ET

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

ET

Post by tomtom »

tudja valaki csípőből, hogy 7" széles kerékhez mekkora et szám kell?
(természetesen caprira menne...)
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: ET

Post by Dartonit »

Egy régi hsz szerint:
"Nekem volt fenn 9x15 et3-as BBS, az még éppen elfért. Az ment befelé 4,5"+3mm=117,3mm-t (+még a felni anyag vastagsága, de azzal most nem számolunk, mivel az minden felninél közel azonos), a 7X15 et15-nél ez 3,5"+15mm=103,9mm, tehát el kell férnie. Ellenőrzés képpen megmértem a mostani felnimet, 7,5"x16 et7, 3,75"+7mm=102,25mm, és 18mm hely van a felni és a gólyaláb közt. Szóval szerintem 7x15, et -25-től +25-ig jó, természetesen mivel a gólyaláb nem párhuzamos a felnivel, ezért kisebb átmérőjű felninél, kicsit kisebb a max. et is, mondjuk 7x13-nél kb. et20-ig jó.
"
Remélem segít ;-)
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: ET

Post by tomtom »

igen.
-7-tel találtam felnit, ami tetszik, akkor ebbe belefér.
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: ET

Post by Dartonit »

'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: ET

Post by tomtom »

ezzel szemezgetek, de igazából több is tetszik a jbw-kből.
https://www.ebay.com/itm/CAPRI-CORTINA- ... SwTM5YwECC
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: ET

Post by Dartonit »

Uhh... Ütős. Ilyet eddig még csak Ladán láttam, Caprin még nem.
Kíváncsi leszek. Ha meg lesz, ne felejts el képet felrakni! Tudom, hogy sokan nem olvassák, de engem érdekel, és számomra ezen kívül nincs más platform. Thx
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: ET

Post by TÉCSÉ »

Dartonit wrote: Tue Jan 16, 2018 6:26 pm Uhh... Ütős. Ilyet eddig még csak Ladán láttam, Caprin még nem.
Kíváncsi leszek. Ha meg lesz, ne felejts el képet felrakni! Tudom, hogy sokan nem olvassák, de engem érdekel, és számomra ezen kívül nincs más platform. Thx
TCSatlakozom - nagyon tecccccetős ! Hajrá :pia:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: ET

Post by tomtom »

Dartonit wrote: Tue Jan 16, 2018 6:26 pm Uhh... Ütős. Ilyet eddig még csak Ladán láttam, Caprin még nem.
Kíváncsi leszek. Ha meg lesz, ne felejts el képet felrakni! Tudom, hogy sokan nem olvassák, de engem érdekel, és számomra ezen kívül nincs más platform. Thx
háhááá!
szóval te sem vagy a faszbukon...
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: ET

Post by Dartonit »

tomtom wrote: Wed Jan 17, 2018 1:15 pm háhááá!
szóval te sem vagy a faszbukon...
Nem biza :mrgreen:
Bár ami a közös hobbinkat illeti, lehet, hogy annak kapcsán érdemes lenne, mert egyre inkább úgy érzem magam, mint az utolsó V8-as. Kihalóban van a fajtám...
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: ET

Post by levelboss »

Szevasztok!

Én anno (kb 1-2 éve) sokat kotlottam a felni témán, de a nagyját már elfelejtettem sajnos.
A számolgatásaim alapján végül 16x8 ET 0 felnit vettem, átalakító pogácsát nem használok. Nem is a 16" a lényeg, hanem a többi. Ezzel a felállással szinte síkban van a felni a kasztnihoz képest. Elöl a sárvédő belső peremét el kell tüntetni, mert a gumi oldala (asszem 215/45) kanyar és bucka kombinációban beleér. A gumik pereme semmit sem jön kifele, inkább befele dől. Erre is figyelj, hogy mennyit dudorodik kifele a gumi, ha neked is az a célod, hogy a lehető legkijjebb jöjjön a kerék, de még ne lógjon ki.

Nagyon szerettem volna 13x7,5 RS felnit, ami ugye ET-19. Ez a gyári kasztni alá képek alapján be kellene, hogy férjen a 205-ös gumival, de nekem az egyik oldalt kilógott a felni pereme is, a másik oldalt viszont befért volna. Valószínűleg egyszer rosszul lakatolták az autót, nem pontos oldallemezt raktak föl. Sajnos ez sok hazai Capri esetében megvan.

Én is nagyon közel voltam ahhoz, hogy valamelyik ilyen JBW 7x13 ET -7 felnit vegyem meg. Ezek tutira jók és jól állnak! A stílust viszont neked kell megszülnöd. :-D
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: ET

Post by tomtom »

levelboss wrote: Thu Jan 18, 2018 10:03 am Szevasztok!

de nekem az egyik oldalt kilógott a felni pereme is, a másik oldalt viszont befért volna. Valószínűleg egyszer rosszul lakatolták az autót, nem pontos oldallemezt raktak föl. Sajnos ez sok hazai Capri esetében megvan.

erre valamiért emlékszem...
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: ET

Post by Dartonit »

levelboss wrote: Thu Jan 18, 2018 10:03 am Valószínűleg egyszer rosszul lakatolták az autót, nem pontos oldallemezt raktak föl. Sajnos ez sok hazai Capri esetében megvan.
Az enyém detto. :-( Jelenleg pont ezért nincs beültetve. Így nem annyira látszik.
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
dkari
csúcsnigger
Posts: 15
Joined: Mon Aug 29, 2016 11:31 am

Re: ET

Post by dkari »

Sziasztok!

Nekem capri 1-esem van. Hátul ET -19-es Rs felnim van. 185/70-es gumival elmegy és jól is néz ki vele, nem kell 205-ös. Bár sajnos nekem is ugyan ez a gondom hogy jobb oldalon huppanónál bele bele éreget mivel szintén nem túl jól kasztnizták.
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: ET

Post by TÉCSÉ »

Üdv itt a "kihalt prérin" :pia: ! Írhatnál az ótódról litániát a megfelelő topikba - páran biztos lelkesen olvasnánk ;-)
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: ET

Post by Dartonit »

TÉCSÉ wrote: Mon Jan 22, 2018 8:53 am Üdv itt a "kihalt prérin" :pia: ! Írhatnál az ótódról litániát a megfelelő topikba - páran biztos lelkesen olvasnánk ;-)
Csatlakozom! :metla:
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
Post Reply