karosszéra lakatolás alap fokon :)

Otthoni szerelési tippek kasztni témában...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by White Shark »

Azért ezzel vitatkoznék,a gyereknek pont a négy karbi szívócsőve volt a kivágott motorháztető alatt, ez volt az első vízbefecskendezéses motor, simán eldolgozta ,észre sem vette ha esett az eső. Az ilyen kis ötletekből indulnak a nagy dolgok.Sajnos azóta már levédték a technológiát,sőt továbbfejlesztették mindenféle gagyi nagynyomású befecskendezőrendszerrel ,na de akkor is az alapötlet ,a természetes kisnyomású közvetett befecskendezés,na az ,az eredeti,akkor is innen indult !
User avatar
FEFE
alkatrészbegyűjtő
Posts: 441
Joined: Sun Sep 17, 2006 2:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by FEFE »

White Shark wrote:Azért ezzel vitatkoznék,a gyereknek pont a négy karbi szívócsőve volt a kivágott motorháztető alatt, ez volt az első vízbefecskendezéses motor, simán eldolgozta ,észre sem vette ha esett az eső. Az ilyen kis ötletekből indulnak a nagy dolgok.Sajnos azóta már levédték a technológiát,sőt továbbfejlesztették mindenféle gagyi nagynyomású befecskendezőrendszerrel ,na de akkor is az alapötlet ,a természetes kisnyomású közvetett befecskendezés,na az ,az eredeti,akkor is innen indult !
:mrgreen:
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by Bogyo28 »

White Shark wrote:Azért ezzel vitatkoznék,a gyereknek pont a négy karbi szívócsőve volt a kivágott motorháztető alatt, ez volt az első vízbefecskendezéses motor, simán eldolgozta ,észre sem vette ha esett az eső. Az ilyen kis ötletekből indulnak a nagy dolgok.Sajnos azóta már levédték a technológiát,sőt továbbfejlesztették mindenféle gagyi nagynyomású befecskendezőrendszerrel ,na de akkor is az alapötlet ,a természetes kisnyomású közvetett befecskendezés,na az ,az eredeti,akkor is innen indult !
nem kell vitatkoznod vele, mert elhiszem hogy nem okozott problémát, az én kérdésem csak az, hogy minek? főleg pl egy gyári karbishoz gyári szürővel...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Buliwyf
márokosanistudnézni
Posts: 86
Joined: Mon Mar 26, 2012 9:35 pm
ClassicFord klubtag?: Nem

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by Buliwyf »

Az hogy minek?
Nem a motortérből szívja be a meleg levegőt a gép, hanem közvetlenül kapja a friss levegőt.
"Ime ott látom atyám, látom anyám nővéreim és fivéreim. Magam előtt látom minden ősöm az idők kezdetétől.
Mind hívnak engem, hogy kövessem én is őket a nagy Valhallába ahol a hősök örökké élnek"
User avatar
FEFE
alkatrészbegyűjtő
Posts: 441
Joined: Sun Sep 17, 2006 2:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by FEFE »

Számomra nem haszon miatt nem lett visszahegesztve, hanem mert tetszik.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by Bogyo28 »

Buliwyf wrote:Az hogy minek?
Nem a motortérből szívja be a meleg levegőt a gép, hanem közvetlenül kapja a friss levegőt.
ez olyan tuning, mint a sárga gyetyakábel. a fejedben tuningol a vason. ha gyári marad a rendszer, akkor azért kár kivágni, főleg a púpnál, nem fog jelenteni semmit. ha meg nem gyári, akkor van jobb megoldás (pl szürőt kirakni a hűtő elé). ha meg mindenáron ki akarod vágni a tetőt, akkor szerintem jobb az ilyen:

http://www.werksturbo.ch/CapriCS72738-front-large.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

és nem folyik a víz a karbiba se.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by White Shark »

Már csak azért is mert ha jól okoskodom a gyereknek is azért nem okozott problémát az eső mert nem mehetett menetközbe a motortérbe . Azért mert a hűtőtől jövő torlónyomás a motor alá vagy a kivágott résen keresztül inkább kifele kényszerül mit hogy a vizet beengedje a motortérbe .
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by Bogyo28 »

White Shark wrote:Már csak azért is mert ha jól okoskodom a gyereknek is azért nem okozott problémát az eső mert nem mehetett menetközbe a motortérbe . Azért mert a hűtőtől jövő torlónyomás a motor alá vagy a kivágott résen keresztül inkább kifele kényszerül mit hogy a vizet beengedje a motortérbe .
de ha a víz nem megy be, a hideg levegő meg még kevésbé....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by White Shark »

Ez majdnem biztos ,a beomlőt ki kellene emelni a motorháztető síkjából hogy értékelhető nyomást képezzen ,plusz a szívósort úgy elszigetelni a motortértől ,magyarul rázárni a motorháztetőre hogy értelme legyen .
Buliwyf
márokosanistudnézni
Posts: 86
Joined: Mon Mar 26, 2012 9:35 pm
ClassicFord klubtag?: Nem

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by Buliwyf »

A motorház közepén alapból van egy púp amit már csak ki kell vágni, szóval az elzárást kell megoldani, meg a vízelvezetést nem?

Másik téma, nektek van-volt ilyen fekete dzsuva a padlólemezen?:

http://farm8.staticflickr.com/7212/6930 ... a996_b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

"Nagy király" faszán alá tud rohadni a lemez.....
"Ime ott látom atyám, látom anyám nővéreim és fivéreim. Magam előtt látom minden ősöm az idők kezdetétől.
Mind hívnak engem, hogy kövessem én is őket a nagy Valhallába ahol a hősök örökké élnek"
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by TÉCSÉ »

Buliwyf wrote:A motorház közepén alapból van egy púp amit már csak ki kell vágni, szóval az elzárást kell megoldani, meg a vízelvezetést nem?

Másik téma, nektek van-volt ilyen fekete dzsuva a padlólemezen?:

http://farm8.staticflickr.com/7212/6930 ... a996_b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

"Nagy király" faszán alá tud rohadni a lemez.....

Normális esetben van , lévén szigetel , de tény , hogy ha beázik az autód , akkor a vizet is megtartja - vagyis a víz "odajutását" kéne kiküszöbölnöd ...
Tényleg szét akarsz vágni egy jó géptetőt ???????
(csak azért , mert amit szeretnél elérni/kivitelezni az az esetedben (is) teljesen értelmetlen SZVSZ)
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by Töcs »

Buliwyf wrote:A motorház közepén alapból van egy púp amit már csak ki kell vágni, szóval az elzárást kell megoldani, meg a vízelvezetést nem?

Másik téma, nektek van-volt ilyen fekete dzsuva a padlólemezen?:

http://farm8.staticflickr.com/7212/6930 ... a996_b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

"Nagy király" faszán alá tud rohadni a lemez.....
Ez nem a gyári szigetelés (szerintem) de majd megmondják akik nem csak 1 caprit láttak életükben közelről :mrgreen:
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by szszaby »

Ez szerintem nem gyári, amiket én láttam egyik se volt ilyen kocka mintás.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by tomtom »

ez a négyzetméterre vásárolható (lédig) fajta, de nem hinném, hogy rosszabb bitumenből lenne, mint a gyári...
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
Buliwyf
márokosanistudnézni
Posts: 86
Joined: Mon Mar 26, 2012 9:35 pm
ClassicFord klubtag?: Nem

Re: karosszéra lakatolás alap fokon :)

Post by Buliwyf »

Az hogy nem fogok ilyet felrakni az aljára, ha egyszer kész leszek, az is biztos.
Ha szigetelésnek is van berakva, inkább megoldom máshogy.

Mivel nekem majdnem az egész padlót, meg a tűzfalat is szinte ki kell cserélni, meg persze lesz egy jó kis legozásom a hátsó nyúlványok tövében, azon gondolkozom, hogy hol támasszam alá, hogy ne rogyjon meg, ha eltávolítok minden felfüggesztést..
"Ime ott látom atyám, látom anyám nővéreim és fivéreim. Magam előtt látom minden ősöm az idők kezdetétől.
Mind hívnak engem, hogy kövessem én is őket a nagy Valhallába ahol a hősök örökké élnek"
Post Reply