feltengelyek

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

feltengelyek

Post by gigford »

Nemreg olvastam, hogy van 16 es 18 fogas (atlas hid) feltengely.
A 16 fogas volt biztosan a 2.8 es 3.0 modellekben. A tobbiben mind 18as volt? Van e kulonbseg a feltengelyeknel, vagy mindegyik ua eros?
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

Gigford kérdésére nem tudok választ sajnos, de ezt találtam a hidamban. Gondolom hidegvágóval jól megijesztették. Korábban kanyarban daráló hangot hallottam a hidam felől .( én a diffire tippeltem, de az jónak tünt ) A féltengelyeket megrángattuk a hídból ki - be és ennél az oldalnál volt kb 0,5 - max 1mm játék Lehetett-e ez az oka? Elég ha csak reszelővel nekiugrok? Kb 2 mm is van a nagyobb hibák rajta. A másik oldal rendben van.

Image
1980 Capri MK3
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Ez csak a zsugorgyűrű ami a csapágyat fogja. Ha a feladatát ellátja tök mindegy hogy néz ki.
De viszont lehet, hogy kerékcsapágyas és amiatt csinálja a hangot kanyarban.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:Ez csak a zsugorgyűrű ami a csapágyat fogja. Ha a feladatát ellátja tök mindegy hogy néz ki.
De viszont lehet, hogy kerékcsapágyas és amiatt csinálja a hangot kanyarban.
Jól beszél szszaby, a zsugorgyűrű mindegy hogy néz ki csak ne mozogjon!!! inkább csapágy lesz az...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: feltengelyek

Post by Bogyo28 »

gigford wrote:Nemreg olvastam, hogy van 16 es 18 fogas (atlas hid) feltengely.
A 16 fogas volt biztosan a 2.8 es 3.0 modellekben. A tobbiben mind 18as volt? Van e kulonbseg a feltengelyeknel, vagy mindegyik ua eros?
Sajnos még gyári 2.8i hidhoz nem volt szerencsém, de nekem volt német és angol féle difim is, és a kettőben más volt a féltengely. az angol az vékonyabb is volt, meg a ricnije is más. a német a gyakoribb, és abba amit eddig láttam az ugyanolyan volt...

ha it megnézed, itt is csak a két tipust különböztetik meg:

http://www.ford-capri.ch/technics/techn ... /axle.html
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

bogyo28 wrote:
szszaby wrote:Ez csak a zsugorgyűrű ami a csapágyat fogja. Ha a feladatát ellátja tök mindegy hogy néz ki.
De viszont lehet, hogy kerékcsapágyas és amiatt csinálja a hangot kanyarban.
Jól beszél szszaby, a zsugorgyűrű mindegy hogy néz ki csak ne mozogjon!!! inkább csapágy lesz az...
Ma lereszeltem azért mert zavart :). Viszont elvileg kb 1000 - 1500 km van a csapágyakban ... ma feszegettük de azért nem olyan mint 100+ km/h -val mennél egy nem túl erős kanyarban.
1980 Capri MK3
Buliwyf
márokosanistudnézni
Posts: 86
Joined: Mon Mar 26, 2012 9:35 pm
ClassicFord klubtag?: Nem

Re: feltengelyek

Post by Buliwyf »

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség azzal kapcsolatban, hogy a féltenhely 4 csavarját mekkora nyomatékkal kell meghúzni, valamint hogy a csapágyat kell-e ragasztani vagy elég az a szorító erő amit a lemez fejt ki rá?
Válaszokat előre is köszönöm!
"Ime ott látom atyám, látom anyám nővéreim és fivéreim. Magam előtt látom minden ősöm az idők kezdetétől.
Mind hívnak engem, hogy kövessem én is őket a nagy Valhallába ahol a hősök örökké élnek"
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: feltengelyek

Post by White Shark »

Buliwyf wrote:Sziasztok!

Kellene egy kis segítség azzal kapcsolatban, hogy a féltenhely 4 csavarját mekkora nyomatékkal kell meghúzni, valamint hogy a csapágyat kell-e ragasztani vagy elég az a szorító erő amit a lemez fejt ki rá?
Válaszokat előre is köszönöm!
Semmi extra nyomaték ,acélcsavar ugyan ,de öntvény menet ,saccra úgy 5 kiló( de inkább még annyi se ) ,de sosem mértem csak érzésre .És nem kell sőt nem ajánlott a ragasztás ,igy is elég kiszedni .ha jó a hídtok.Ha pedig netán lóg a csapágy a tokban ,nagyon vékonyan pasztázd be ,megelőzendő az olaj szivárgását a kettő között ,ami elméletben lehetetlen ,de azért van ilyen.
Buliwyf
márokosanistudnézni
Posts: 86
Joined: Mon Mar 26, 2012 9:35 pm
ClassicFord klubtag?: Nem

Re: feltengelyek

Post by Buliwyf »

Köszönöm a segítséget!
Egyszer láttam itt valakinek a képei között egy kicsúszott féltengelyt útközben, ezért is kérdeztem, nehogy én is így járjak.
Igazából nem értem, mért nem terveztek be egy sasszeget a csavar végére, úgy tuti nem tudna kicsúszni. (Bár lehet a kollégánál a szorító gyűrűvel volt gond, erre már nem emlékszem)
"Ime ott látom atyám, látom anyám nővéreim és fivéreim. Magam előtt látom minden ősöm az idők kezdetétől.
Mind hívnak engem, hogy kövessem én is őket a nagy Valhallába ahol a hősök örökké élnek"
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: feltengelyek

Post by Bogyo28 »

Buliwyf wrote:Köszönöm a segítséget!
Egyszer láttam itt valakinek a képei között egy kicsúszott féltengelyt útközben, ezért is kérdeztem, nehogy én is így járjak.
Igazából nem értem, mért nem terveztek be egy sasszeget a csavar végére, úgy tuti nem tudna kicsúszni. (Bár lehet a kollégánál a szorító gyűrűvel volt gond, erre már nem emlékszem)
Krisz rakott fel képet erről, és ott a zsugorgyűrű engedett. mondjuk nem is sima utcai körülmények közt...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
nyujoe
egyedülisszerelhet
Posts: 765
Joined: Mon Dec 13, 2004 8:45 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Location: Zselickislak

Re: feltengelyek

Post by nyujoe »

...szerintem az én akciómra gondolt a kolléga :) A zsugorgyűrű engedett, és szépen kicsúszott az egész, kb fél éves szett volt. Jelenleg co val meg van pöttyintve a gyürü és esztergán cserélek csapágyat...
"Az arany egy halott fém, míg a szarból új élet fakad."

1972 Ford Capri MKI 2.0 V6
1982 Ford Capri MKIII 2.0 R4
Post Reply