Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Otthoni szerelési tippek fék témában...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Bogyo28 »

csbalu wrote:Szevasztok!
Talán ez lesz az első hozzászólásom ezért fűzök hozzá némi bemutatkozást is, h ne legyek annyira idegen. Büszke scorpio tulaj vagyok 91es 2.0DOHC-m van 5ajtós kasztniban , a scorpioklub boldog tagja vagyok ahol aktívan szakártek (persze szigorúan szakértelem nélkül) és mindenhez hozzászolok még ahhoz is amihez nem értek.. na ez itt nem fog előfordulni igérem..

Tehát KÉRDÉSEM:
az én gépezetemben is ilyen fékrendszer dolgozik. Van e már aki kivitelezte a hátsó fékkör lekapcsolását, és ha igen akkor mennyire bonyolult a dolog. Ha még nem csináltátok meg akkor én szerintem belevágok mert hát eléggé gyengus a Dokk ahhoz hogy eltekerjen hátul 2db 205ös gummát és még a fékkel is küzdjön igy nem áll meg szegényke egy helyben... csak nagyritkán sokadik probálkozásra. a gumifüst pedig kell.. mert hát hátsó kerék.. annak biza füstölnie kell... főleg hogy jóbarátom gumis, és szinte kimeríthetlen a füstölni való gumik tárháza :wink: meg a dugóban is el kell ütni valamivel az időt :ba:
Válaszotok előre is köszönöm.
üdvözlettel: Balu
még nem lett kipróbálva, de ha van egy fűtött garázsod kb 1 óra alatt megoldható....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
ittyu
nemleszgondhasegítis
Posts: 136
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:34 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: deby

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by ittyu »

bocs, hogy ezt ide :oops: , de topik elején olvasható, hogy nem, vagy nehezen beszerezhető a Grani fékszervó.
a lényeg, hogy Granci profilt vált és kihajigálja az udvaron álló alkatrészhalmazt.lehetséges, hogy van köztük olyan alkatrész ami az upgrade-hez szükséges.remélem segítettem.
csbalu

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by csbalu »

Bogyo28 wrote:
csbalu wrote:Szevasztok!
Talán ez lesz az első hozzászólásom ezért fűzök hozzá némi bemutatkozást is, h ne legyek annyira idegen. Büszke scorpio tulaj vagyok 91es 2.0DOHC-m van 5ajtós kasztniban , a scorpioklub boldog tagja vagyok ahol aktívan szakártek (persze szigorúan szakértelem nélkül) és mindenhez hozzászolok még ahhoz is amihez nem értek.. na ez itt nem fog előfordulni igérem..

Tehát KÉRDÉSEM:
az én gépezetemben is ilyen fékrendszer dolgozik. Van e már aki kivitelezte a hátsó fékkör lekapcsolását, és ha igen akkor mennyire bonyolult a dolog. Ha még nem csináltátok meg akkor én szerintem belevágok mert hát eléggé gyengus a Dokk ahhoz hogy eltekerjen hátul 2db 205ös gummát és még a fékkel is küzdjön igy nem áll meg szegényke egy helyben... csak nagyritkán sokadik probálkozásra. a gumifüst pedig kell.. mert hát hátsó kerék.. annak biza füstölnie kell... főleg hogy jóbarátom gumis, és szinte kimeríthetlen a füstölni való gumik tárháza :wink: meg a dugóban is el kell ütni valamivel az időt :ba:
Válaszotok előre is köszönöm.
üdvözlettel: Balu
még nem lett kipróbálva, de ha van egy fűtött garázsod kb 1 óra alatt megoldható....
garázsom van csak eléggé szükös, de tavasszal ráállhatunk a témára.
Lacóka
márokosanistudnézni
Posts: 50
Joined: Thu Feb 10, 2005 9:28 pm

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Lacóka »

Üdv!

Én még most kezdtem ezzel a témával foglalkozni, és egy kis tanács az elkéne.
Kaptam egy havertól egy fentebb említett, főféket, kábelkötegestől elektronikástul-stül stb.
A rajzoknak megfelelően megoldottam az elektromos bekötést, relék minden.
Most ott tartok, hogy szeretném kipróbálni padon a működését, mielőtt szerelném az autót fékileg szanaszét.
Kérdésem, a próbához mire van szükségem, 12V-on kívül, és egyébként, hogyan végezzem. Még sosem volt ilyen a kezemben, azért kérdezem.
Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönöm.

Tisztelettel: Hegyesi lászló
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Bogyo28 »

Lacóka wrote:Üdv!

Én még most kezdtem ezzel a témával foglalkozni, és egy kis tanács az elkéne.
Kaptam egy havertól egy fentebb említett, főféket, kábelkötegestől elektronikástul-stül stb.
A rajzoknak megfelelően megoldottam az elektromos bekötést, relék minden.
Most ott tartok, hogy szeretném kipróbálni padon a működését, mielőtt szerelném az autót fékileg szanaszét.
Kérdésem, a próbához mire van szükségem, 12V-on kívül, és egyébként, hogyan végezzem. Még sosem volt ilyen a kezemben, azért kérdezem.
Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönöm.

Tisztelettel: Hegyesi lászló
nem árt hozzá 4 fékmunkahenger plusz betétek, az elsőbe tárcsa a hátsóba dob, különben szétugrik az egész. a nagynyomásu cucot enélkül elég nehéz lepróbálni enélkül. de egyáltalán mit akarsajta lepróbálni?
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Lacóka
márokosanistudnézni
Posts: 50
Joined: Thu Feb 10, 2005 9:28 pm

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Lacóka »

Csak annyit, hogy működik e a masina. Mielőtt még szétdobnám a caprit.
Gondolok itt a szivattyúmotorra, a rásegítésre...
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Bogyo28 »

Lacóka wrote:Csak annyit, hogy működik e a masina. Mielőtt még szétdobnám a caprit.
Gondolok itt a szivattyúmotorra, a rásegítésre...
szerintem több macerával jár auton kivül kipróbálni, mint beletenni és ott megpróbálni.... hacsak nincs otthon komplett golyalábad 2 db és 1 hátsó híd, meg némi fékcső, mert ezek kellenek a próbához....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Lacóka
márokosanistudnézni
Posts: 50
Joined: Thu Feb 10, 2005 9:28 pm

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Lacóka »

Ja. Van néhány gólyaláb az udvaron, no meg hátsó híd is, csak mind Ilyen vagy olyan autóban van. Pl a capriban. Sőt a házam előtt is van gólyaláb, a villanykarón a fészekben. :)

Ok! Értettem. Akkor az autóban próbálom ki. Erre voltam végül is kíváncsi, hogy az elektromos rásegítés működése kipróbálható-e egyszerűbben.
Ha nem akkor beszerelem. Csak azért kérdeztem, mert egy oldallal korábban egy srác írta, hogy padon tesztelte, rakott is fel képeket, csak ezek már nem elérhetők.

Köszönöm a segítséget.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Bogyo28 »

Lacóka wrote:Ja. Van néhány gólyaláb az udvaron, no meg hátsó híd is, csak mind Ilyen vagy olyan autóban van. Pl a capriban. Sőt a házam előtt is van gólyaláb, a villanykarón a fészekben. :)

Ok! Értettem. Akkor az autóban próbálom ki. Erre voltam végül is kíváncsi, hogy az elektromos rásegítés működése kipróbálható-e egyszerűbben.
Ha nem akkor beszerelem. Csak azért kérdeztem, mert egy oldallal korábban egy srác írta, hogy padon tesztelte, rakott is fel képeket, csak ezek már nem elérhetők.

Köszönöm a segítséget.
ha van minden kiszerelve könnyü lepróbálni asztalon, ha nincs akkor azért kár kiszerelni...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Lacóka
márokosanistudnézni
Posts: 50
Joined: Thu Feb 10, 2005 9:28 pm

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Lacóka »

OK. Köszi szépen a tanácsokat! :)
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Bogyo28 »

Lacóka wrote:Off.
Ez a "csúcsnigger" minősítés ez tetszik :ba:
Hogy jutott az eszetekbe? Jót röhögtem.
ez nálunk a cégnél meg haveri körben régi szleng. aktuális jelentése: kezdő melós, valami fogalma van már a dolgokról de fontos dolgokat még nem bíznak rá, ellenben megpróbálják elhitetni vele a vezetők hogy nélkülözhetetlen a cégnél, ezért a "csúcs" jelző.

egyébként a jelzők a hozzászolások számának függvénye, ill. van néhány kivételes jelző ami egyéni...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Bogyo28 »

Lacóka wrote:"egyébként a jelzők a hozzászolások számának függvénye"

Ja, azt gondoltam.
Jó duma. Nekem tetszik. "csúcsnigger"..........

ha sokat írkálsz más lesz belőle 8) :lol: :lol: :lol: de ha tetszik maradhatsz örökre csúcsnigger...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Zozz
kopasz
Posts: 6
Joined: Sun Jun 14, 2009 6:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Zozz »

Bogyó uram megoldható lenne ez a hátsó fékkörlekapcsolós dolog valamikor? Mantás túrán beszéltünk már róla. Melyik csati melyik lábára kellene mit adnom ? :roll:
V.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Tibi »

Urak, akik fém olajtartályt használnak azoknak gond nélkül elfér a tartály ? Vagy lett ott is kivágva valami ? A konzolt már megreszeltem az éppen elfér a motor mellett de a tartályt nem nagyon tudtuk a helyére tenni. A lábakat gondolom jól raktam fel mert minden más állásban ferde volt.
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Sierra/Scorpio ABS föfékhenger Capriba

Post by Bogyo28 »

Tibi wrote:Urak, akik fém olajtartályt használnak azoknak gond nélkül elfér a tartály ? Vagy lett ott is kivágva valami ? A konzolt már megreszeltem az éppen elfér a motor mellett de a tartályt nem nagyon tudtuk a helyére tenni. A lábakat gondolom jól raktam fel mert minden más állásban ferde volt.
a kis háromszög merevítést ki kell vágni az 1.0 verziónál, ez van neked is. ami most készül 2.0 verzió az már más lesz, az eményben most van próba alatt, nemsoká lövök fel képeket is...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Post Reply