Tőcsavar

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
CapriTurbo
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 310
Joined: Fri Dec 10, 2004 2:42 am

Tőcsavar

Post by CapriTurbo »

Felnit cserélek Capri mkII-sen. A felnit Audihoz gyártották és az anyák csak kb. három menetet tartanak, ezért tőcsavart kellene cserélnem. Tudja valaki, a Sierrának, vagy a Scorpionak mennyivel hosszabbak a tőcsavarjai? Esetleg valami más javaslat a helyettesítésre? Honnan tudnék tőcsavart rendelni? Anyára is szükségem lenne, kúposra, nem forgó kúpos fajtája.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Tőcsavar

Post by White Shark »

CapriTurbo wrote:Felnit cserélek Capri mkII-sen. A felnit Audihoz gyártották és az anyák csak kb. három menetet tartanak, ezért tőcsavart kellene cserélnem. Tudja valaki, a Sierrának, vagy a Scorpionak mennyivel hosszabbak a tőcsavarjai? Esetleg valami más javaslat a helyettesítésre? Honnan tudnék tőcsavart rendelni? Anyára is szükségem lenne, kúposra, nem forgó kúpos fajtája.
A sierra kb 5mm-rel hosszabb ,de mondd meg milyen hosszú kell és szerzek ,akár anyát is ,és ha idejössz ki is cserélem.Van is itthol kb 3 méret a tőcsavarból .és különböző kialakítású az ányából is.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Tőcsavar

Post by Bogyo28 »

scorpio szerintem még hosszabb mi azt szoktunk venni, de elérhető még 63 mm hosszban is, nekünk a csótányon ilyen van pl:

http://bolthely.hu/bpracing/id/01804_Ta ... _63mm_Ford" onclick="window.open(this.href);return false;
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Tőcsavar

Post by White Shark »

Bogyo28 wrote:scorpio szerintem még hosszabb mi azt szoktunk venni, de elérhető még 63 mm hosszban is, nekünk a csótányon ilyen van pl:

http://bolthely.hu/bpracing/id/01804_Ta ... _63mm_Ford" onclick="window.open(this.href);return false;
Skorpi ,sierra egyforma ,de neki ez már pont jó lenne ,az ár kb ennyi ,de bárdiban is van kicsit jóárasítva .
User avatar
CapriTurbo
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 310
Joined: Fri Dec 10, 2004 2:42 am

Tőcsavar

Post by CapriTurbo »

Közben ma találtam itthon nyolc darab Scorpio tőcsavart és rendeltem még hozzá nyolcat a Cromaxtól.
Fel is tettem egy felnit előre. A csavar jó is lett, viszont majdnem beleér a felni a gólyalábba, így 5 mm- es nyomtávszélesítőt kell csináltatnom, amihez hosszabb csavar kell majd.
Érdekes, hogy a hátsó Capri tőcsavarok kb. 2 mm-rel hosszabbak az elsőknél. Valószínű a fékdob miatt, vagy csak véletlen gyártási különbség.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Tőcsavar

Post by White Shark »

CapriTurbo wrote:Közben ma találtam itthon nyolc darab Scorpio tőcsavart és rendeltem még hozzá nyolcat a Cromaxtól.
Fel is tettem egy felnit előre. A csavar jó is lett, viszont majdnem beleér a felni a gólyalábba, így 5 mm- es nyomtávszélesítőt kell csináltatnom, amihez hosszabb csavar kell majd.
Érdekes, hogy a hátsó Capri tőcsavarok kb. 2 mm-rel hosszabbak az elsőknél. Valószínű a fékdob miatt, vagy csak véletlen gyártási különbség.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem ,a hátsók hosszabbak.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Tőcsavar

Post by Bogyo28 »

CapriTurbo wrote:Közben ma találtam itthon nyolc darab Scorpio tőcsavart és rendeltem még hozzá nyolcat a Cromaxtól.
Fel is tettem egy felnit előre. A csavar jó is lett, viszont majdnem beleér a felni a gólyalábba, így 5 mm- es nyomtávszélesítőt kell csináltatnom, amihez hosszabb csavar kell majd.
Érdekes, hogy a hátsó Capri tőcsavarok kb. 2 mm-rel hosszabbak az elsőknél. Valószínű a fékdob miatt, vagy csak véletlen gyártási különbség.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
5mm környéki nyomtávszélesítő legegyszerübben szar sierra féktárcsából (vagy bármi ami 4x108) nyerhető, ha az esztergályos leszúrja a külső részt...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
CapriTurbo
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 310
Joined: Fri Dec 10, 2004 2:42 am

Re: Tőcsavar

Post by CapriTurbo »

Jó lenne, de csak Capri féktárcsáim vannak.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Tőcsavar

Post by White Shark »

CapriTurbo wrote:Jó lenne, de csak Capri féktárcsáim vannak.
Erre az is megfelel.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Tőcsavar

Post by Bogyo28 »

White Shark wrote:
CapriTurbo wrote:Jó lenne, de csak Capri féktárcsáim vannak.
Erre az is megfelel.
a capri féktárcsa mivel hátulról csavarozós nem 4x108 a lukosztása, nem jó szélesítéshez...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Post Reply