Szervós kormánymű

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Midnight Blue
nemleszgondhasegítis
Posts: 133
Joined: Tue Jun 07, 2005 11:48 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Tatabánya

Re: Szervós kormánymű

Post by Midnight Blue »

Bogyo28 wrote:
Midnight Blue wrote:Igen NASA titok.
a forum lényege az lenne, hogy a tudást megosszuk egymással...
Én NEM fogok vitatkozni veled, mert az meddő vita. Nem szeretem ezt a kioktató stílust. Ez már nem az első eset! NEM EMLÉKSZEM , HOGY EGYÜTT HÚZTUNK SURRANÓT!
Ha VALAMI probléma van , ott a t.számom vagy személyesen.
Tisztelettel: G.L.
Az Isteni Capri !
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by Süni »

Midnight Blue wrote: Én NEM fogok vitatkozni veled, mert az meddő vita. Nem szeretem ezt a kioktató stílust. Ez már nem az első eset! NEM EMLÉKSZEM , HOGY EGYÜTT HÚZTUNK SURRANÓT!
Ha VALAMI probléma van , ott a t.számom vagy személyesen.
Tisztelettel: G.L.
Bal lábbal keltél? Az a legkisebb része a dolognak, hogy Bogyó itt a góré, tehát JOGA VAN azt írni, amit akar (főleg, hogy egyáltalán nem volt kioktató). A másik fele meg az, hogy tényleg egymásért vagyunk, én sem értem, ha tudsz valamit, miért nem lehet ezt megosztani másokkal.
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Szervós kormánymű

Post by TÉCSÉ »

Midnight Blue wrote:
Bogyo28 wrote:
Midnight Blue wrote:Igen NASA titok.
a forum lényege az lenne, hogy a tudást megosszuk egymással...
Én NEM fogok vitatkozni veled, mert az meddő vita. Nem szeretem ezt a kioktató stílust. Ez már nem az első eset! NEM EMLÉKSZEM , HOGY EGYÜTT HÚZTUNK SURRANÓT!
Ha VALAMI probléma van , ott a t.számom vagy személyesen.
Tisztelettel: G.L.
:shock: :shock: :shock:
vatta fák íz ingyombingyom :?: :?: :?:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by Bogyo28 »

Midnight Blue wrote:
Bogyo28 wrote:
Midnight Blue wrote:Igen NASA titok.
a forum lényege az lenne, hogy a tudást megosszuk egymással...
Én NEM fogok vitatkozni veled, mert az meddő vita. Nem szeretem ezt a kioktató stílust. Ez már nem az első eset! NEM EMLÉKSZEM , HOGY EGYÜTT HÚZTUNK SURRANÓT!
Ha VALAMI probléma van , ott a t.számom vagy személyesen.
Tisztelettel: G.L.
hűha... nem tudom mi volt kioktató, egy sima kijelentő mondatban. ha igy érzed a te bajod, de akkor is ez van. szerintem egyenesebb, mint hogy leírod hogy nem mondom meg, ha valaki meg akarja tudni hívjon fel. akkor minek kiírni, dicsekedni vele, ha annyi erővel le is írhatnád. sokkal gusztustalanabb, mint hogy szimplán mgejegyeztem, hogy a forumnak nem ez a célja. ha az lenne, tele lenne fizetős hirdetésekkel, vagy pénzbe kerülne a rgisztráció stb. azért tartom fenn a honlapot és a forumot, fizetek havonta jópár ezer forintot, hogy lehessen inygyen információhoz/tudáshoz jutni, ne kelljen minden szarért fizetni, vagy olyan dolgokat meg lehessen oldani mindenkinek otthon, amiért súlyos pénzeket fizetnél egy szervizben. ez a pénz mellett nem kevés melóval is jár, ezért szerintem a minimum, hogy legalább közölhessem a forum használóival, hogy mi céllal is jött létre. nem véletlenül törlödik az összes cég álltal feltett hírdetés, ne a mi hátunkon próbáljon érvényesülni senki sem. ha te ezt nem érzed magadénak, akkor nem értem miért olvasod a dolgokat, hiszen ha te nem adod át a tudásodat, akkor ne is olvasd a másokét. nem kötelező itt semmi, sok read-only tag van, aki csak olvas és esetleg tanul valamit, nem kérek érte semmit, de azt hogy kiírod hogy tudom de nem mondom meg, az nem ide való. ha ezt nem érted meg, akkor lehet hogy te sem. nem feltételezem hogy pénzért adnád át a tudást, mert az lenne igazán gusztustalan, de ha nem akarod elmondani, akkor nem kell kiírni hogy tudod de nem mondod. vagy hallgass, vagy írj az érintettnek egy pü-t. a forumon a technikai részen direkt soha nincs semmi törölve, hogy ha bárkinek valami gondja van, végig tudja nézni az elmult kb 6 év írásait, hátha talál megoldást a problémájára. ha csak annyit talál ott, hogy te tudod, azzal nem lesz sokkal előrébb.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Midnight Blue
nemleszgondhasegítis
Posts: 133
Joined: Tue Jun 07, 2005 11:48 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Tatabánya

Re: Szervós kormánymű

Post by Midnight Blue »

Süni wrote:
Midnight Blue wrote: Én NEM fogok vitatkozni veled, mert az meddő vita. Nem szeretem ezt a kioktató stílust. Ez már nem az első eset! NEM EMLÉKSZEM , HOGY EGYÜTT HÚZTUNK SURRANÓT!
Ha VALAMI probléma van , ott a t.számom vagy személyesen.
Tisztelettel: G.L.
Bogyó itt a góré, .
Erre magam is rájöttem! Csak azt nem tudtam, hogy Te vagy az 1. sz. pribékje. Ne haragudj ,hogy segíteni próbáltam! Nem tudtam,hogy a telefonos segítség ekkora bűn. Sajnos nem volt módom leírni. Sajnálom, hogy valakiből ez rossz érzéseket váltott ki!
Az Isteni Capri !
User avatar
Midnight Blue
nemleszgondhasegítis
Posts: 133
Joined: Tue Jun 07, 2005 11:48 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Tatabánya

Re: Szervós kormánymű

Post by Midnight Blue »

Vatta vagy tampon, nekem egyre megy. Nem szégyen az , ha megjött. :roll:
Az Isteni Capri !
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by Bogyo28 »

Midnight Blue wrote: hogy Te vagy az 1. sz. pribékje
Nem mintha Sünit nagyon meg kellene védeni, da ha nem tetszik ami itt van, akkor minek látogatod az oldalt? parasztnak lenni másokkal meg pláne fölösleges. lehet keresni másik forumot, van szép számmal, azt ott osztani hogy te tudod. mindenhol van egy törzsgárda, akik ismerik egymást, jobban mint azokat akiket sohasem látnak. ha téged is többszőr látnánk személyesen, veled is kialakulhatna olyan viszony mint a forum törzsgárdájával, akik személyesen is jól ismerik egymást. e nélkül ne várj egyforma hozzáállást, az ember a barátjával máshogy beszél mint egy vadidegennel.csak a forumon jelenléttel nem lehet ilyeneket elérni. de ha ez téged zavar, nem kell feljönni az oldalra.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Midnight Blue
nemleszgondhasegítis
Posts: 133
Joined: Tue Jun 07, 2005 11:48 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Tatabánya

Re: Szervós kormánymű

Post by Midnight Blue »

Bogyo28 wrote:
hűha...
Privátban akartam elküldeni a számom, csak félre nyomtam, sajnos. Ez van. Amit írtál nem olvastam végig, mert tudom mi van benne.
Szerintem vétettem a szabályzat ellen. Kérném a regisztrációm törlését!!!
További sikeres működést kívánok!

G.L.
Az Isteni Capri !
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by Bogyo28 »

Midnight Blue wrote:Privátban akartam elküldeni a számom, csak félre nyomtam, sajnos. Ez van. Amit írtál nem olvastam végig, mert tudom mi van benne.
a szerkesztés gomb van erre, ha olyat írtál amit nem oda akartál küldeni, a saját hozzászolásaidat tudod szerkeszteni. ha nem jelentkezel be a forumra 1 évig (inaktív vagy), automatikusan törlődik a regisztráció. én nem törlök senkit.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Szervós kormánymű

Post by SONI »

Midnight Blue wrote: Szerintem vétettem a szabályzat ellen. Kérném a regisztrációm törlését!!!
G.L.
Szerintem egy félre értésért nem, ez a megoldás.
Inkább BÉKE
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by daytona »

Fuha, nem akartam ilyesmit eloidezni meg veletlenul sem.... :oops:

Azt a 2 csavarral tartott deklit leszedtem, lattam alatta egy hatlapfeju csavart. Viszont szerintem az valami eloirt nyomatekkal lehet lehuzva, mivel hogy tovabb lehet huzni. Kiereszteni es szetszedni meg egyelore nem volt merszem...
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by Süni »

Midnight Blue wrote: Erre magam is rájöttem! Csak azt nem tudtam, hogy Te vagy az 1. sz. pribékje. Ne haragudj ,hogy segíteni próbáltam! Nem tudtam,hogy a telefonos segítség ekkora bűn. Sajnos nem volt módom leírni. Sajnálom, hogy valakiből ez rossz érzéseket váltott ki!
Ez már csak csipkelődés, de nem bírom megállni.
Mielőtt idegen szavakat használsz (pribék) nem ártana tisztában lenni a jelentésével. ;-)

Itt pont nem állja meg a helyét, válassz mást!
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by Tibi »

Feszültséget oldandó :

Annak idején elmentem megnézni a piros szárnyas Caprit megvételezés céljából. Annak is ez volt a baja, az egyik oldalra nehezen volt tekerhető a kormány. Emberünk mondta, hogy tudod, hát ez olyan erő - erőkar dolog .. arra hosszabb nehezebben megy. Ez így van minden kocsiban ! :mrgreen:

Mondjuk a kompresszió mérés eredményét is sms-ben akarta elküldeni :shock: muhaha
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by Bogyo28 »

daytona wrote:Fuha, nem akartam ilyesmit eloidezni meg veletlenul sem.... :oops:

Azt a 2 csavarral tartott deklit leszedtem, lattam alatta egy hatlapfeju csavart. Viszont szerintem az valami eloirt nyomatekkal lehet lehuzva, mivel hogy tovabb lehet huzni. Kiereszteni es szetszedni meg egyelore nem volt merszem...
kár is állítgatni a csavart. gyárilag jó volt,tehát vagy szétkopott vagy eltömödött ha nem jó. általában az utobbi, tele van apró furatokkal a fedő alatt elvő kis hengeres basz, azt kell kitisztítani. Machine kolléga mondta, hogy leszedve a 2 csavaros fedelet, 1 lityi olajjal át kell járatni a kormányművet járó motorral koptók koppig tekerve a kormánymüvet (előtte mondjuk a cucc féktisztitós mosása bajt nem okozhat)
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Szervós kormánymű

Post by daytona »

Kosz a tippeket!! Nekiugrom aztan majd leirom hogy mire jutottam!
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
Post Reply