Hátsó laprugó, az örök probléma

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

HÁt én sem találtam ,mert a rugót 10ért megcsinálják, ugy néz ki nem kell lapot cserélni, csak akkor már a szilenteket is érdemes lenne.....
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

hello...na még 1 kis rugó. Azt szeretném tudni,h kell-e speckó trükk/szerszám a rugó ki ill. be szerelésénél vagy csak sok csavarlazitó és erős emberek :). Az ujraivelt rugó ,hogy fog illeszkedni a helyére, h kell visszatenni? Köszi Tibi
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

semmi bonyolult, a hatso resz mozog, oda 13-as *villaskulcs eleg, az eleje egy kicsit bonyolultabb, de nem sokkal. oda kivulrol egy 24-es *kulcs, belulre a kipufognal egy 16-os kulcs vagy ha elfer, racsni.
csavarlazito nem art elotte:)
hiaba ivesebb az uj, mivel a hatso felfuggesztese mozog, ezert ossze tudod majd rakni.
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

van most megint lapolt tuti laprugó, 5 lappal, erősítva, szépen áll, egyforma, 10 pénzért vihető.
gyorsan találjátok ki, mert aztán megint nem lesz és mindenkinek akkor jut majd eszébe, amikor mehet 20ezrekért a vörösékhez csináltatni.

csak szólok, na:)
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

CAPRI-3 wrote:van most megint lapolt tuti laprugó, 5 lappal, erősítva, szépen áll, egyforma, 10 pénzért vihető.
gyorsan találjátok ki, mert aztán megint nem lesz és mindenkinek akkor jut majd eszébe, amikor mehet 20ezrekért a vörösékhez csináltatni.

csak szólok, na:)
ird azt hogy kell a pénz tovább faragni a caprit, azt jobban elhisszük :lol: :lol: :lol:
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

bogyo28 wrote:
CAPRI-3 wrote:van most megint lapolt tuti laprugó, 5 lappal, erősítve, szépen áll, egyforma, 10 pénzért vihető.
gyorsan találjátok ki, mert aztán megint nem lesz és mindenkinek akkor jut majd eszébe, amikor mehet 20ezrekért a vörösékhez csináltatni.

csak szólok, na:)
ird azt hogy kell a pénz tovább faragni a caprit, azt jobban elhisszük :lol: :lol: :lol:
nem az én pénzem, mert nem az én laprugóm, de amúgy igen, kéne a pénz. én csak azért szólok, mert mindíg akkor jut eszébe a delikvenseknek a vásárlás, amikor már nincs meg a cucc rég.
pl volt ez a T9 váltóval, a 2.8i fékekkel, a stabkarral, most meg az autómata váltón gondolkodnak 3-an... ilyen cuccok ritkán vannak, én pl majd 2 hónapig zsíroskenyereztem a BBS felnik megvétele miatt. van amit nem szabad kihagyni.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

van itt pár apróság, amit egyik igen lelkes munkatársunk készített. ez van a több lapos laprugon, és ha valaki esetleg nem tudna már mit tenni az auto alá, mert már minden tök fasza, akkor itt egy kis extra optikai tuning, ami dob az auto látványán alulrol. Ha kell tud az ember még készíteni belőle, bár ennél gondolom van fontosabb dolog is az auton álltalában.

a képek:
Image
Image
Image

remélem látszik a képeken, hogy tükrös a felület, és savállo anyagból készült a picike...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Na ezt sas!

BIM RUGÓIPARI, KERESKEDELMI ÉS SZOLGÁLTATÓ KFT.

CÍM: 1103 BUDAPEST, CSERKESZ U. 64-66.

LEVÉLCÍM: 1475 BUDAPEST Pf.396.

TEL: (36-1)260-6399

TEL/FAX: (36-1)262-5924

E-MAIL: bim@bim.hu

http://www.bim.hu

Lehet ismeritek, lehet, már volt szó róla itt is, nem olvastam végig a topicot.

6-8000fT+ÁFA/DARAB ÁRAT MONDTAK ELSŐ SPIRÁLRUGÓRA!!!
Olyan magas és kemény, amilyet akarsz!!!
Minden elképzelhető rugóval kapcsolatos dologgal foglalkoznak!!!

Üdv!
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Én így oldottam meg a hátsó szilentet

http://www.fordcapri.hu/forumkep/szszaby45.jpg

A hossza is több 2 centivel így emel rajta egy kicsit
Ford Capri MkI Essex
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

szszaby wrote:Én így oldottam meg a hátsó szilentet

http://www.fordcapri.hu/forumkep/szszaby45.jpg

A hossza is több 2 centivel így emel rajta egy kicsit
ubazz, ezzel élmény lesz autózni....
kiváncsi leszek a tapasztalatokra, mert eszembe már nekem is jutott, de az angol oldalakon nagyon lebeszéltek róla.
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

CAPRI-3 wrote: ubazz, ezzel élmény lesz autózni....
kiváncsi leszek a tapasztalatokra, mert eszembe már nekem is jutott, de az angol oldalakon nagyon lebeszéltek róla.
Mi a probléma ezzel? Mit mondak róla?
A féderhez nem nyultam csak a kar hosszabb. 9 cm volt a gyári ez pedig 11 cm
Terepjárokon elöszeretettel használják hasmagasság növelés szempontjából nálunk több Hiluxon volt ilyen szett amit készen lehetett venni, nem volt rá semmi panasz nem nyirta a szilenteket sem jobban mint a gyári megoldás
Ford Capri MkI Essex
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

konkrétan kirázza a beled, áthozza a futómű rezonanciáit és a laprugó törésében is ludas lehet. én nem a kiemelésről beszélek, hanem arról a fémpogácsáról a szilent helyén.
de mondom, semmi tapasztalatom, ezért várom a tieid. nekem csak mondták az okosok odaátról:)

ém most ültettem és keményítettem a sierrát, plusz benne van ugye a versenyülés, hát azzal már szinte használhatatlan közúton, nemhogy ha a szilentek helyén is fém lenne 8) pedig lehet lesz :twisted:
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

CAPRI-3 wrote:konkrétan kirázza a beled, áthozza a futómű rezonanciáit és a laprugó törésében is ludas lehet. én nem a kiemelésről beszélek, hanem arról a fémpogácsáról a szilent helyén.
de mondom, semmi tapasztalatom, ezért várom a tieid. nekem csak mondták az okosok odaátról:)

ém most ültettem és keményítettem a sierrát, plusz benne van ugye a versenyülés, hát azzal már szinte használhatatlan közúton, nemhogy ha a szilentek helyén is fém lenne 8) pedig lehet lesz :twisted:
A kép ugy látom egy kicsit csalóka lett.
A fémpogácsa nem fémpogácsa hanem ebben van a szilent. A Capri féderszemének az átmérője 48mm az új szilent pedig 30mm azért látod azt a közbetétet átalakítót.
Azért csináltam ezt mert az új sütütt szilent az első szembe 5500/db-ba került a hátsó megoldás oldalanként 2500 és szilentet bármikor tudok szerezni kispénzért bele.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Peti
egyedülisszerelhet
Posts: 931
Joined: Tue Jul 12, 2005 5:28 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Peti »

Nekem most hajszál pontosan ennyiért csinálták a Lenkeyék.(4000/db) :?
Már,ha nem értelek félre...
'81 Capri 3.0 SHO X-Pack project
'83 Granada 2.8i Ghia X project
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Sziasztok!

Hol érdemes (bp) laprugót szilenteztetni? Nálam vannak a Capri-3 által tavaly október-ben árult laprúgó kötegei, és a berakás elött gondoltam megcsináltatom...
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
Post Reply