felesleges topikok

minden ami a fórummal, galériával, teljes oldallal kapcsolatos

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

redukaljuk-e a topiknyitast az attekinthetoseg erdekeben?

igen?
12
63%
nem???
7
37%
 
Total votes: 19

CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

felesleges topikok

Post by CAPRI-3 »

pont nyitok egy topikot, pedig arrol szeretnek beszelni, hogy ne nyissunk feleslegesen topikokat, mert szanaszet tarul a tema es kovethetetlen.

eloszor is javasolnam, hogy az ADOK-VESZEK szekcioban ne legyenek altopikok, csak a focimek, mert minden egyes alkatreszert uj topik szuletik, viszont a regebbi de meg esetleg aktualis dolgok feledesbe merulnek es mindenkinek keresgelnie kell majd, amire alig emlexik.

masreszt sok a megnyitott topik ugyanazokrol az osszefoglalo temakrol.
pl lehetne, hogy az epulo Caprik topik alatt mutassuk az osszes keszulo autot altopikokban, hozzacsatolt keptarakban vagy vmi hasonlo.
az is lehetne egy megoldas, hogy uj topikot csak indokoltan vagy engedellyel lehessen nyitni.

nem szamoltam ossze, de kb 45-50 topikunk van megnyitva es abbol kb 10-12 aktualis-porog.
nem aktualis mar az Index VS uj forum sem, asszem torolni is lehetne, mert a vitakat, meg ha jol is sult el, ne lassa egy uj csatlakozo.

5leteket es javaslatokat varnek ezekre a dolgokra.

rossz pelda szamomra a focus es sierra forumok, ahol mint erdeklodo szoktam olvasgatni, de teljesen kovethetetlen es atlathatatlan a kismillio tema es feregnyulvanyaik kovetkezteben.
tudom, hogy nekunk tagoknak minden uj hozzaszolast megjelol a rendszer, de egy erdeklodonek nem es lehet hogy azert megy el idejekoran, mert 2-vel tobb topikot kellett volna megnyitnia ahhoz, hogy megtalalja amit keresne. de igy nem fogja.
szamomra ez sok, az ember nem toltheti az idejet klikkelgetessel, olvasassal mar inkabb.

peace[/b]
Ricsi

Re: felesleges topikok

Post by Ricsi »

CAPRI-3 wrote:pont nyitok egy topikot, pedig arrol szeretnek beszelni, hogy ne nyissunk feleslegesen topikokat, mert szanaszet tarul a tema es kovethetetlen.
Teljesen igazad van, meg én is gondolkoztam egy hasonló hozzászóláson, csak az a bibi a dologgal, h ha meg túl kevés téma van, akkor teljes összevisszaság lesz, mint egy általános csetszobában... összevissza idézgetések ide-oda utalások... nagyon nehéz megtalálni szerintem egy helyes egyensúlyt, vegyük példának az általános fórumot... ugye kell egy "dühöngő", ami tényleg arra szolgál, ha van vmi baromság ami az ember eszébe jut (nemis feltétlenül Capris dolog) oda beírja, és a többi téma is nagyjából teljesen odaillőnek tűnik... de talán a keres-kínál, ill technikai kérdéseknél még durvább a helyzet, mert ugye mi alapján lehetne szétválasztani? Melyik az alváz, melyik a kaszni, melyik mozgó, melyik stabil alkatrész? Nehéz lenne kitalálni sztem egy tényleg fain osztályozási rendszert, ami meglehetősen egyértelmű, h ne az legyen, h nagy zagyvaság az egész egy-két oda nem illő hozzászólástól, vagy akkor Bogyó, ill Gizmo szív sokat a "postok" ide-oda rakosgatásával...
De valóban meg kéne próbálni az osztályozást...
motor, alváz, kaszni, lengéscsillapító-kerék, belsőrész, elektronika, és egyéb apróságok? pl? Nem tudom, ezt elég nehéz lesz kivitelezni, de mindenféleképp támogatom.
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

az adok veszekben azert felesleges a szetvalasztas, mert aki kinal, annak sokmindenje lehet es ezert mindenhova irhatna es irhatna es irhatna.
en pont a sok felesleges hozzaszolast szeretnem elkerulni.
a keresek opcio mas, de sztem ott is eccerubb egy oldalt vegigscrollozni.
szerintem:)
Ricsi

Post by Ricsi »

Ez lehet hülyén fog hangozni, de én vmi olyasmit látnék jó megoldásnak (nem tudom technikailag mennyire kivitelezhető...), h mint egy excel tábla, amihez minden tag hozzáfér, aki kínál/keres vmit, beírja a cuccost, meg a kb. árat, és akkor rögtön átnézhető, ha pedig vmi extra kérdés, megbeszénivaló akad, akkor küld egy privátot/emailt annak, aki feldobta.. és ha létrejött az üzlet, akkor törli a dolgot, amit kínált/keresett.
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Post by SONI »

igazatok van egyszerüsiteni kéne . meg találni a megfelelö egyensulyt mert ez kezd rengeteg lenni.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

akkor mi legyen? Csináljunk fő csoportokat (futómű, motor, stb...)? Abban is vissza kell lapozni a régebbi dolgokért... szerintem megoldás lenne az is, ha egy keresés/eladás már nem aktuális, akkor törölni. Persze ehez az kell hogy a topicnyitó küldjön egy pü-t valamelyik moderátornak.
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Post by SONI »

igen csináljunk fö csoportokat. karosszéria,motor,váltó.elektromos cuccok,fütomü,egyéb kiegészitök talán igy jó lenne. vélemény?
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

Én benne vagyok. meg az is jó ötlet, hogy a nem aktuális dolgokat törölni.
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Nagyon jó ötlet a szelektálás!

Szerintem jobb lenne, ha nem törölnénk ami nem aktuális, mert így elveszhet egy csomó értékes infó és tudás, de jó lenne, ha jól behatárolt altopicok lennének. Pl a keres és kínál rovatokban elég lenne az MKI-MKIII topik és ezen kívül a fő részeknek (pl.: kaszni-->elemek, kéder, ablak, szélvédő, ; apróság--> kilincs, zár, ablakmosó düzni, stb; motor--> ideértve a hűtő, generátor,gyertya, stb; fék; stb... )

Javasolnék még valamit, amit akár az alapötlettel együtt is meg lehet valósítani. Igazából a sok altopik nem is olyan nagy gáz, viszont mivel csoportosítva van sok az áthallás, nehezen követhető. Én pl gyakran elfelejtem, hogy egy topikot hol is találtam meg. A mondeo.hu-n olyan a fórum, hogy ugyan ugyan igen sok a topic, de egy listában vannak, ahol annak alapján van rendezve az összes topik, hogy melyikhez szóltak hozzá UTOLJÁRA. Így könnyű kiválasztani a legfrekventáltabbakat, hiszen ott vannak a lista legtetején, ha pedig egy régebbihez akarunk hozzászólni akkor elég végigpörgetni a listát, megkeresni írni és az máris A LEGTETEJÉRE KERÜL, ÉS AKINEK SZÓL RÖGTÖN ÉSZREVESZI, MÍG EZ ITT NEM FELTÉTLENÜL MEGOLDOTT, mert nekem a témafigyelés sajna nem mindíg működik, nomeg nincs is mindíg kéznél az e-mail.

Remélem nem feleslegesen szaporítottam a szót! :oops:

Tisztelettel!

Bence
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

igenam, de minden egyes ujabb hozzaszolast sarganak jelol, azaz szinte kenyszerit, hogy elolvassam, kulonben nem kapcsol ki es folyamatosan csak ujat jelez.
es csak jarhatom vegig a kismillio uj topikot egyesevel, hogy "kikapcsoljam" a jelzofenyecskeket...
te is keresel 4-5 alkatreszt, erre nyitsz 4-5 uj topikot...
nehari, de pont ez nem jo igy.
KERESEK: ebbe minden belefer, amit keresel. es kesz.
aki tovabbra is keres, ujra beir, aki tovabbra is kinal, frissiti a listajat, mint pl en.

lassan olyan lesz a forum, mint a Budapesti Telefonkonyben a Kovacsokat vegigolvasni:(
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

na

találjunk ki valamit, és megcsinálom. de új forummotort nem fogok írni :D
elég sok ötlet elhangzott. engem speciel nem zavar a "sok" keres-kínál topic (most néztem a Taus kollégák oldalát, 40 körül van a keres topicok száma...), mondjuk jó lenne törölni a már nem aktuális topicokat, ehhez kellen a nyitó ember, ír egy mailt, pü-t, üzenetet, és törlöm a topicot.
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

természetesen meghajlok a köz akarata előtt, ez csak 5let volt. Ha belegondolunk teljesen jól elvoltunk az indexen is, pedig ott minden egy helyen volt. Így teljesen jó lesz ha ömlesztve lesz a keres, meg a kínál, bár szerintem azért közös megegyezéssel mondjuk4-5 főtémát csinálhatnánk.

Üdv!

bence
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

ez jól hangik!

mik legyenek a fő topicok? volt itt már pár javaslat, döntsünk!
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

hogy pörög a fórum. Eccerre írtunk 8)
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

streetracer21 wrote:hogy pörög a fórum. Eccerre írtunk 8)
jaja, lassan telepítenem kell egy chat részt is 8)
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
Post Reply