Imi 2.3 V6osa

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
nyujoe
egyedülisszerelhet
Posts: 765
Joined: Mon Dec 13, 2004 8:45 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Location: Zselickislak

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by nyujoe »

Imi wrote:Azért nagyon más világ! A galuska is abból készül ami van :-D
...ez odarepült a szélére, vagy belőle mászott ki??? :neutral:
"Az arany egy halott fém, míg a szarból új élet fakad."

1972 Ford Capri MKI 2.0 V6
1982 Ford Capri MKIII 2.0 R4
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by tomtom »

Imi wrote:Azért az életnek itt is megvannak a szépségei:) Bal oldali már mondja, hogy Mk1 MK2, Bogyó, Pudva meg ilyenekXD

te tényleg a kocsikról beszélgetsz velük???? :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Imi »

Bogyo28 wrote:
Imi wrote:egy kis ázsiai országban (Laosz) kaptam munkát
Peti Hawaii utazása (melója) sem volt egyszerű, de azt mégsem tudom teljesen fejbe összerakni, hogy hogy alakul egy ilyen mondat. Mert hát ugye azt megszoktuk hogy valaki angolban, németben stb helyen dolgozik, vagy hajón a tengeren, de Laosz az nem az a mindennapi uticél szokott lenni. Meg lehet kérdezni hogy milyen melóval lehet oda kikerülni?
Persze. Én agrármérnök vagyok. Állatélettan és takarmányozás a munkám/hivatásom. A Lao állam megbízásából 3 komoly takarmánykeverőt épített fel itt cégem több mint 75% magyar részvétellel, ami azt jelenti, hogy a berendezések nagyrészét otthonról hajóztuk be, támogatván a kis és középvállalkozásokat (8.6 millió dollár!). Mikor kész volt minden, akkor derült ki, hogy igény ide-oda, az ásóbottól a PLC-ig nem lehet eljutni két hónap alatt. Itt ragadtam. Próbálok segíteni, tanítani, pedig ez már nincs benne a szerződésben. De akárhogy is, ezt az értéket nem kéne lehúzni a budin. Sokat tudnék mesélni a korrupció, a sztálini hagyaték és a nemtörődömség átkairól és a tiszta egyszerűség előnyeiről, de azt hiszem elsőre ennyi elég.

Annyi érdekes eset történt velem főleg az első időszakban, hogy néhányat leírtam. Nem autós, akit zavar ne olvassa tovább.

Az élet csak úgy szüli a sztorikat Laoszban. Ezt a mai szösszenetet gondoltam megörökítem e-formában:

Igazi húzós nap volt. Tehetetlenség párosult a tenni akarással. Magyarországról mellém került egy jóember, aki Lao, de már vagy harminc éve nálunk él. Akarja csinálni, mezőgazdasági végzettségű, be kell tanítani aztán meglátjuk hogy lesz. Az a furcsa paradoxon állt elő, hogy a magyar nyelvet még nem tanulta meg igazán, a laot meg már elfelejtette, sőt az írás egyiken sem megy. Kezdetnek nem rossz?! Angolt hagyjuk. Elhatároztam, ha hazaérek és a körülmények nem változnak, bemegyek az ELTE-re és feldobom a témát valami elvetemült doktorandusnak. „Az ember, aki sehogy sem beszél (JÓL)”
Ezek után húzott az ágy rendesen. Zuhi, e-mail, áhhhhhhhh elfogyott a cigim. Na, csak le kell menni valahova. Van a közelben egy hely, kulturált meg minden, csak folyton tele van turistával és unom már a batikoltgatyás átszellemült amerikaiakat, a „quiksilver” atlétás ausztrálokat meg a többi hátizsákost, akik mindig okosabbak nálad, de a legtöbbnek még MOST sincs fogalma, hogy hol is van Magyarország.
Mondom, ha már itt vagyok egy pohár jóféle dél-afrikai vörös azért lecsúszik, ha a vacsorát ki is hagyom. Leülök egy asztalhoz, kortyolok. Öt perc múlva egy másikhoz egy fiatal és középkorú férfi. Készen voltak rendesen. Kit érdekel.
Tíz perc múlva az egyik:
- Excuse me, where is the…
Mondom:
- Sorry, I don’t speak english. (hallhatták, hogy megy valahogy, mert a pincér előtte kikérdezett, hogy milyen napom volt, sőt az új munkatársamról is beszéltem neki)
Erre ő:
- Ahhhhhhhh really, what kind of language you speak? (Röhögnek)
Mondom:
- Hungarian and Lao! (A Lao részen én is röhögök)
Mondja:
- Say something in Hungarian!
Na, mondom akkor ezt:
- Dugd föl magadnak a söröd és húzz el innen, mer’únnyakonváglak, hogy megeszed a haverod!
Erre a tag:
- Vazz, ez tényleg magyar. (És kérdés nélkül átülnek az asztalomhoz…)

Egy Írországba származott hazánkfia tölti itt rendes 3 hónapos szabadságát a „barátjával”. Rossz telefonszámot adtam meg neki…A dohányzás káros az egészségre!
Last edited by Imi on Tue Oct 25, 2011 5:46 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Imi »

Peti wrote:Amúgy nagyon klassz a verdád Imi, jó volt visszanézegetni a képeket!
Köszi Peti!!! :pia:
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Imi »

nyujoe wrote:...ez odarepült a szélére, vagy belőle mászott ki???
Figyu, finom ez... :lol: jó sok borssal :twisted: Ez a levesbetét. Férgek hirtelen olajban, amikor a belseje még hűvös, na az a meleg... ;-)
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Imi »

tomtom wrote:te tényleg a kocsikról beszélgetsz velük????
:mrgreen: toyota van, nissan meg kínai szungcsin-kün, amiről meg nem mondanád, hogy nem passat. Van egy "A" manta, de tüdőbeteg, sztem néhány hónap és temetik. Ebből a szempontból kínszenvedés, de hintem már a Capri-magot 8-)
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by gizmo »

Imi wrote:
tomtom wrote:te tényleg a kocsikról beszélgetsz velük????
:mrgreen: toyota van, nissan meg kínai szungcsin-kün, amiről meg nem mondanád, hogy nem passat. Van egy "A" manta, de tüdőbeteg, sztem néhány hónap és temetik. Ebből a szempontból kínszenvedés, de hintem már a Capri-magot 8-)
Ez a "hintem már a Capri-magot" kicsit félreértelmezhető, a hölgyekkel kapcsolatban :-D

Minden elismerésem a tied, hogy ilyen messze / eltérő kultúrában vállaltál munkát! :ru: tisztelem az ilyen embereket, nekem is nagy vágyam nagyon messze élni innen, 3-4 évente továbbállni, de ezt valljuk be, családdal nehéz. Aki ilyen messzire megy, ahogy én látom elégedett és boldog (Balage-ék Új-Zélandon, Peti Hawai-on, Sancáék Norvégiában...)
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
stpetya
egyedülisszerelhet
Posts: 512
Joined: Thu Feb 22, 2007 7:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Üllő

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by stpetya »

Nagyon jok a kepek,allati erdekes mindig egy ismeros tapasztalatait,beszamoloit olvasni messzifoldrol.
Minden elismeresem,hany evig maradsz? Vagy vissza sem tersz mar Magyarorszagra?
Errefele lattam mar par nagyon rendben levo Caprit,meg Taut is,meg mar majdnem talalkoztunk Bergenben Sancaekkal is,csak nehez osszehozni mert mindig uton vagyunk.
Olyan még nem volt hogy ne lett volna valahogy.
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Imi »

Udv!
Nem Fordos tema, de aki meg emlekszik ram es a barna Caprira talan velunk orul majd a kibovult csaladnak. En Laoszban ragadtam, ahova sajnos az autot nem sikerult kihozni. Jo helyen varja a viszontlatast, mire haza kerulunk lehet mar Emese lanyom rugdossa a kuplungot...
Attachments
mesi.jpg
mesi.jpg (13.34 KiB) Viewed 11047 times
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Imi »

Azsia szep de nem Caprinak valo videk
Attachments
laos.jpg
laos.jpg (14.21 KiB) Viewed 11047 times
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Imi »

Udvozlok mindenkit es remelem egyszer meg ott lehetunk a talalkozokon!
Imi
Attachments
csalad.jpg
csalad.jpg (14.46 KiB) Viewed 11047 times
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by TÉCSÉ »

Grat !!! Tuktukkal jöttök haza ? Megveszem ... :metla:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by levelboss »

Gratula! :) Nagyon szép kislány! :)

Időközben nekem is lett egy hasonló cukiságom... 8-)
Ford Capri 1978 2600 GT :D
Post Reply