Festés

Otthoni szerelési tippek minden más témában...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Festés

Post by Tibi »

Machine wrote: én itt találtam műszaki adatlapot
http://www.blt-produkt.hu/page.php?modu ... hp&param=5" onclick="window.open(this.href);return false;
olvastam már de nem ír semmit
Süni wrote:Most volt itt az importőr. Válasz: ki kell próbálni. :D
Gondolom a nagy humorizálás közben elfelejtette átadni az ingyenes termékmintát :-)
1980 Capri MK3
User avatar
Machine
nemleszgondhasegítis
Posts: 159
Joined: Fri Nov 16, 2007 11:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakeszi

Re: Festés

Post by Machine »

lehet hogy baromságot kérdezek, de...
a hőállóságból nem derül ki, hogy hegeszthető e?
Attachments
Brun_term_.JPG
"The highway still leads to hell"
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Festés

Post by Süni »

Tibi wrote:
Machine wrote: én itt találtam műszaki adatlapot
http://www.blt-produkt.hu/page.php?modu ... hp&param=5" onclick="window.open(this.href);return false;
olvastam már de nem ír semmit
Süni wrote:Most volt itt az importőr. Válasz: ki kell próbálni. :D
Gondolom a nagy humorizálás közben elfelejtette átadni az ingyenes termékmintát :-)
Vettetek már több hektoliterrel! Ne mondd, hogy nincs! ;-)
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Festés

Post by Tibi »

Machine wrote:lehet hogy baromságot kérdezek, de...
a hőállóságból nem derül ki, hogy hegeszthető e?
majd holnap értelmezem a táblázatot. Arra gondoltam, hogy hegesztésnél leég a picsába az összes felkent anyag, vagy csak közvetlenül a heggintés környezetében...igaziból nem akarok energiát feccölni a kutatásba. Részben megkapod a választ a következő hsz-ből.
1980 Capri MK3
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Festés

Post by Tibi »

Süni wrote:Vettetek már több hektoliterrel! Ne mondd, hogy nincs! ;-)
Importőr nem tudja vettem-e már, importőr elad, importőr ebből él. Nehogymár én járjak utána meg vegyem meg bizonyítsam. Tisztában vagyok azzal, hogy kismajom ( mint mi, hétköznapi szögelők ) nem pofáznak, le vagyunk szarva meg ilyesmik de munkám során azt veszem észre, hogy ezzel a fajta hozzáállással iszonyatos pénzeket hajtanak át a konkurenciához. Pont ma kértem ajánlatot spéci anyagokra régi partnerünktől, új ember van nem a régi. Gondolta ráér hétfőig mert hát ki dolgozik hétvégén. Hát én.

Az eredeti kérdésre válaszolva: van igen brúnó , már megfestettem a próbadarabokat is és ki is fogjuk próbálni. Jogos a kérdés, miért osztom az észt ?
Azért mert a valóságban ezek a dolgok úgy működnek, hogy festék béla valamit mond, festő joci meg leellenőrzi.

Süni, hogy érezd te is :

kilakatoltatod a kettest, tuti cuccal kikenitek a küszöböket, jól néz ki. Felrakódnak és hegesztés során leég az egész a küszöb belsejéről amit már nem látsz. A frissen lakatolt és tuti cuccal kezelt küszöböt két év múlva eltűnik.
1980 Capri MK3
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Festés

Post by Süni »

Túl komolyan veszed. ;-)

Konkrétan úgy zajlott le a beszélgetés:
-Az Epoxy hegeszthető?
-Sajnos nem tudom ki kell próbálni, Volt már ilyen kérdés, de nem próbáltuk.

A bácsi a Brunox magyarországi képviselője, ha Ő nem tudja, akkor senki sem fogja tudni.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Festés

Post by Tibi »

Süni wrote:Túl komolyan veszed. ;-)
Már elmúlt, jót tett a friss levegő :-)
1980 Capri MK3
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Festés

Post by White Shark »

Tibi wrote:
Süni wrote:Vettetek már több hektoliterrel! Ne mondd, hogy nincs! ;-)
Importőr nem tudja vettem-e már, importőr elad, importőr ebből él. Nehogymár én járjak utána meg vegyem meg bizonyítsam. Tisztában vagyok azzal, hogy kismajom ( mint mi, hétköznapi szögelők ) nem pofáznak, le vagyunk szarva meg ilyesmik de munkám során azt veszem észre, hogy ezzel a fajta hozzáállással iszonyatos pénzeket hajtanak át a konkurenciához. Pont ma kértem ajánlatot spéci anyagokra régi partnerünktől, új ember van nem a régi. Gondolta ráér hétfőig mert hát ki dolgozik hétvégén. Hát én.

Az eredeti kérdésre válaszolva: van igen brúnó , már megfestettem a próbadarabokat is és ki is fogjuk próbálni. Jogos a kérdés, miért osztom az észt ?
Azért mert a valóságban ezek a dolgok úgy működnek, hogy festék béla valamit mond, festő joci meg leellenőrzi.

Süni, hogy érezd te is :

kilakatoltatod a kettest, tuti cuccal kikenitek a küszöböket, jól néz ki. Felrakódnak és hegesztés során leég az egész a küszöb belsejéről amit már nem látsz. A frissen lakatolt és tuti cuccal kezelt küszöböt két év múlva eltűnik.
Ha megszakadsz is leég ,de mi utána kiüregeljük ,és remélem két év múlva nem lell újra kezdeni.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Festés

Post by Tibi »

White Shark wrote:Ha megszakadsz is leég ,de mi utána kiüregeljük ,és remélem két év múlva nem lell újra kezdeni.
Remélem nem vetted magadra, Sünit szólítottam meg mert nála kapható :-)
1980 Capri MK3
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Festés

Post by White Shark »

Oké így már vágom, nem tudtam hogy hogy csak szoktatod a légkörhöz újdönsült márkatársunkat.Szerintem fogékony a jó viccre,előbb utóbb rájön mikor ugratjuk,és magába biztos jól reagál(...!!!!!! :evil: )
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Festés

Post by tomtom »

a rozsdaeltávolítás legegyszerűbb és legolcsóbb módja a ro-55 fantázianevű közönséges foszforsav fürdő. fogod beleteszed a cuccot úgy hogy ellepje, majd gyorsan otthagyod 24 órára. csak a vasat nem bántja, a rozsdát megeszi. a fürdőből kivéve azonnal le kell törölgetni, mert a sav kivirágzik a felületen, amit csak mechanikusan, vagy újabb savfürdő szed le. száradás után azonnal festhető.
erős rozsdához akkumulátorsavat (higított kénsav) szoktam használni. legjobb a savfürdő előtt a tárgyat megmelegíteni 80-100 fokra, a gyorsabb hatás érdekében. körültekintően szabad csak bánni vele, mert a kénsav rokonságban áll a láncfűrésszel: nem kérdez. gumin és a tárolóedényen kívül mindent eszik. a savfürdő után azonnal közömbösíteni kell szódabikarbónás (1-2 zacsi/liter) vízzel, majd a visszaoxidálás ellen kezelni kell rögtön foszforsavval (ld:fenn). vigyázz, a foszforsavba belenyúlhatsz, de a kénsavba nem!!!
festhető alapozóra példa: http://www.kohazy.hu/?id=termekek&produ ... &nyelv=hun , de van minden autós festékboltban.
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Festés

Post by TÉCSÉ »

tomtom wrote:a rozsdaeltávolítás legegyszerűbb és legolcsóbb módja a ro-55 fantázianevű közönséges foszforsav fürdő. fogod beleteszed a cuccot úgy hogy ellepje, majd gyorsan otthagyod 24 órára. csak a vasat nem bántja, a rozsdát megeszi. a fürdőből kivéve azonnal le kell törölgetni, mert a sav kivirágzik a felületen, amit csak mechanikusan, vagy újabb savfürdő szed le. száradás után azonnal festhető.
erős rozsdához akkumulátorsavat (higított kénsav) szoktam használni. legjobb a savfürdő előtt a tárgyat megmelegíteni 80-100 fokra, a gyorsabb hatás érdekében. körültekintően szabad csak bánni vele, mert a kénsav rokonságban áll a láncfűrésszel: nem kérdez. gumin és a tárolóedényen kívül mindent eszik. a savfürdő után azonnal közömbösíteni kell szódabikarbónás (1-2 zacsi/liter) vízzel, majd a visszaoxidálás ellen kezelni kell rögtön foszforsavval (ld:fenn). vigyázz, a foszforsavba belenyúlhatsz, de a kénsavba nem!!!
festhető alapozóra példa: http://www.kohazy.hu/?id=termekek&produ ... &nyelv=hun , de van minden autós festékboltban.
RO55-höz csak annyit , hogy célszerű felhígítani fele-fele arányban gázolajjal s mingyááá nem olyan "gyilkos" , viszont célhatékonyságából nem veszít ;-)
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Festés

Post by tomtom »

TÉCSÉ wrote:
RO55-höz csak annyit , hogy célszerű felhígítani fele-fele arányban gázolajjal s mingyááá nem olyan "gyilkos" , viszont célhatékonyságából nem veszít ;-)

milyen pluszt ad a gázolaj? vagy csak tényleg a hígítás miatt teszed bele? nekem nincs bajom az agresszívitásával.
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Festés

Post by TÉCSÉ »

tomtom wrote:
TÉCSÉ wrote:
RO55-höz csak annyit , hogy célszerű felhígítani fele-fele arányban gázolajjal s mingyááá nem olyan "gyilkos" , viszont célhatékonyságából nem veszít ;-)

milyen pluszt ad a gázolaj? vagy csak tényleg a hígítás miatt teszed bele? nekem nincs bajom az agresszívitásával.
Mint írtam , nem pluszt ad , hanem a Zagresszivitást csökkenti , de a hatásfokot nem - anno egy lakatos mondta - azóta így használom (féleg csavaroknál és kisebb fém biszbaszoknál) és bevált ... ;-)
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Festés

Post by tomtom »

áj szí.
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
Post Reply