Világítás relé

Otthoni szerelési tippek elektromosság témában...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Világítás relé

Post by White Shark »

Tibi wrote:géptető íve kiadja ?

Úgy értem kiadja-e az eredeti dupla körlámpás kinézetet, mert nem az a kérdés, hogy befér-e.
Bőven ,neki nagylámpás motorházteteje van ,az szélesebb ,nekünk keskeny tető alá is befért ,és jól áll .
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Világítás relé

Post by szszaby »

A nagylámpás és a kislámpás gépteteje azonos. A dupla lámpásé volt szélesebb. Viszont gyárilag a lámpatök része más volt a dupla lámpásnak mert több helyet foglalnak el a lámpák. Meg lehet nézni ez enyémet, kis lámpás széles géptetővel és a géptető íve bőven elhagyja a lámpákat.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Világítás relé

Post by Bogyo28 »

Bubor wrote:Azt szeretném megtudni, hogy az a megoldás, hogy az ikerlámpa mind a négy lámpateste egyszerre világítson az kivitelezhető és szabályos, vagy kivitelezhető ugyan ( a fenti rajz alapján + 2 relé) , de szabálytalan...
nem kell hozzá plusz 2 relé.
lada lámpát meg inkább add oda valami ladásnak, lehet venni belevalót is, azzal nem fogunk kiröhögni. csak refinél jó, ha mind világít, mert ha tompitotton megy mind, akkor a refid is világít közbe, mert a refis lámpa nem tud tompitottan viálgítani, mert más.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Bubor
nemleszgondhasegítis
Posts: 175
Joined: Fri Aug 30, 2013 4:47 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Világítás relé

Post by Bubor »

Köszönöm szépen!
Élnék a lehetőséggel, hogy kölcsönkapjam a sablont :ru:
A lada lámpa csak ötlet volt( kis átmérő), mert láttam olyat ahol ráfedett a géptető a belső lámpatestre ( ezek szerint nem a nagy átmérő miatt...)

"a refis lámpa nem tud tompitottan viálgítani, mert más."- nem lehet mind a négy refis? :shock:

Tehát kis helyzetjelző, tompítot fény refletor X 4
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Világítás relé

Post by Tibi »

Bubor wrote:Köszönöm szépen!
Élnék a lehetőséggel, hogy kölcsönkapjam a sablont :ru:
A lada lámpa csak ötlet volt( kis átmérő), mert láttam olyat ahol ráfedett a géptető a belső lámpatestre ( ezek szerint nem a nagy átmérő miatt...)

"a refis lámpa nem tud tompitottan viálgítani, mert más."- nem lehet mind a négy refis? :shock:

Tehát kis helyzetjelző, tompítot fény refletor X 4
a ráfedett a belső lámpára azért van amit fentebb kérdeztem.
1980 Capri MK3
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Világítás relé

Post by White Shark »

Mivel a két izzó foglalata különbözik,csak egyedi átalakítással ,foncsor tuninggal működik ,de semmi értelme ,minek 4 refi ,ha nincs tompitott,vagy négy kombinált izzó beaplikálása a foncsorba lehet a járható út .
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Világítás relé

Post by tomtom »

vagy, mivel az átmérők egyformák, a belsők helyére is külsőket tenni.
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
Bubor
nemleszgondhasegítis
Posts: 175
Joined: Fri Aug 30, 2013 4:47 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Világítás relé

Post by Bubor »

Egyszerűségben van a nagyszerűség :-D
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Világítás relé

Post by Bogyo28 »

tomtom wrote:vagy, mivel az átmérők egyformák, a belsők helyére is külsőket tenni.
az hogy végig refivel mész, mert nincs tompított, és mindenkit 4 lámpával vakítasz, az gondolom nem baj, csak egyszerű legyen a megoldás. valamint a rendőr is díjazná az ötletet, szó szerint. :h: :h: :h:
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Világítás relé

Post by tomtom »

Bogyo28 wrote:
tomtom wrote:vagy, mivel az átmérők egyformák, a belsők helyére is külsőket tenni.
az hogy végig refivel mész, mert nincs tompított, és mindenkit 4 lámpával vakítasz, az gondolom nem baj, csak egyszerű legyen a megoldás. valamint a rendőr is díjazná az ötletet, szó szerint. :h: :h: :h:
lehet hogy rosszul emlékezek :-? , de szerintem a külső lámpák a tompítottak, a belsők a refik.
(mindazonáltal szerintem tök fölös ezt a kört lefutni bubor sporttársnak :arrow: a capri lámpája úgy jó, ahogy van.)
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Világítás relé

Post by Bogyo28 »

tomtom wrote:
Bogyo28 wrote:
tomtom wrote:vagy, mivel az átmérők egyformák, a belsők helyére is külsőket tenni.
az hogy végig refivel mész, mert nincs tompított, és mindenkit 4 lámpával vakítasz, az gondolom nem baj, csak egyszerű legyen a megoldás. valamint a rendőr is díjazná az ötletet, szó szerint. :h: :h: :h:
lehet hogy rosszul emlékezek :-? , de szerintem a külső lámpák a tompítottak, a belsők a refik.
(mindazonáltal szerintem tök fölös ezt a kört lefutni bubor sporttársnak :arrow: a capri lámpája úgy jó, ahogy van.)
az utolsó mondattal értek egyet én is. ha a fonalat továbbviszem, akkor 4 tompitottal sem fog jobban járni. mert akkor meg soha nem lesz refije. van ilyen méretben olyan lámpa, ami nem H1-es izzóval bír hanem H4-el, azzal megoldható lenne hogy egyszerre 4 világítson, hol tompitott hol refi, de évekkel ezelőtt vettem 2-t Sünitől, azóta nem nagyon lehetett venni hiába volt meg a cikkszám...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Bubor
nemleszgondhasegítis
Posts: 175
Joined: Fri Aug 30, 2013 4:47 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Világítás relé

Post by Bubor »

tomtom wrote:vagy, mivel az átmérők egyformák, a belsők helyére is külsőket tenni.
Tehát akkor az a kérdés, hogy a III Capriban mekkora a lámpatest átmérője, mert akkor már csak olyat kell keresnem amibe berakható a H4 izzó.
Megnyugtatásként nem az a cél, hogy 4 refivel üldözzem az autóstársakat ;-) ( néha egy sz*rul beállított tompított van olyan zavaró)
A III alaptesten megvan az állítási lehetőség (ahogy én fényképen látom) és nem a komplett egységet -lámpatesttartót - állítom a kasznihoz, hanem egyenként a tököket.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Világítás relé

Post by Bogyo28 »

Bubor wrote:
tomtom wrote:vagy, mivel az átmérők egyformák, a belsők helyére is külsőket tenni.
Tehát akkor az a kérdés, hogy a III Capriban mekkora a lámpatest átmérője, mert akkor már csak olyat kell keresnem amibe berakható a H4 izzó.
Megnyugtatásként nem az a cél, hogy 4 refivel üldözzem az autóstársakat ;-) ( néha egy sz*rul beállított tompított van olyan zavaró)
A III alaptesten megvan az állítási lehetőség (ahogy én fényképen látom) és nem a komplett egységet -lámpatesttartót - állítom a kasznihoz, hanem egyenként a tököket.
forumon volt kép a cikkszámmal , keresd vissza valahol. a gyári alkalmatlan bármilyen beállítással hogy egyszerre refi is meg tompitott is tudjon lenni.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Bubor
nemleszgondhasegítis
Posts: 175
Joined: Fri Aug 30, 2013 4:47 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Világítás relé

Post by Bubor »

Köszönöm. Megkeresem.
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Világítás relé

Post by tomtom »

zsiguli 1500 vagy tlx-es dacia
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
Post Reply