A proteus féle '81-es sor4

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

A proteus féle '81-es sor4

Post by proteus »

2006 szeptemberében került hozzám a gép Szekszárdról ahol az utóbbi négy évet töltötte és az állapota folyamatosan romlott. Az első tervek szerint novemberben műszakiztattam volna, amiből persze nem lett semmi, de a lakatolás nagyrésze december elejére elkészült. Az egy éves évfordulóra kész lesz a fényezés, nagyjából a futómű, a motor meg a belső is alakul.

2006.09.10. Szekszárd (Egy hónap állás után pöccre indult.)

Image
Image
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

A kasztni eredeti állapotában.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Aztán a lakatolás előkészületei 2006 októberében, a novemberi képek a lakatosnál készültek.

Image

Az utolsó képek egyike a barna szélvédővel. :cry:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Miután visszajött a lakatostól kikerült belőle a kábelköteg, motor, váltó, majd alá lett bakolva és megszabadult a futóművétől. Ettől kezdve belassultak a dolgok, de lassacskán elkészült az alvávédelem, az üregvédelem nagyrésze, csiszolás alapzás, gittelés. Dolgoztam a futómű alkatrészein (...és lesérültem a bal szememre... :lol: ) meg az egyéb szükséges apróságokon és végre valahára ma este hatóra tájban a gép ismét a saját kerekein volt! Egy óra múlva pedig jött érte a trailer, hogy elvigye a fényezőhöz. Figyelem boldog képek következnek! :D

Image
Image
Image
Image
Image
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Drága fényezőm még mindig nem haladt a géppel, de ígérete szerint hónap végére elkészül vele. Reméljük.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Végre van valami fejlemény! Úgytűnik mostmár komolyan nekiállt és mintegy 1,5-2 hét múlva készen lesz. :)

Image
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
nyujoe
egyedülisszerelhet
Posts: 765
Joined: Mon Dec 13, 2004 8:45 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Location: Zselickislak

Post by nyujoe »

...hajrá 8)
"Az arany egy halott fém, míg a szarból új élet fakad."

1972 Ford Capri MKI 2.0 V6
1982 Ford Capri MKIII 2.0 R4
User avatar
Hattyu
rengetegetirogatide
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc vagy a TESCO
Contact:

Post by Hattyu »

Én a helyedben a felniket kicseréltem volna valami acélfelnire!
Nehéz dolog a kittet levakarni róla,véletlen rámegy vagy iylesmi,csak gondoltam szólok,mert tudom myilen is az :roll:
71' Taunus 2a 1.3 s4 to ??? :)(a feltámasztásos)
"A Remény hal meg utoljára!"
Trust no one!!
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Hattyu wrote:Én a helyedben a felniket kicseréltem volna valami acélfelnire!
Nehéz dolog a kittet levakarni róla,véletlen rámegy vagy iylesmi,csak gondoltam szólok,mert tudom myilen is az :roll:
Azért hagytam rajta, mert lesznek a felnik vakargatva eleget, mielőtt felkerülnek az új gumik úgyhogy belefér, bár remélem, hogy nem kontárkodja őket össze. Meg ugye nem volt fölösben négy lemezfelni...
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Hattyu
rengetegetirogatide
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc vagy a TESCO
Contact:

Post by Hattyu »

proteus wrote:
Hattyu wrote:Én a helyedben a felniket kicseréltem volna valami acélfelnire!
Nehéz dolog a kittet levakarni róla,véletlen rámegy vagy iylesmi,csak gondoltam szólok,mert tudom myilen is az :roll:
Azért hagytam rajta, mert lesznek a felnik vakargatva eleget, mielőtt felkerülnek az új gumik úgyhogy belefér, bár remélem, hogy nem kontárkodja őket össze. Meg ugye nem volt fölösben négy lemezfelni...
Hát jól van,csak gondoltam szólok :D
71' Taunus 2a 1.3 s4 to ??? :)(a feltámasztásos)
"A Remény hal meg utoljára!"
Trust no one!!
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Ma elhoztam a gépműhelyből a HF-et, mert végre 3 hónap után elkészült a veztengely 3 csapágyának a cseréje... Korábban meg lett már csinálva a szelepek és szelepfészkek becsiszolása valamint síkolva is lett. Megy bele egy új veztengely, új himbákkal, így ezekkel nem szabad, hogy baj legyen. Az "olajzócső"-vel viszont nem jutottam még düllőre, mert ugyan úgytűnik nincs eltömődve (kompresszorral belefújtam, mindenhonnan jött rendesen a levegő), de arra gondoltam, hogy elviszem egy olyan helyre ahol foglalkoznak injektor tisztítással. Szerintetek érdemes?

Meg elkezdtem szétszedni a váltót, egész jónak tűnik a belseje. Valaki megdobhatna egy pesti tömítéskészítő címével!
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Nitrobuster »

proteus wrote:Ma elhoztam a gépműhelyből a HF-et, mert végre 3 hónap után elkészült a veztengely 3 csapágyának a cseréje... Korábban meg lett már csinálva a szelepek és szelepfészkek becsiszolása valamint síkolva is lett. Megy bele egy új veztengely, új himbákkal, így ezekkel nem szabad, hogy baj legyen. Az "olajzócső"-vel viszont nem jutottam még düllőre, mert ugyan úgytűnik nincs eltömődve (kompresszorral belefújtam, mindenhonnan jött rendesen a levegő), de arra gondoltam, hogy elviszem egy olyan helyre ahol foglalkoznak injektor tisztítással. Szerintetek érdemes?

Meg elkezdtem szétszedni a váltót, egész jónak tűnik a belseje. Valaki megdobhatna egy pesti tömítéskészítő címével!
Az olajzócsővel sokat nem kell bíbelődni, vagy jó, vagy nem ,nem érdemes tisztítani mert szerintem ultrahangos tisztítóval is nehéz kipucolni ráadásul nem biztos, hogy van akkora küblije a mosónak, hogy beleférjen, ha nagyon rossznak találod a tied akkor adok eggyet.
A tömítés gyátó emberke a Jókai téren találod meg, sajna számot nem tudok, de biztosan megtalálod.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Nitrobuster wrote: Az olajzócsővel sokat nem kell bíbelődni, vagy jó, vagy nem ,nem érdemes tisztítani mert szerintem ultrahangos tisztítóval is nehéz kipucolni ráadásul nem biztos, hogy van akkora küblije a mosónak, hogy beleférjen, ha nagyon rossznak találod a tied akkor adok eggyet.
A tömítés gyátó emberke a Jókai téren találod meg, sajna számot nem tudok, de biztosan megtalálod.
OK, akkor az olajzócső marad max kiáztatom benzinben. Az üzletet meg kösz, hogy mondtad! Most ugrott be, hogy annó azt kifigyeltem, hogy jóljöhet még, mikor arrafelé mászkáltam. :)
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Image
Image
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

Najóvanakkóhacsinálja !
1980 Capri MK3
Post Reply