Szívósor

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

mazso
csúcsnigger
Posts: 14
Joined: Fri Feb 15, 2013 10:23 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Szívósor

Post by mazso »

Sziasztok, érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata szívósor készítéssel kapcsolatban. Olvasgattam pár cikket a témáról és nem kicsit tűnik bonyolultnak...

Azért jött fel az egész mert nálam a jelenlegi összeállításban a hosszanti beépítés miatt a dohc gyári szívósora pont a tűzfal felől vette volna a levegőt. Ezt anno úgy oldottuk meg, hogy meg lett fordítva a szívókamra két oldala.
Ez jelenlegi állapotában finoman szólva sem tűnik áramlástanilag megfelelőnek...(lövök majd képet róla). Ez még annyira nem is zavarna ha nem muzsikálna érezhetően gyengébben a motor mint kéne.
Nem tudom esetleg van-e az RS2000-re felpattintható másik motorról származó gyári szívóoldal ami jó lehetne??

Minden infót szívesen veszek.

Zsolt
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szívósor

Post by Bogyo28 »

mazso wrote:Sziasztok, érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata szívósor készítéssel kapcsolatban. Olvasgattam pár cikket a témáról és nem kicsit tűnik bonyolultnak...

Azért jött fel az egész mert nálam a jelenlegi összeállításban a hosszanti beépítés miatt a dohc gyári szívósora pont a tűzfal felől vette volna a levegőt. Ezt anno úgy oldottuk meg, hogy meg lett fordítva a szívókamra két oldala.
Ez jelenlegi állapotában finoman szólva sem tűnik áramlástanilag megfelelőnek...(lövök majd képet róla). Ez még annyira nem is zavarna ha nem muzsikálna érezhetően gyengébben a motor mint kéne.
Nem tudom esetleg van-e az RS2000-re felpattintható másik motorról származó gyári szívóoldal ami jó lehetne??

Minden infót szívesen veszek.

Zsolt
biztos hogy nem a 20 éves kora miatt gyenge a moci?

egyébként szerintem béka scorpio 2.0 DOHC szivosor lenne oda jó...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Szívósor

Post by Tibi »

régebben mi is sokat olvasgattunk, hogy mikénehogykéne. Aztán arra jutottunk, hogy olyat kell csinálni ami elfér :-)

Ádám topikjában van egy saját készítésű :

http://www.fordcapri.hu/cjoom/index.php ... &start=240" onclick="window.open(this.href);return false;
1980 Capri MK3
mazso
csúcsnigger
Posts: 14
Joined: Fri Feb 15, 2013 10:23 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Szívósor

Post by mazso »

Bogyo28 wrote:
mazso wrote:Sziasztok, érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata szívósor készítéssel kapcsolatban. Olvasgattam pár cikket a témáról és nem kicsit tűnik bonyolultnak...

Azért jött fel az egész mert nálam a jelenlegi összeállításban a hosszanti beépítés miatt a dohc gyári szívósora pont a tűzfal felől vette volna a levegőt. Ezt anno úgy oldottuk meg, hogy meg lett fordítva a szívókamra két oldala.
Ez jelenlegi állapotában finoman szólva sem tűnik áramlástanilag megfelelőnek...(lövök majd képet róla). Ez még annyira nem is zavarna ha nem muzsikálna érezhetően gyengébben a motor mint kéne.
Nem tudom esetleg van-e az RS2000-re felpattintható másik motorról származó gyári szívóoldal ami jó lehetne??

Minden infót szívesen veszek.

Zsolt
biztos hogy nem a 20 éves kora miatt gyenge a moci?

egyébként szerintem béka scorpio 2.0 DOHC szivosor lenne oda jó...
Teljesen igazad van elég sok oka lehet a gyengeségnek, főleg egy ennyi idős motornál.
Én csak szeretném felmérni a lehetőségeket időben arra az esetre ha sikerülne a többi okot idővel kizárni tudjam majd merre induljak el pl. a szívósorral. (Persze addig még jópár dolgot le kell majd csekkolni...)

A scorpio szívósor tippet köszi, majd rápróbálok egyet valamikor ha lesz a közelben.
mazso
csúcsnigger
Posts: 14
Joined: Fri Feb 15, 2013 10:23 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Szívósor

Post by mazso »

Tibi wrote:régebben mi is sokat olvasgattunk, hogy mikénehogykéne. Aztán arra jutottunk, hogy olyat kell csinálni ami elfér :-)

Ádám topikjában van egy saját készítésű :

http://www.fordcapri.hu/cjoom/index.php ... &start=240" onclick="window.open(this.href);return false;
:-D valahogy sejtettem, hogy ez a szívósoros topic így vagy úgy de Geree-felé fog terelni :-D

Köszi a linket
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Szívósor

Post by Tibi »

mazso wrote:
:-D valahogy sejtettem, hogy ez a szívósoros topic így vagy úgy de Geree-felé fog terelni :-D

Köszi a linket
:-)

valahol olvastam erről egy cikket, lehet pont tőle vagy a ford-klub honlapon de most nem találom sajnos
1980 Capri MK3
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Szívósor

Post by SONI »

itt egy gyártott, ez van az enyémen igaz , hogy pinton
Attachments
Kép044.jpg
Kép030.jpg
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Szívósor

Post by Süni »

Sierracorneren van egy RS2000 motoros sierra. Ott is először a béka scorpio szívósora volt, de aztán ők is áthegesztették az RS fojtószelepházát a másik oldalra. Ők nem panaszkodnak gyengeségre.

http://www.sierracorner.net/forum/viewt ... =28&t=4218" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Szívósor

Post by daytona »

Szerintem is a megoldas a gyari szivosor athegesztese - pillangoszelep a masik oldalra. Egyebkent a beka VIS feliratu szivosoraval is jol mukodott.
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Szívósor

Post by Bogyo28 »

SONI wrote:itt egy gyártott, ez van az enyémen igaz , hogy pinton
de fater, ki beszél itt karbikról? (tudod, elavult technologia) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
mazso
csúcsnigger
Posts: 14
Joined: Fri Feb 15, 2013 10:23 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Szívósor

Post by mazso »

SONI wrote:itt egy gyártott, ez van az enyémen igaz , hogy pinton
Szép munka, hol készült ha szabad tudni?

köszi a képeket
mazso
csúcsnigger
Posts: 14
Joined: Fri Feb 15, 2013 10:23 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Szívósor

Post by mazso »

Süni wrote:Sierracorneren van egy RS2000 motoros sierra. Ott is először a béka scorpio szívósora volt, de aztán ők is áthegesztették az RS fojtószelepházát a másik oldalra. Ők nem panaszkodnak gyengeségre.

http://www.sierracorner.net/forum/viewt ... =28&t=4218" onclick="window.open(this.href);return false;
Köszönöm a linket Süni. Gyorsan végig is olvastam és megnyugtatott, remélhetőleg nem a szívóoldal lesz a szűk keresztmetszet. (Mondjuk az alapjárati motor rögzítését még meg kell oldani...)
kun laci
nemleszgondhasegítis
Posts: 188
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:33 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Marosvasarhely, Ro

Re: Szívósor

Post by kun laci »

Bogyo, ilyen szivosorra gondoltam a v4sbe..,,egyáltalán lehetséges?
Ford Capri Mk1 x2 projekt - volt mar csak de lessz meg :metla:
XC90 mindennapi, ugy xar ahogy van pedig hibatlan


facebook : Kun Laci
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Szívósor

Post by SONI »

mazso wrote:
SONI wrote:itt egy gyártott, ez van az enyémen igaz , hogy pinton
Szép munka, hol készült ha szabad tudni?

köszi a képeket
Én csináltam.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Szívósor

Post by SONI »

Bogyo28 wrote:
SONI wrote:itt egy gyártott, ez van az enyémen igaz , hogy pinton
de fater, ki beszél itt karbikról? (tudod, elavult technologia) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Én beszélek karbikról. Nem a gazdaságosság számít :mrgreen:
Talán ez nem szívósor?
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply