nyujoe - MkI

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: nyujoe - MkI

Post by TÉCSÉ »

Bogyo28 wrote:Szerintem fasza lett!!!

Nekem is meg volt emelve a fara, mert ugy jobban bejön, de sajnos a kanyarstabilitás igencsak odalett töle. mostani összerakásnál szerintem lejjebb lesz nálam a feneke az eddigiektől, mert most a használhatóság elörébb lépett nálam mint a kinézet.
Ez a "mostani összerakás" az , amit 7 éve tervezel és a céldátum 2024 :mrgreen: ????
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: nyujoe - MkI

Post by Bogyo28 »

TÉCSÉ wrote:
Bogyo28 wrote:Szerintem fasza lett!!!

Nekem is meg volt emelve a fara, mert ugy jobban bejön, de sajnos a kanyarstabilitás igencsak odalett töle. mostani összerakásnál szerintem lejjebb lesz nálam a feneke az eddigiektől, mert most a használhatóság elörébb lépett nálam mint a kinézet.
Ez a "mostani összerakás" az , amit 7 éve tervezel és a céldátum 2024 :mrgreen: ????
még csak 2 éve az a 7, 7 éve a fényezését szeretném rendbe rakatni. céldátum meg sosem volt :laza: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: nyujoe - MkI

Post by TÉCSÉ »

nyujoe wrote:Feldobódott az ötlet hogy tartsunk egy kis helyzetjelentést a gépeinkről állapottól haladó projektektől függetlenül, nem utolsósorban azért hogy legyen némi olvasnivaló :-) Leporolva a "nyujoe - MkI" dossziét beletekintve láttam hogy az utolsó helyzetjelentés óta alakultak dolgok azért az autón, lenne is miről írni szóval még 2015 tavaszán történt hogy...

...kezdetek óta voltak gondok a laprugóimmal. Egyrészt hogy igencsak puhák voltak - himbilimbinél gyakorta felütött - ez volt a valós gond. A másik hogy én biza alacsonylottam. Ízlések és pofonok kinézet szempontjából hogy kinek hogyan tetszik jobban, nekem az jön be jobban ha kicsit feljebb a fara. Annak ellenére is, hogy ez kicsit negatívan befolyásol bizonyos menettulajdonságokat.
A puhaságán már eleve az is változtatott volna ha gyári MkI 3 lapos laprugókat, MkII-MkIII 4 laposra cserélem. Úgy voltam vele, hogy mivel az ezüst MkIII asét is íveltetni kellett annak idején hogy (nekem) szépen álljon, ezért a beszerelni kívánt használt 4 lapos rugókat is gyári(?) méretre íveltettem. A dolgot meg azért halogattam éveken keresztül, mivel a lakatolás során a laprugó első bekötési pontjánál a szerelési nyílás szépen be lett lemezelve, és nem igazán kívántam kibontani...node ennek is eljött az ideje. Szerintem nem lett túl magas, de pont elég kemény. Egy régi képen az előtte, aztán páron az utána.
DSC_0034.JPG
DSC_0097.JPG
DSC_0099.JPG
DSC_0101.JPG
DSC_0102.JPG
DSC_0103.JPG
A másik dolog amit húztam-halasztottam (többek között) de már régóta szerettem volna végrehajtani az a sok-sok darabból összetákolt kipufogórendszer lecserélése volt. Kicsit markánsabb lett a hangja, még az is elképzelhető hogy kicsit hangos. :mrgreen:
DSC_0109.JPG
DSC_0108.JPG
Hát a végeredmény valami ilyesmi lett:
DSC_0111.JPG
2015_premier outlet1.jpg
TCSak , hogy el ne kallódjon ;)
Szerintem is szépen áll - az aknában is Te vagy paróka nélkül ??? :twisted:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: nyujoe - MkI

Post by Tibi »

TÉCSÉ wrote:
Bogyo28 wrote:Szerintem fasza lett!!!

Nekem is meg volt emelve a fara, mert ugy jobban bejön, de sajnos a kanyarstabilitás igencsak odalett töle. mostani összerakásnál szerintem lejjebb lesz nálam a feneke az eddigiektől, mert most a használhatóság elörébb lépett nálam mint a kinézet.
Ez a "mostani összerakás" az , amit 7 éve tervezel és a céldátum 2024 :mrgreen: ????
nyugalom, segítünk neki. Nem lehet gond.
1980 Capri MK3
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: nyujoe - MkI

Post by TÉCSÉ »

Tibi wrote:
TÉCSÉ wrote:
Bogyo28 wrote:Szerintem fasza lett!!!

Nekem is meg volt emelve a fara, mert ugy jobban bejön, de sajnos a kanyarstabilitás igencsak odalett töle. mostani összerakásnál szerintem lejjebb lesz nálam a feneke az eddigiektől, mert most a használhatóság elörébb lépett nálam mint a kinézet.
Ez a "mostani összerakás" az , amit 7 éve tervezel és a céldátum 2024 :mrgreen: ????
nyugalom, segítünk neki. Nem lehet gond.
Szegény Nyuszi 16 év után hozzászól 1 e-t , s rögtön szétOFFolódni láccccik a topikja :laza:
Pedig az ÓTÓja cépen ÁLL :mrgreen:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: nyujoe - MkI

Post by Tibi »

TÉCSÉ wrote:
Szegény Nyuszi 16 év után hozzászól 1 e-t , s rögtön szétOFFolódni láccccik a topikja :laza:
Pedig az ÓTÓja cépen ÁLL :mrgreen:
Rosszkor rossz helyen levés történt :mrgreen:
1980 Capri MK3
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: nyujoe - MkI

Post by TÉCSÉ »

Tibi wrote:
TÉCSÉ wrote:
Szegény Nyuszi 16 év után hozzászól 1 e-t , s rögtön szétOFFolódni láccccik a topikja :laza:
Pedig az ÓTÓja cépen ÁLL :mrgreen:
Rosszkor rossz helyen levés történt :mrgreen:
Rossz helyen ÁLLás az ami ... :mrgreen:

De térjünk vissza Joszip Rabbit ótójához ;-)
ehe-ehe-ehe.jpg
ehe-ehe-ehe.jpg (39.01 KiB) Viewed 9193 times
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
nyujoe
egyedülisszerelhet
Posts: 765
Joined: Mon Dec 13, 2004 8:45 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Location: Zselickislak

Re: nyujoe - MkI

Post by nyujoe »

TÉCSÉ wrote:
Tibi wrote:
TÉCSÉ wrote:
Szegény Nyuszi 16 év után hozzászól 1 e-t , s rögtön szétOFFolódni láccccik a topikja :laza:
Pedig az ÓTÓja cépen ÁLL :mrgreen:
Rosszkor rossz helyen levés történt :mrgreen:
Rossz helyen ÁLLás az ami ... :mrgreen:

De térjünk vissza Joszip Rabbit ótójához ;-)
ehe-ehe-ehe.jpg
De szíííp Musztáng!

Mostanság az OFFTopic komandó se nagyon remekelt, mondhatnám leÁLLt... :mrgreen:
"Az arany egy halott fém, míg a szarból új élet fakad."

1972 Ford Capri MKI 2.0 V6
1982 Ford Capri MKIII 2.0 R4
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: nyujoe - MkI

Post by TÉCSÉ »

nyujoe wrote: De szíííp Musztáng!

Mostanság az OFFTopic komandó se nagyon remekelt, mondhatnám leÁLLt... :mrgreen:
Pusztán TCSak szunnyadt a parázs a reáomlott , s hamvaiba dőlt fórumpezsgés romjai alatt :idea:
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: nyujoe - MkI

Post by Töcs »

nyujoe wrote:

a sok-sok darabból összetákolt kipufogórendszer lecserélése volt. Kicsit markánsabb lett a hangja, még az is elképzelhető hogy kicsit hangos. :mrgreen:
melyik hülye beszélt rá? :laza:
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
Post Reply