied mert kevés ember vállalja föl ,hogy van nála jobb erősebb.Inkább kitalálnak mindenféle mentséget,pl nemjol váltottam,lecsuszott a lábam a gázrol meg ehez hasonlokat.Egyszoval "fasza" srác vagy.GRATULÁLOK . Ha ugy alakul szivesen látnánk a sorainkban. udv d :wink:
Cortina

Post by Cortina »

Driver.Köszönöm a szép sorokat.Nem garantálom,hogy nem fogok csatlakozni a Capris gárdához de ez még a jövő zenéje (2-3)hónap.Egyelőre még van pár gép ami szóba jöhet de ezek között elég előkelő helyen van a Ford is.Addigis ha nem baj foglak még nyúzni benneteket infókért.
User avatar
taunus73sw
nemleszgondhasegítis
Posts: 150
Joined: Mon Dec 06, 2004 1:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: BUDAPEST
Contact:

Post by taunus73sw »

Szóval szombat déli eset.
Hazajövet Caprimániától az M0-on 90 nél villog az osztrék A6-os, hogy mi a fenét tötyörgök én 90-el a belső sávban, bár 80-as a tábla. Mondjuk a parasztja otthon biztos 80-nal megy, csak a sogoréknál nyomja, na minegy...
Szóval mondám magamnak, az új futómű és mocicsere után még nem is nyomtam neki. Hát elkeztem kenni a gépnek.
100-130-160-180-200. Az Ódi meg csak jött. Hát mondom magamnak, azért e sebesség fölé ne mnjek, mert a gumi csak 180-at bír.
Ódi elmegy, én kiállok tankoli.(14 literes a fogyasztásom, de nem sajnáltam a gépet:))))) )
Aztán kocogok tovább, az érdi nagy lejtőn 80-al. No a végén rendőr elvtársak kit szedtek ki: :D
A fehér Ódist...
Szóval eljött a vadkeletre, a 2,8-val lenyomott egy old nyugatit, aztán meg lenyomja a píztet a zsernyákoknak.

Ja: 160 -nál 4000 a ford
180 -nál 4500
200-nál 5100.

Aztán hogy az óra mennyit csal azt nem tudom, de a gázpedál kb 3/4-ig volt.
1973 TAUNUS SW 1600 XL
Post Reply