Kólagép

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Kólagép

Post by White Shark »

Kola wrote:A fehér szélű MK2 kasztniban volt feszitos kéderrel, a fekete szélű volt abban a bodeban ami nálatok van, azzal a kéderrel ami ott van.
a fekete szélű tűnik nagyobbnak ,ha jól látom az 53,5 ,és nekünk az is lenne jó,mert az új kereken 53 ,az víz szintes ,és függőleges síkon is összeadva 1cm és ez hiányzik most . Bogyó igérete szerint megnézi van-e vastagabb belű kéder ,mert ha nincs és nem jelentkezik senki akkor a fekete szélűt kell betennünk.Lehet van más opció is ,de egyszerre csak egyet lépjünk.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kólagép

Post by Bogyo28 »

White Shark wrote:
Kola wrote:A fehér szélű MK2 kasztniban volt feszitos kéderrel, a fekete szélű volt abban a bodeban ami nálatok van, azzal a kéderrel ami ott van.
a fekete szélű tűnik nagyobbnak ,ha jól látom az 53,5 ,és nekünk az is lenne jó,mert az új kereken 53 ,az víz szintes ,és függőleges síkon is összeadva 1cm és ez hiányzik most . Bogyó igérete szerint megnézi van-e vastagabb belű kéder ,mert ha nincs és nem jelentkezik senki akkor a fekete szélűt kell betennünk.Lehet van más opció is ,de egyszerre csak egyet lépjünk.
találtam 2 félét, kocsiba betettem, majd meg kell nézni melyik lesz jó
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Ma megtaláltam a törzskönyvet, amire tíz éve azt hittem ellopták :)
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Ééééés célegyenes :ba: :
IMG_0096.JPG
IMG_0098.JPG
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Kólagép

Post by TÉCSÉ »

Brummogjon TCSak brummogjon ;-)
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: Kólagép

Post by Dartonit »

Most irigy vagyok baszki... :oops:
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Köszi :metla: Azért nyugtával dicsérjük a napot, már nagyon várom én is, hogy itthon brümmögjön :burnout:
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Kólagép

Post by White Shark »

Hogy hozzátegyek egy kicsit megint az építéshez ,újra ketyeg a gép . Igen újra ,akadt egy kis gond a motorral ,még mindíg nem diagnosztizált anyag került a karbiba-hengerfejbe -blokkba .Hogy pontosítsak ,valami méz szerű izé.Nem tudom honnan mert csak tiszta benzint tankoltunk bele ,de egy idő után nem jó irányba kezdett el mozdulni a "co" hiába állítottam midkét oldalt csak rosszabb lett .De egy aztán megjött a kopogás is ,fentről.Szelepdeknik le ,szelepemelő rudakból a szívószelepre esők görbék ,szelepek megütögetve meg sem mozdulnak ,megszorultak . Hengerfejek le ,szét ,tisztít ,becsiszol össze ,rudak csere ,szelepállítás ,benzin le ,új bele ,olajcsere ,sajnos a karbinak is annyi ,másik összerak ,indítás ,és láss csodát gyönyörűen jár ,állítható .Szóval mi is élünk ,építünk ,figyelünk ,csak már máshogy mint tíz éve.
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: Kólagép

Post by Dartonit »

Ez elég szarul hangzik. Ez is a biokomponens miatt lehet? Állítólag a Mol már csak 1 hónap garit ad a benzinre... :-?
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Kólagép

Post by White Shark »

Én másra gyanakszom ,valószínűsítem ,hogy valamikor kannázták a vasat ,lehet hogy a slagból leesett egy darab és felragadt a tank oldalára .Megnéztem a tankot mikor festettem ,üresnek látszott ,de mégis lehetett benne valami .Ahogy említetted a benzin már nem a régi ,nem csak az ólom miatt ,de az etanol miatt is ,ez viszont mindent felold szépen lassan ( szivattyúk,tömítések ,stb)miért ne oldana fel egy lopócsövet is?A leengedett benzin olyan sárgás-barna volt ,min ha legalább két éves lenne .A méz szerű trutyit csak nitro higítóval tudtam eltüntetni a henger faláról ,még szerencse hogy a gyűrűk nem ragadtak le.Tank újratöltve ,utólagos benzinszűrőn figyelem a színét ,most átlátszó ,remélem igy is marad.Ne járjatok így ,szar érzés mikor alapjáraton ,üzem meleg motornál ,miközben az olajnyomás fasza ,elkezd kopogni -és egymás után állnak meg a hengerek .Majd megállt bennem az ütő,azt sem tudtam hirtelen ,most mi van?
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Eléggé be is szartam, mikor először mondtad a telefonban :fcp233: még szerencse, hogy egyből mondtad, hogyan tovább... nem értem egyébként, bár állt vagy tíz évet, és főleg az elején, amikor még "minden pillanatban elindulhat" :h: hangulatban voltam, a ház előtt akár próbálhatták is leszívni :smt013
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: Kólagép

Post by Dartonit »

Érdekes, még nem hallottam ilyet, nem lettem volna a helyedben. Hál'Istennek nem lett komolyabb baj.
De mindenképpen tanulságos.
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Kólagép

Post by Töcs »

Hajrá!!! :burnout:
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Ma megtaláltam ezt!
IMG_0230.JPG
Évekig kerestem, meg már venni is akartam addig, amíg meg nem láttam mennyibe kerül...
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Kólagép

Post by TÉCSÉ »

Miért ? Mennyiért mérnek mostanában ilyet ?
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
Post Reply