Fűtésmotor ellenállása

Otthoni szerelési tippek elektromosság témában...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Fűtésmotor ellenállása

Post by Bogyo28 »

Most hogy elkezdtem összerakni a verdát és belekerült az uj fűtésradiátor, raktam volna össze a fűtést amikor szembesültem vele, hogy a fűtésmotor előtétellenállása 5 darabban figyel szerte-szana, törött rozsdás stb. Ezért gondoltam csinálok egyet. Az eredeti bakelit lapra az volt írva, hogy 2,5 Ohm, ezért vaslogikával kikövetkeztettem hogy az elenállás 2,5 ohm-os. Mivel teljesítményadatok erről nem sok helyen vannak, ezért 4 db 5W-os ellenállásból raktam össze egy helyetesítő darabot, ami igy 20W-os lett, ennek simán birnia kell melegedés nélkül a rajta átfolyó áramot. Nem lett egy szépségdílyas modell, de legalább egy darabból áll, és müködöképes, látszani meg amugy sem látszik. Csináltam róla pár képet is, kiszerelve és készre szerelve is:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ha esetleg valakinek kell ilyen, vagy több info kell róla szoljon, szivesen segítek. Kovival kitaláltuk egy kis müanyag dobozba helyezett v2.0-ás verziót is, ahol az ellenállások egy kis dobozba kerülnek, kilóg a dobozból 3 kábel, amit csak rá kell dugni a kábelkötegre, igy neki nem kell kiszerelni a fűtést az ellenállás cseréjéhez. Ha meg más miatt kiszedére kerül, akkor CS.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Ügyesen meg lett csinálva csak a v2.0 verzió nem jó mert az ellenállásnak a fütésben a motor és a radiátor közt benne kell lennie a hűtés miatt azért van ott gyárilag is kint eleggé melegszik
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:Ügyesen meg lett csinálva csak a v2.0 verzió nem jó mert az ellenállásnak a fütésben a motor és a radiátor közt benne kell lennie a hűtés miatt azért van ott gyárilag is kint eleggé melegszik
Azért lett kissé túlméretezve, hogy ne legyen gond a melegedés. Elvileg a gyári ellenállat kb oyan 5 W-os lehet, melegszik is rendesen. Ami ki lett találva az azért lett 20 W-os. De azért majd azért lepróbálom, hogy esetleg melegszik e valamit.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Kiváncsian várom mi lesz az eredmény érdekelne a dolog
Ford Capri MkI Essex
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Bogyó Uram!

Nekem aktuálissá vált a csere, ma induláskor nem indult az autó+némi füst a motortérből, utána az utastérben... :shock: poroltó elő, ugrok kifelé, de nem ég semmi. Nehezen beindult, 3 majd 4, majd 6 henger járt végre. Azóta semmi gond, "csak" a fütőmotor meg sem moccan :( szerintem ott füstölt el valami...

Szóval ilyen ellenállást tudsz nekem gyártani ha szépen megkérlek, és ellentételezem valamilyen módon? 8) hétvégén úgyis szétszedünk pár dolgot, akkor ezt is megcsoninálnám rendesen. :idea:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

gizmo wrote:Bogyó Uram!

Nekem aktuálissá vált a csere, ma induláskor nem indult az autó+némi füst a motortérből, utána az utastérben... :shock: poroltó elő, ugrok kifelé, de nem ég semmi. Nehezen beindult, 3 majd 4, majd 6 henger járt végre. Azóta semmi gond, "csak" a fütőmotor meg sem moccan :( szerintem ott füstölt el valami...

Szóval ilyen ellenállást tudsz nekem gyártani ha szépen megkérlek, és ellentételezem valamilyen módon? 8) hétvégén úgyis szétszedünk pár dolgot, akkor ezt is megcsoninálnám rendesen. :idea:
nem is emlékeztem erre a topikra...engem is érdekelne. köszönöm
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Post by Kola »

ez az a cucc, amire a ventilátor kapcsolója van kötve? mer' az nekem is darabokban van... meg a közép és a gyors állás közt nincs változás. ha ez így okés, akkor egy ilyet én is gyártmányolnék.

Csak még megvárom, hogy nálatok hogyan válik be :twisted:
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

bocs a rossz minőségért, de ez az amit amit lecserélünk ugye?
Image
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

gizmo wrote:Bogyó Uram!

Nekem aktuálissá vált a csere, ma induláskor nem indult az autó+némi füst a motortérből, utána az utastérben... :shock: poroltó elő, ugrok kifelé, de nem ég semmi. Nehezen beindult, 3 majd 4, majd 6 henger járt végre. Azóta semmi gond, "csak" a fütőmotor meg sem moccan :( szerintem ott füstölt el valami...

Szóval ilyen ellenállást tudsz nekem gyártani ha szépen megkérlek, és ellentételezem valamilyen módon? 8) hétvégén úgyis szétszedünk pár dolgot, akkor ezt is megcsoninálnám rendesen. :idea:
anyagárban összedobom ha kell. 4-500 ft-nál nem több az egész, hivj ha kell...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

Tibi wrote:bocs a rossz minőségért, de ez az amit amit lecserélünk ugye?
Image
igen
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

csak 1 db-ra volt itthon alapanyag, ezért azt megcsináltam. a többi sajnos egy hét mulva lesz csak meg, mert addig nem vagyok

bogyó
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Post Reply