Szélesített felni

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Szélesített felni

Post by Süni »

proteus wrote:Az RS felni felnikupakjai jók lemezfelnire?
Van olyanod ?? Fel ne tedd lemezre !!! Megveszem ! 8)
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Szélesített felni

Post by proteus »

Akkor mit tegyek a lemezre? Egyébként mindjárt ki lesz írva az okosság a kínálokba csak előbb meg kellene válaszolni ezt a kérdést!
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Szélesített felni

Post by Süni »

proteus wrote:Akkor mit tegyek a lemezre? Egyébként mindjárt ki lesz írva az okosság a kínálokba csak előbb meg kellene válaszolni ezt a kérdést!
Akkor nem jó a lemezre ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Szélesített felni

Post by proteus »

Sejtettem! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Szélesített felni

Post by szszaby »

Ilyet találtam:
http://www.autogumibolt.hu/ebolt/szolga ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ford Capri MkI Essex
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re:

Post by vasparipa »

Bogyo28 wrote:
szszaby wrote:
Dartonit wrote:Tudok neked egy ember, aki csinált már ilyet. Megkérdezem vállalja-e. Árban mennyit áldoznál rá?
Mint "vasipari" művelet nem lenne itt nálunk sok csakhát ódszkodnak mivel felniről van szó. Leszúrni meglenne egy ezresért a négy darab, a betét hengerelése ami be lenne heggesztve ingyen, csakhát aki megheggeszti úgy hogy az jó is legyen ezzel van a probléma.
Tehát a művelet itt nekem kijönne kb 3-4000 ft-ból.
Van itt pesten egy fazon aki ezzel foglalkozik erősen. A Fekete Leci összes mondeó felnijét ő csinálta, van 2 uthenger is. Én hoztam el őket, a XII. kerületben van a műhely, ha kell tudok pontos címet telszámmal is. 4000 / db -ért csinálták, amikor mindent vittünk hozzá (felni + hengerelt acéllemez). A hegesztés szép lett, fényezés után gyünyürű éett a felni, és nem kell rá kilókat aggatni a centirozásnál. csak a rendőr nem nagyon szereti, kivéve talán Mad Max-et :lol:
Az ár 2 évvel ezelőtti, és munkadíjra értendő, ahogy FŐNÖKünk mondá. A felnit max. 3 collal szélesíti ki az amber, ennél szélesebbet csak akkor készít, ha te viszel neki anyagot. ( 3mm vastag vaslemezből kell egy olyan olyan széles csík, amennyivel szélesebbre akarod, a hossza pedig minimum a felni belső átmérőjének a kerülete legyen, a szélesítés ugyanis ide, és nem a peremre kerül. ) Az én két 10.5x15-ös felnim, ( még nem láthattátok az autómon ) is így készült, én már lehengerelve küldtem el neki az anyagot. Az itt készült kerekek első osztályúak, gyönyörűen futnak, és valóban csak 10-15gr súly kellett rájuk. Mindenképpen ajánlom ezt a szakit annak, aki ilyen kereket szeretne. :smt023 :smt023 :smt023
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Szélesített felni

Post by tomtom »

ld.: :arrow: D.Y.S. futómű/hasznos címek :wink:

(előbb írtam be oda, mint, ahogy olvastam itt a témát.)
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re: Szélesített felni

Post by vasparipa »

2db 9x15, és 2db 10.5x15 szélesített Mondeo-felni frissen fényezve ( bronz perem-fekete belső ) teljesen karc, és sérülésmentes, valamint 2db 6.5x16-os 4x108 et27-es Saab felni eladó egyben 70000 jó erős magyar forintért. Külön 60eFt, ill. 30 eFt. Képek majd lesznek pár nap múlva.
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
holecz
rengetegetirogatide
Posts: 1599
Joined: Thu Mar 22, 2007 10:45 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Gyöngyös-Szücsi

Re: Szélesített felni

Post by holecz »

vasparipa wrote:2db 9x15, és 2db 10.5x15 szélesített Mondeo-felni frissen fényezve ( bronz perem-fekete belső ) teljesen karc, és sérülésmentes, valamint 2db 6.5x16-os 4x108 et27-es Saab felni eladó egyben 70000 jó erős magyar forintért. Külön 60eFt, ill. 30 eFt. Képek majd lesznek pár nap múlva.
Most akkó hogy, meg mi?? A 2db 9X15 elfogadnám a másik2 mellé, és akkor nem kell szerezned sima Mondejó felgét hogy csináltassak belőle széleset.Vagy valahogy beszéljük meg! :wink: :pia:
'89 Sierra 2,0 DOHC Sedan
+36 70 503 79 54

"Intercars Autóalkatrészek"
(nálam)..
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re: Szélesített felni

Post by vasparipa »

holecz wrote:
vasparipa wrote:2db 9x15, és 2db 10.5x15 szélesített Mondeo-felni frissen fényezve ( bronz perem-fekete belső ) teljesen karc, és sérülésmentes, valamint 2db 6.5x16-os 4x108 et27-es Saab felni eladó egyben 70000 jó erős magyar forintért. Külön 60eFt, ill. 30 eFt. Képek majd lesznek pár nap múlva.
Most akkó hogy, meg mi?? A 2db 9X15 elfogadnám a másik2 mellé, és akkor nem kell szerezned sima Mondejó felgét hogy csináltassak belőle széleset.Vagy valahogy beszéljük meg! :wink: :pia:
És akkor a másik 2-vel mit csináljak :smt017 :smt017 :smt017 Tök egyformára lett fényezve mind a 4db, neked meg az a szín úgysem jó,... bár, ahogy így az avatarod elnézem :lol: :lol: :lol:
Egyébként szólj, ha kell a a másik két gyári lemezfelgen, mert megyek érte!
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
holecz
rengetegetirogatide
Posts: 1599
Joined: Thu Mar 22, 2007 10:45 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Gyöngyös-Szücsi

Re: Szélesített felni

Post by holecz »

vasparipa wrote:
holecz wrote:
vasparipa wrote:2db 9x15, és 2db 10.5x15 szélesített Mondeo-felni frissen fényezve ( bronz perem-fekete belső ) teljesen karc, és sérülésmentes, valamint 2db 6.5x16-os 4x108 et27-es Saab felni eladó egyben 70000 jó erős magyar forintért. Külön 60eFt, ill. 30 eFt. Képek majd lesznek pár nap múlva.
Most akkó hogy, meg mi?? A 2db 9X15 elfogadnám a másik2 mellé, és akkor nem kell szerezned sima Mondejó felgét hogy csináltassak belőle széleset.Vagy valahogy beszéljük meg! :wink: :pia:
És akkor a másik 2-vel mit csináljak :smt017 :smt017 :smt017 Tök egyformára lett fényezve mind a 4db, neked meg az a szín úgysem jó,... bár, ahogy így az avatarod elnézem :lol: :lol: :lol:
Egyébként szólj, ha kell a a másik két gyári lemezfelgen, mert megyek érte!
A 2 gyári ráér.... :wink: még csak most készültek el a lökösök, azokat rakom majd fel, és várom majd a fejleményeket lámpaadapter ügyben is...... :roll:
'89 Sierra 2,0 DOHC Sedan
+36 70 503 79 54

"Intercars Autóalkatrészek"
(nálam)..
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re: Szélesített felni

Post by vasparipa »

A 2 gyári ráér.... :wink: még csak most készültek el a lökösök, azokat rakom majd fel, és várom majd a fejleményeket lámpaadapter ügyben is...... :roll:
Hát- nem ígérem, de elképzelhető, hogy a jövő-hét végére kész lesznek! Képet lőhetnél Zöldikéről, már rég láttam! ...Képzeld, a Keresztapja rákapott az alkoholra!!! :smt030
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
holecz
rengetegetirogatide
Posts: 1599
Joined: Thu Mar 22, 2007 10:45 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Gyöngyös-Szücsi

Re: Szélesített felni

Post by holecz »

vasparipa wrote:
A 2 gyári ráér.... :wink: még csak most készültek el a lökösök, azokat rakom majd fel, és várom majd a fejleményeket lámpaadapter ügyben is...... :roll:
Hát- nem ígérem, de elképzelhető, hogy a jövő-hét végére kész lesznek! Képet lőhetnél Zöldikéről, már rég láttam! ...Képzeld, a Keresztapja rákapott az alkoholra!!! :smt030
Mostanában nem igazán csináltam képeket róla, majd ha lesz egy kis változás.....

Etanolfröccs???? :lol:
'89 Sierra 2,0 DOHC Sedan
+36 70 503 79 54

"Intercars Autóalkatrészek"
(nálam)..
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re: Szélesített felni

Post by vasparipa »

Etanolfröccs???? :lol:
Bizony-bizony. Kb fele-fele arányban benzinnel, és egészen tetszik neki. Hidegen kicsit remeg tőle, ugyanúgy, mint én az első fél szilva után, de kicsit később ugyan-olyan muzikális, mint amilyenek mi szoktunk lenni!!! :pia: :pia: :pia:
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
holecz
rengetegetirogatide
Posts: 1599
Joined: Thu Mar 22, 2007 10:45 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Gyöngyös-Szücsi

Re: Szélesített felni

Post by holecz »

vasparipa wrote:
Etanolfröccs???? :lol:
Bizony-bizony. Kb fele-fele arányban benzinnel, és egészen tetszik neki. Hidegen kicsit remeg tőle, ugyanúgy, mint én az első fél szilva után, de kicsit később ugyan-olyan muzikális, mint amilyenek mi szoktunk lenni!!! :pia: :pia: :pia:
Csak aztán nehogy függő legyen a szentem... :mrgreen:
'89 Sierra 2,0 DOHC Sedan
+36 70 503 79 54

"Intercars Autóalkatrészek"
(nálam)..
Post Reply