Soni játszós vas

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Soni játszós vas

Post by Tibi »

SONI wrote:Megint haladtam egy kicsit
Előre lehet neked is olyan cucc kéne mint ami a csótin van nem ? Elég magas a pereme ennek. Hátra meg úgyis az megy ami éppen van.
1980 Capri MK3
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Soni játszós vas

Post by SONI »

Tibi wrote:
SONI wrote:Megint haladtam egy kicsit
Előre lehet neked is olyan cucc kéne mint ami a csótin van nem ? Elég magas a pereme ennek. Hátra meg úgyis az megy ami éppen van.
Tibi ez a transporter felnije és gumija :mrgreen:

Ha felkerül természetesen nem ezzel a gumival :-D
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Soni játszós vas

Post by Tibi »

SONI wrote: Tibi ez a transporter felnije és gumija :mrgreen:

Ha felkerül természetesen nem ezzel a gumival :-D
ja hogy ez ilyen vicc lett volna. MUHAHAHAHAHAHAHA :mrgreen:
1980 Capri MK3
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Soni játszós vas

Post by SONI »

Haladtunk az autóval csak nem volt időm ide beírni , Bogyó bekötötte az elektromos részt , még egy félnapos mutatvány van hátra. Holnapi nap viszem az autót szív műtétre . Be tesszük a csótányból a 2.3-as motort ebbe a kocsiba. Remélhetőleg holnap este járó képes lesz a szerkezet.
Időközben azért sikerült venni egy 2.0 zetec motort is persze ez még a jövő zenéje, hogy mi is lesz belőle, szívó tuning vagy turbós tuning azt még nem tudom egyenlőre gyűjtőm az adatokat és gondolkodom.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Soni játszós vas

Post by Tibi »

SONI wrote:Haladtunk az autóval csak nem volt időm ide beírni , Bogyó bekötötte az elektromos részt , még egy félnapos mutatvány van hátra. Holnapi nap viszem az autót szív műtétre . Be tesszük a csótányból a 2.3-as motort ebbe a kocsiba. Remélhetőleg holnap este járó képes lesz a szerkezet.
Időközben azért sikerült venni egy 2.0 zetec motort is persze ez még a jövő zenéje, hogy mi is lesz belőle, szívó tuning vagy turbós tuning azt még nem tudom egyenlőre gyűjtőm az adatokat és gondolkodom.
Most nézem a telefonom de még nem jött SMS a banktól, hogy a kéccázezres koránfelkelti díj beérkezett volna. Ezek szerint mégsem lesz műtét holnap ? :mrgreen:
1980 Capri MK3
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Soni játszós vas

Post by SONI »

Tibi wrote:Most nézem a telefonom de még nem jött SMS a banktól, hogy a kéccázezres koránfelkelti díj beérkezett volna. Ezek szerint mégsem lesz műtét holnap ? :mrgreen:
Pedig istenengemugysegéllyenhogynemutaltamelapénzt de a szerelvényt már összeraktam várja a holnap reggeli indulást. Kocsi a tréleren elméletileg berámolva 6kor indulok hétre ott vagyok :mrgreen:
Attachments
WP_20140405_002.jpg
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Soni játszós vas

Post by Bogyo28 »

SONI wrote:a 6kor indulok hétre ott vagyok :mrgreen:
hozzál könyvet, mert akkor kb 2 órát várni fogsz! :mrgreen:
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Soni játszós vas

Post by SONI »

Sok minden fejlesztés történ el is vagyok rendesen vele maradva. de a legújabb fejlesztés a padlólemez cseréje és a küszöb cseréje és az ajtó, hogy újból zárható legyen :mrgreen:
Persze ez az eset nem most történt ha nem még tavaly december 20.
Attachments
WP_20141220_004.jpg
WP_20141220_006.jpg
WP_20150111_001[1].jpg
WP_20150111_002[1].jpg
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Soni játszós vas

Post by White Shark »

Van is vele fejvakarás rendesen !
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Soni játszós vas

Post by SONI »

Na szóval Ma kint voltunk a ringen. Első meglepetés akkor ért minket amikor meg láttuk a sok épített verdát ami nem is lehetett volna ott hivatalosan. De talán a Caprival együtt volt ott 5 utcai autó. ( a ki írásban az szerepel, hogy csak utcai autóval lehet nevezni)
Na mindegy leg közelebb sierával megyünk.
Nagyon jó élmény volt.
Tapasztalatok a Capri nem való ide komolyabb át építés nélkül (de nem akarom át építeni). Itt értem a futó művet és pl az üléseket is. A jó kis recarokban csúszkáltunk jobbra balra mint ha egy stokin ültünk volna.
A motor erő és hátsó difivel nem volt gond, de azért jó pár aprósággal igen el hagytunk csavarokat innen onnan a ipufogó bele ért szinte minden hova, mire haza értem ki is lyukadt a hátsó dob. A motor nagyon szépen muzsikált gyönyörű hangja volt négy ezer felett ezt még Bogyó is elismerte :D Belső kamerás felvételek készültek remélem láthatjuk is majd őket :D
Az első körben csetlettünk botlottunk össze vissza . De a negyedik kör végére már türhetően ment mértünk kör időt 2.45 perc alatt mentünk körbe. a négy kilométert. Úgy gondoljuk nem is olyan rossz. A 20 perc alatt 6-7 kört tehettünk meg. 4x20 percet neveztünk. Jól éreztünk magunkat.

Aki szeretne egy jó kis élmény autózást annak javaslom menjen ki meg ismer heti saját autóját és képességeit.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Soni játszós vas

Post by Bogyo28 »



a negyedik 20 perc ha érdekel valakit.

de hogy genyozzak is: Soni igazi feladvány amit írtál, hiányzó írásjelek, az együtt és különírás magasfoku mellőzése, néha alíg bírtam kivenni hogy mit is szerettél volna írni....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Soni játszós vas

Post by TÉCSÉ »

Bogyo28 wrote: de hogy genyozzak is: Soni igazi feladvány amit írtál, hiányzó írásjelek, az együtt és különírás magasfoku mellőzése, néha alíg bírtam kivenni hogy mit is szerettél volna írni....
TCSatlakozom - a google translate myomdokain , szabadon tolja - igazi frísztájl :twisted: - ha felé jársz , akkor igazán beállíthatnál Neki 1 hejes irááss el en örzőőt a gépire :mrgreen:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Soni játszós vas

Post by SONI »

TÉCSÉ wrote:
Bogyo28 wrote: de hogy genyozzak is: Soni igazi feladvány amit írtál, hiányzó írásjelek, az együtt és különírás magasfoku mellőzése, néha alíg bírtam kivenni hogy mit is szerettél volna írni....
TCSatlakozom - a google translate myomdokain , szabadon tolja - igazi frísztájl :twisted: - ha felé jársz , akkor igazán beállíthatnál Neki 1 hejes irááss el en örzőőt a gépire :mrgreen:
naezértnemírokblogotbazmeg :-( :-)
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Soni játszós vas

Post by SONI »

ZETEC motor tuning

Meg próbálok valami értelmeset össze hozni, hogy a helyes írás irigyeim is tudjanak kötekedni :mrgreen:
Most sajnos ráérek. :-?

Vettem kb 2 éve egy zetec motort. Mint már korábban írtam.
WP_20140227_003.jpg
aztán a felesleget kidobtam belőle és kb. ennyi maradt belőle
WP_20140301_002.jpg
WP_20140812_002.jpg
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Soni játszós vas

Post by SONI »

És itt kezdődött a gondolkodás mit hogyan és mi is legyen a tuning .
Sok beszélgetés gondolkodás, internet túrás után a következő irányt vette a motorépítés.
Az eredeti (2l) silver top hengerfej csere, mert ez hidro tőkés és nem bírja a 7000 feletti fordulatot, belebegnek a szelepek.
Tehát vettem egy 1.8 as black top hengerfejet ami már lapka állítású és ez reményeink és a leírások alapján bírja a 7000 fölötti fordulatot.
WP_20140916_001.jpg
A keresgélések közben szembejött 2 db sport tengely és hozzá való fokoló kerék is.
Valamint le lesz cserélve a gyári öntvény leömlő szintén gyárira csak ez nem öntvény.Ez valószínű, hogy nem a végleges meg oldás.De most ezzel lesz ki próbálva.
WP_20140916_007 1.jpg
A benzin ellátás evvel az ITB vel lesz megoldva. Persze ezt is át kell alakítani mert így nem megy fel a helyére.
WP_20140916_006.jpg
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply