Hűtő

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Hűtő

Post by szszaby »

Beletekerhető ha egyezik a menet, de sok értelme nincsen. A hőgombának a termosztát előtt kell lennie, vagyis a motorban.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Hűtő

Post by Bogyo28 »

Árpi wrote:Mivel nem megoldott a hömérséklet érzékelése a kocsimban ezért tervezek egy ilyesmi adapter beszerzését. Több kérdésem lenne , ebbe bele meg y a gyári högomba illetve hova érdemes ezt be illezteni a csörendszerbe? http://importtuning.hu/vizhomerseklet-e ... -3379.html" onclick="window.open(this.href);return false;
itt lényegesen kedvezőbb az ára:

http://bolthely.hu/bpracing/id/01166_Vi ... at_-_36_mm" onclick="window.open(this.href);return false;

de ez nem a motorban levő víz hőmérségletét fogja neked mérni. a gyári helyére nem jó ha teszel valami jeladót?
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Hűtő

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:Venti kapcsoló gomba megy bele és a visszatérő csőbe kell beépíteni.
pontosítanék:

ezekben 1/8 NPT menet van, ami a hőfok jeladó gomba mérete, az megy bele. nekem eddig a legkissebb venti kapcsoló gomba egy bmw tipus volt, az is 14x1,5 menetű, ahhoz ezeket az adaptereket át kell faragni, a fordos meg valami 22x1,5 menetű, az már kurva nagy. szoval ezek az adapterek a hömérő órához egy az egyben jók, ventillátor kapcsolóhoz nagyobb menetes kell. ha tud valaki 1/8 NPt menetű kapcsolót az ne titkolja, elég régóta keresek már...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: Hűtő

Post by Árpi »

Bogyo28 wrote:
Árpi wrote:Mivel nem megoldott a hömérséklet érzékelése a kocsimban ezért tervezek egy ilyesmi adapter beszerzését. Több kérdésem lenne , ebbe bele meg y a gyári högomba illetve hova érdemes ezt be illezteni a csörendszerbe? http://importtuning.hu/vizhomerseklet-e ... -3379.html" onclick="window.open(this.href);return false;
itt lényegesen kedvezőbb az ára:

http://bolthely.hu/bpracing/id/01166_Vi ... at_-_36_mm" onclick="window.open(this.href);return false;

de ez nem a motorban levő víz hőmérségletét fogja neked mérni. a gyári helyére nem jó ha teszel valami jeladót?
Igazabol az a bajom , h a gyári helyébe be van szakadva egy régi högomba maradványa :-? azért kéne ez a megoldás legalább , h valami infom legyen a hőmérsékletről. :-D kösz a linket és az infokat úraim :pia:
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Hűtő

Post by szszaby »

Ki kell fúrni és berakni az újat a helyére.
Mivel idióta a menet, kifúrás után átfúrni M10x1 menetfúróval úgy hogy nem tekered be teljesen, hogy az alján ne vágja készre a menetet. Így valamennyire kúpos marad.
Pasztával bekenni a gombát és betekerni. Enyém is így van 7 éve és semmi baj vele.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Hűtő

Post by Bogyo28 »

Árpi wrote:
Bogyo28 wrote:
Árpi wrote:Mivel nem megoldott a hömérséklet érzékelése a kocsimban ezért tervezek egy ilyesmi adapter beszerzését. Több kérdésem lenne , ebbe bele meg y a gyári högomba illetve hova érdemes ezt be illezteni a csörendszerbe? http://importtuning.hu/vizhomerseklet-e ... -3379.html" onclick="window.open(this.href);return false;
itt lényegesen kedvezőbb az ára:

http://bolthely.hu/bpracing/id/01166_Vi ... at_-_36_mm" onclick="window.open(this.href);return false;

de ez nem a motorban levő víz hőmérségletét fogja neked mérni. a gyári helyére nem jó ha teszel valami jeladót?
Igazabol az a bajom , h a gyári helyébe be van szakadva egy régi högomba maradványa :-? azért kéne ez a megoldás legalább , h valami infom legyen a hőmérsékletről. :-D kösz a linket és az infokat úraim :pia:
ha a régi gomba van beletörve az általában könnyen kiszedhető, nekünk a Pudvával egyszerüen ment, igaz ott 2.8 volt nem 2.9. kifurtuk a seggét, és maga az oldalfal már könnyen behorpasztható a réz gombának. de ha kell van 1/8 NPT menetfuróm is javításhoz.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: Hűtő

Post by Árpi »

Köszönöm uraim a segítséget :pia: :pia: , megpróbálkozom a dologgal majd csak lesz belőle valami :mrgreen: högombábol milyen szinűt vegyek a műszerem 2.8 as ?.:D
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Hűtő

Post by Bogyo28 »

Árpi wrote:Köszönöm uraim a segítséget :pia: :pia: , megpróbálkozom a dologgal majd csak lesz belőle valami :mrgreen: högombábol milyen szinűt vegyek a műszerem 2.8 as ?.:D
nem az számít hogy milyen a motorod, hanem hogy milyen autóba? capriba fehér kell, sierrába asszem sárga, a többit nem vágom.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Hűtő

Post by Nitrobuster »

Bogyo28 wrote:
Árpi wrote:Köszönöm uraim a segítséget :pia: :pia: , megpróbálkozom a dologgal majd csak lesz belőle valami :mrgreen: högombábol milyen szinűt vegyek a műszerem 2.8 as ?.:D
nem az számít hogy milyen a motorod, hanem hogy milyen autóba? capriba fehér kell, sierrába asszem sárga, a többit nem vágom.

Jó a fehér neked. Capri, tau, grani az ugyan az még a műszer is. ;-)
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: Hűtő

Post by Árpi »

Üdv, 2.9 motorhoz beraktam a gyári hötöjét , kérdés az lenne h mekkora höfokon kapcsoljon a hutöventi kapcsoló ? van 87-77 fok os meg 100-95 fok közötti .Köszönöm :ru:
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Hűtő

Post by Bogyo28 »

Árpi wrote:Üdv, 2.9 motorhoz beraktam a gyári hötöjét , kérdés az lenne h mekkora höfokon kapcsoljon a hutöventi kapcsoló ? van 87-77 fok os meg 100-95 fok közötti .Köszönöm :ru:
én a 87-77-re szavaznék. Ugyan zárt rendszerben szokott sokszór lenni hogy elmehet a víz száz fok fölé is mert a nyomás miatt még nem forr fel, de az már szerintem az oroszlán bajszának erős huzogatása. onnan már egy pillanat és felforr. ráadásul a 20+ éves hűtők sem biztos hogy jól kultiválnák ezt.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: Hűtő

Post by Árpi »

Köszönöm , én is erre gondoltam :D viszont a vizcsöveim nem passzolnak de találtam univerzálisat ez jó lehet?
http://www.eautosbolt.hu/?page=Products ... ct&id=1184" onclick="window.open(this.href);return false;
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Hűtő

Post by Bogyo28 »

Árpi wrote:Köszönöm , én is erre gondoltam :D viszont a vizcsöveim nem passzolnak de találtam univerzálisat ez jó lehet?
http://www.eautosbolt.hu/?page=Products ... ct&id=1184" onclick="window.open(this.href);return false;
ezzel csak az a gondom, hogy ha jól emlékszem a mi cuccaink azok 32 mm-esek, tehát ez lehet hogy nagy lesz rá. meg ha elvágod, akkor lehet hogy valami keskeny bilincsel tudod csak rárakni, de ki kell próbálni hogy mennyire hajlítható. vagy nézz be Kalászon az autópatikába, elég sok vizcsövük van, én szoktam ott válogatni mindenféle kanyarokból ami kiadhatja hogy nálam mi kell. ha pl egy vastagabb drótból lehajtod hogy neked kb mi kell, akkor még a turkálás is egyszerübb.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Hűtő

Post by szszaby »

Árpi wrote:Köszönöm , én is erre gondoltam :D viszont a vizcsöveim nem passzolnak de találtam univerzálisat ez jó lehet?
http://www.eautosbolt.hu/?page=Products ... ct&id=1184" onclick="window.open(this.href);return false;
Nekem volt hasonló, de mivel abban nem volt szövet nyúlt mint a gumi amikor bemelegedett. Új jöttem haza annó a Balatonról, hogy rá volt tekerve vagy 3 méter vezeték meg ráraktam vagy 8-10 bilincset. Még jó hogy volt nálam. Így is úgy nézett ki melegen mint a kötözött sonka.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Hűtő

Post by Blant »

Szerintem nagyon kevés a 77-87 fok. Akkor meg a termosztát sincs nyitva teljesen... Minek menjen a venti? Viszont a masik szerintem is picit sok! Biztos találsz 2 közöttit...
Unixnal van Gates univerzalis cső minden átmérőben és hosszban!
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
Post Reply