Poroszka

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
paniperda
márokosanistudnézni
Posts: 68
Joined: Mon Nov 11, 2013 2:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Poroszka

Post by paniperda »

Szervusztok,

Megvettem első Caprimat, volt minek örülni, patakokban folyt az olaj, a benzin, de ideje szakemberekhez, azaz hozzátok fordulnom pár hirtelen kérdéssel.

1. Mennyi az MK3-as Caprik gyári alváz magassága. Az udvarba érve egy kisebb garázsbehajtónál felakadtak a V6 kipufogó csövei. Érdekelne, hogy ez már ültetve van, és vissza lehet alakítani/emelni, vagy törjem fel az aszfaltozást.
2. A mechanikus gyújtáselosztó helyett voltak az újabb szériákban elektromos szettek? Van valakinek ilyenhez alkatrésze, leírása?
3. Kalaptartó, és a kalaptartót rögzítő műanyag van valakinek fölös/eladó?

Előre is köszönet.
User avatar
paniperda
márokosanistudnézni
Posts: 68
Joined: Mon Nov 11, 2013 2:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Poroszka

Post by paniperda »

Még egy dolog eszembe jutott. 2.0 V6 esetén a vízhőfok visszajelző gombának milyen az ellenállása? Milyen típus kel bele?
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Poroszka

Post by White Shark »

Szevasz ,először is Gratulálok a vashoz ! Hogy mennyi a magassága gyárilag azt nem tudom ,én 59-61 cm közé szoktam állítani a magasságát a sárvédő alsó éléhez mérve a földtől ( természetesen az ív legfelső pontján ).A képen ha ez a vas van akkor erősen ül a fara ,ha így képről meg lehet ezt becsülni .Az első rugók általában nem ülnek meg ,de a hátsók sajnos még az állástól is .Könnyen javíthatsz rajta ,kiveszed és hideg kovácsolással kicsit megíveled ,5-8 évig megint jó lesz.Gyújtáselosztó biztosan van sok Caprisnak ,de sok Sierrásnak is ,várj türelemmel .Kalp tartó műanyag fogyóeszköz ,javíttasd meg ,így jársz a legjobban !
User avatar
paniperda
márokosanistudnézni
Posts: 68
Joined: Mon Nov 11, 2013 2:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Poroszka

Post by paniperda »

Köszönöm a tippeket. :ru: Igen, én is úgy néztem a képekhez mérve, hogy lent van a feneke. Egyik hétvégén nekiesek.

Még írom a listát azokkal az alkatrészekkel, amiket elsőre cserélni/javítani kell.
Kalaptartó nincs benne, illetve fából faragtak bele, ami nehéz és zörög, a kalaptartót tartó műanyagot is megvágták itt-ott, mellesleg mindenhol lötyög, abba is keresek majd csavart.

Karburátorhoz felújító szettet, illetve vízhőfok gombát, ecetera honnan rendeltek? Elsőre néztem a Unixot, de hiányos a kínálat. Találtam az ebay-en, de gondoltam rákérdezek nálatok is.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Poroszka

Post by White Shark »

Karbi felújító szettet valószínű kapsz ,keresd Sünit ,vízgomba meg attól függ milyen színű,de ha megvan a színe ,akkor is keresd Sünit,nem kell ezekkel rögtön az ebay-ra gondolni ,kapni itthol mindent ,csak be kell azonosítani ,ezért van a Fórum ,kérdezz !Mások is biztos segítenek .
User avatar
gridoux
nemleszgondhasegítis
Posts: 143
Joined: Fri Dec 09, 2011 11:22 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskócz
Contact:

Re: Poroszka

Post by gridoux »

Az enyémben amikor vettem, sárga gyűrűs volt, de Bogyó ajánlására fehérre tértem át.
Saját mérés:
a fehér gyűrűs szenzor 20°C-on 230 ohm, 90°C-on 60 ohm 100°C-on 25 ohm.
Ford és MK1 - mert szeretem :)
Capri MK1 1970 1,6 OHV - a beteljesült ígéret
Granada MK1 1975 2,8 V6 - a rehabili
User avatar
paniperda
márokosanistudnézni
Posts: 68
Joined: Mon Nov 11, 2013 2:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Poroszka

Post by paniperda »

:ru: :ru:

levél ment Süninek. Köszönet az infókat.
White Shark wrote:Gyújtáselosztó biztosan van sok Caprisnak ,de sok Sierrásnak is ,várj türelemmel .
Az elektromos gyújtásvezérlő ugyanaz a Sierrán és a Caprin? Néztem, hogy a Capri kódja NYK a 2.0 V6 motorra, a Granada NYP, a Taunus NYR, a Sierra NYT, de a motor, gyújtás (már ha mechanikus vagy épp tranzisztoros), karbi ugyanaz, ugye?
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Poroszka

Post by daytona »

Gratula a vashoz! Igen, a tranzisztoros gyujtas ugyanaz, tehat jo a sierra is.
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Poroszka

Post by White Shark »

paniperda wrote::ru: :ru:

levél ment Süninek. Köszönet az infókat.
White Shark wrote:Gyújtáselosztó biztosan van sok Caprisnak ,de sok Sierrásnak is ,várj türelemmel .
Az elektromos gyújtásvezérlő ugyanaz a Sierrán és a Caprin? Néztem, hogy a Capri kódja NYK a 2.0 V6 motorra, a Granada NYP, a Taunus NYR, a Sierra NYT, de a motor, gyújtás (már ha mechanikus vagy épp tranzisztoros), karbi ugyanaz, ugye?
A karbi is alapjaiban megegyező ,a sallangok változhatnak ( vákuumrendszer ,elektromos szivató .stb) de beépíthatő .A legegyszerűbb a 2,8 i teljes gyújtásrendszerét átrakni egyben ,és ez a legmegbízhatóbb is ,és még korhű is .
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Poroszka

Post by Tibi »

Üdv itt, kitartás !
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Poroszka

Post by Bogyo28 »

Üdv itt!

Sierra, scorpio gyujtás nem teljesen egyforma a caprival. A capri elektromos gyujtása az indukciós jeladós, ilyen csak a legelső xr4i sierrákban volt, ami igen ritka. A kèsöbbi sierra/scorpio v6-okban hall jelados eloszto van vákum nèlkül, ezèrt önmagában nem alkalmas a capriba, csak programozható gyujtásvezèrlövel. A capriba beèpithető akár a legmodernebb mozgo alkatrèsz nèlküli DIS gyujtás is, de a legegyszerübb a gyári indukciós gyujtás belepakolása, csupán 3 vezetèket kell bekötni. Van hozzá leírás is.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Bubor
nemleszgondhasegítis
Posts: 175
Joined: Fri Aug 30, 2013 4:47 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Poroszka

Post by Bubor »

Gratulálok Poroszkához!
Mire megjön a tavasz az említett problémákat simán megoldod és ne add fel, ha találsz még ;-)
Néhány hét (- év :laza: ) és tökéletes lesz.
BÚÉK !

A farát ha túlemeled max. Moonwalker-es lesz
User avatar
paniperda
márokosanistudnézni
Posts: 68
Joined: Mon Nov 11, 2013 2:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Poroszka

Post by paniperda »

BUUUÉÉÉÉK sok benzin a motorba mindenkinek!

Süni aztat írta, hogy már nem nepperkedik Capri alkatrészekkel. :nem:

Erre kerestem a neten, és olyat olvastam, hogy a 38 EEiT Pierburg karbi felújító szettje, ami a 2.8ba megy megegyezik a 32-essel, ami a 2.0-é.
Aztán találtam a Unixnál 905416 cikkszámon Granadába való 38 EEiT Pierburg szettet. Meg tudja valaki erősíteni, hogy a felújító szettek kompatibilisek?

Köszönet!
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Poroszka

Post by Bogyo28 »

paniperda wrote:Süni aztat írta, hogy már nem nepperkedik Capri alkatrészekkel. :nem:
Ez kb már egy fél éve így van, de annyira belerögződött az emberek fejébe, hogy mindenki még a mai napig is Sünit ajánlja. Süni helyett Molnár Dávid-ot tudod keresni:

davidmolnar.ford@gmail.com
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
paniperda
márokosanistudnézni
Posts: 68
Joined: Mon Nov 11, 2013 2:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Poroszka

Post by paniperda »

Köszönöm a tippeket! :idea:

Az természetes, hogy a postaláda kulcsommal nyitom/zárom az autót? Tudom, hogy öreg, de minden zár ilyen könnyen adja magát ebben a korban?
Post Reply