Taunus P5 1965

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Taunus P5 1965

Post by Bogyo28 »

aztakurva... ezt valami szállító cég b@szta így el, vagy szerencsétlen baleset? anyagi és erkölcsi kár jelentős, részvétem.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
uber
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Dec 31, 2013 12:29 pm

Re: Taunus P5 1965

Post by uber »

Baleset volt, a srác, akitől vettem volna, ő hozta volna tréleren. El is idultak, de félúton belengett a tréler, megelőzte az autót, és beborult az árokba. Szerencsére nekik nem lett bajuk. Ott kihúzták őket az árokból, átrakták a Tanust egy autómentőre, és ők hozták végül el.
De nagyon rendes Dávid, gyakorlatilag így nekem a szállítási költégbe került az autó.
Bár én szívesebben kifizettem volna az egészet.
Ami még jónak mondható, hogy az autó nem szakadt le a trélerről, így az alsó része nem sérült, az oldala is csak egy helyen. Tehát talán lehet mihez viszonyítani a méreteket.
Közben megnézte a lakatos, azt mondta, hogy nem lehetetlen a dolog, de sok munka nagyon. Ha lenne hozzá tető, akkor sokkal könnyebb lenne.

Úgyhogy most dönteni kell, mert ha elkezdjük, akkor meg kell venni hozzá az üvegeket, ajtókat, sárvédőt.
Ez ugye nem kevés pénz, és ha idő közben kiderül, hogy mégse lehet helyrehúzni, akkor az mind fölösleges kiadás lesz.
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Taunus P5 1965

Post by Töcs »

uber wrote:Baleset volt, a srác, akitől vettem volna, ő hozta volna tréleren. El is idultak, de félúton belengett a tréler, megelőzte az autót, és beborult az árokba. Szerencsére nekik nem lett bajuk. Ott kihúzták őket az árokból, átrakták a Tanust egy autómentőre, és ők hozták végül el.
De nagyon rendes Dávid, gyakorlatilag így nekem a szállítási költégbe került az autó.
Bár én szívesebben kifizettem volna az egészet.
Ami még jónak mondható, hogy az autó nem szakadt le a trélerről, így az alsó része nem sérült, az oldala is csak egy helyen. Tehát talán lehet mihez viszonyítani a méreteket.
Közben megnézte a lakatos, azt mondta, hogy nem lehetetlen a dolog, de sok munka nagyon. Ha lenne hozzá tető, akkor sokkal könnyebb lenne.

Úgyhogy most dönteni kell, mert ha elkezdjük, akkor meg kell venni hozzá az üvegeket, ajtókat, sárvédőt.
Ez ugye nem kevés pénz, és ha idő közben kiderül, hogy mégse lehet helyrehúzni, akkor az mind fölösleges kiadás lesz.
milyen autóval vontatták?

rohadtul sajnálom amúgy

használatauto.hu-n meg aprod.hu-n van fent pár régebbi tau nézz ott körbe
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
Gáborka
egyedülisszerelhet
Posts: 519
Joined: Sun Aug 08, 2010 9:26 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Érd,Budapest

Re: Taunus P5 1965

Post by Gáborka »

Őszinte részvétem,ez nagyon kemény.
Last edited by Gáborka on Mon Feb 03, 2014 9:03 pm, edited 1 time in total.
FORD CAPRI MK1 V4 1.7
uber
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Dec 31, 2013 12:29 pm

Re: Taunus P5 1965

Post by uber »

Valami pár éves nagyobb Volvoval húzták. A hátulja annak is kapott.
Időközben felhívtam a hasznaltautóról az Ajkai porrá rohadt 100 ezer Ft-osat, azt mondta, hogy 30 ezerért ideadja a tetőt meg az első szélvédőt. Annyi a probléma vele, hogy 400 km-re lakunk egymástól.
De szerintem mindenképp elmegyek érte, meg megpróbálom beszerezni tőle az egyéb sérült apróságokat is.
Ajtókat meg tudok itt a közelben, hátsó szélvédőre is hívott egy fickó, hogy van neki.
Így azért könnyebb lesz.
Nem szeretném veszni hagyni, mert egy egész jó alap volt.
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Taunus P5 1965

Post by TÉCSÉ »

uber wrote:Valami pár éves nagyobb Volvoval húzták. A hátulja annak is kapott.
Időközben felhívtam a hasznaltautóról az Ajkai porrá rohadt 100 ezer Ft-osat, azt mondta, hogy 30 ezerért ideadja a tetőt meg az első szélvédőt. Annyi a probléma vele, hogy 400 km-re lakunk egymástól.
De szerintem mindenképp elmegyek érte, meg megpróbálom beszerezni tőle az egyéb sérült apróságokat is.
Ajtókat meg tudok itt a közelben, hátsó szélvédőre is hívott egy fickó, hogy van neki.
Így azért könnyebb lesz.
Nem szeretném veszni hagyni, mert egy egész jó alap volt.
Ajka - Bp fuvart meg tudom Neked oldani , ha nem túl sürgős .... 3-4 héten belül
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Taunus P5 1965

Post by daytona »

Itt van egy szlovak hirdetes, de Rozsnyo, tehat meg akar magyarul is tudhat. A hirdetes Taunus cuccokrol szol, de leirva csak uvegeket, fenyszorokat latok, ettol fuggetlenul lehet neki tobb mindene is:

http://auto.bazos.sk/inzerat/33978401/P ... US-17M.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
uber
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Dec 31, 2013 12:29 pm

Re: Taunus P5 1965

Post by uber »

TÉCSÉ wrote:
Ajka - Bp fuvart meg tudom Neked oldani , ha nem túl sürgős .... 3-4 héten belül
Az nagyon nagy segítség lenne! Nem sürgős egyáltalán.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Taunus P5 1965

Post by Bogyo28 »

uber wrote:
TÉCSÉ wrote:
Ajka - Bp fuvart meg tudom Neked oldani , ha nem túl sürgős .... 3-4 héten belül
Az nagyon nagy segítség lenne! Nem sürgős egyáltalán.
nálam le lehet tenni bp-n, és majd onnan mehet tovább. vagy muteréknál kalászon...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Taunus P5 1965

Post by TÉCSÉ »

Bogyo28 wrote:
uber wrote:
TÉCSÉ wrote:
Ajka - Bp fuvart meg tudom Neked oldani , ha nem túl sürgős .... 3-4 héten belül
Az nagyon nagy segítség lenne! Nem sürgős egyáltalán.
nálam le lehet tenni bp-n, és majd onnan mehet tovább. vagy muteréknál kalászon...
Még megy a váltótok is ... :oops:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Taunus P5 1965

Post by Blant »

Hat ezt nagyon sajnálom :((((((
Jótanács: ha az ajkai nem törött egyben kellene elhozni! Mindent mérni rajta es utána belevágni, mert ezen szegényen tuti minden elment :(((
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
uber
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Dec 31, 2013 12:29 pm

Re: Taunus P5 1965

Post by uber »

Az nem törött, csak annyira rohad, hogy szét van szakadva az alja, meg a futómű is ki van esve. Tehát azt tuti nem lehetne megmozdítani egy darabban.
Ráadásul, 100 ezer forintot kér érte az eladó, és ide Debrecenbe a szállítása megint benne lenne vagy 100-ba. Szolnokról 40-ért hozta el az autómentő, miután összetört.
Úgy meg már nem érné meg az egész, 200 körül szoktak lenni néha még viszonylag jó, menthető darabok.

Annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de ha meglenne a tető, szerintem az már sokat segítene a húzatásnál, az oszlopok helyét könnyebben be lehetne állítani.
Ilyen szempontból pedig lehet, hogy szerencsés esés volt, mert rogyott az egész tető, és abban reménykedem, hogy nem tolta el (annyira) a többi részt, mert nem vitte tovább annyira az ütésnél az erőket. Aztán persze lehet hogy nem így van.
uber
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Dec 31, 2013 12:29 pm

Re: Taunus P5 1965

Post by uber »

Nos, nehéz volt kimondani, de ebből nem lesz autó. Nálam legalábbis nem. Megpróbálom eladni, így ha esetleg valakinek kellene belőle valami, szóljon bátran.
Post Reply