Motorok adatai

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Motorok adatai

Post by TÉCSÉ »

Guba István wrote:Üdvözlet az Uraknak!
Az a gondom, hogy ugye kiküldték a teljesítmény adót...Az autóm mk III-as 78-as 2000 V6. ami 90Le. Szerintem... Nekem persze 101Le-ről küldtek csekket. Nincs nagy különbség, de úgy döntöttem, hogy elvi kérdést csinálok a dologból és fellebbezek. Honnan tudnék valami hitelt érdemlő dokumentumot szerezni amit odadughadtnék az oruk alá?

Köszi
Mozaik u.
:?
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Motorok adatai

Post by proteus »

Bebizonyíthatod, hogy az autód tényleg csak 90 LE, és ezt a kpm el is fogja fogadni. Viszont ennek következményeként új forgalmit kell kiállaítatnod (6e) aminek az árát rajtad verik le...
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Süni »

TÉCSÉ wrote:
Guba István wrote:Üdvözlet az Uraknak!
Az a gondom, hogy ugye kiküldték a teljesítmény adót...Az autóm mk III-as 78-as 2000 V6. ami 90Le. Szerintem... Nekem persze 101Le-ről küldtek csekket. Nincs nagy különbség, de úgy döntöttem, hogy elvi kérdést csinálok a dologból és fellebbezek. Honnan tudnék valami hitelt érdemlő dokumentumot szerezni amit odadughadtnék az oruk alá?

Köszi
Mozaik u.
:?
15e.

Plusz új forgalmi, 6e.

Van értelme ?
User avatar
Guba István
szerszámadogató
Posts: 20
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigetmonostor

Re: Motorok adatai

Post by Guba István »

Kösz a segítséget.
Sok értelme nincs jól járni biztos nem fogok, de valahol meg kell húzni a határt...ezt is benyelem, mi lesz a következő? ingatlanadó? kitalálják hogy egy kastélyban lakom és fizessek évi több százezret?
Ennek az egész magyar kormánynak nincs semmi értelme....
Na mindegy..majd megírom mekkorát szívtam ezzel az egésszel :mrgreen:
1939 BMW R61
1960 Danuvia 125
1978 Capri 2000 V6
1987 Yamaha FZR 750 Genesis
1990 Ford Fiesta 1.1i
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Motorok adatai

Post by proteus »

Guba István wrote:Kösz a segítséget.
Sok értelme nincs jól járni biztos nem fogok, de valahol meg kell húzni a határt...ezt is benyelem, mi lesz a következő? ingatlanadó? kitalálják hogy egy kastélyban lakom és fizessek évi több százezret?
Ennek az egész magyar kormánynak nincs semmi értelme....
Na mindegy..majd megírom mekkorát szívtam ezzel az egésszel :mrgreen:
Inkább ezt nyeld be mert ez még csak a szájpadlásodat éri el, de ha elkezdesz utánnajárni az már lemegy epéig. :wink:
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by gizmo »

Guba István wrote:Kösz a segítséget.
Sok értelme nincs jól járni biztos nem fogok, de valahol meg kell húzni a határt...ezt is benyelem, mi lesz a következő? ingatlanadó? kitalálják hogy egy kastélyban lakom és fizessek évi több százezret?
Ennek az egész magyar kormánynak nincs semmi értelme....
Na mindegy..majd megírom mekkorát szívtam ezzel az egésszel :mrgreen:
Teljesen egyetértek veled... mivel pont erre játszanak minden hivatalban (még az apeh is), hogy amit kiküldenek vagy nem ellenörzöd le (illetékek, stb...), és befizeted, vagy mivel tudod hogy fél év mire elintézed, hagyod a fenébe. És mivel a magyar ember ilyen, ebből jó sok pénzt lehet beszedni... majd számolj be a fejelményekről!
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Motorok adatai

Post by szszaby »

Nekem meg jött egy levelem az önkörmányzattól, hogy fizessem be a teljesítmény adót.
De ami a lényeg hogy ez a tavalyi, :shock: . Útközben valamikor megállapították az autóm teljesítményét mert az a forgalmiban nincs benne, csak azt nem tudom mi alapján. Ráadásul nem is pontos, de ezen az 1 kw-on nem veszek össze velük. Csak megba..hatnák, mert akkor még kijön az idelyi is. :cry:
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:Nekem meg jött egy levelem az önkörmányzattól, hogy fizessem be a teljesítmény adót.
De ami a lényeg hogy ez a tavalyi, :shock: . Útközben valamikor megállapították az autóm teljesítményét mert az a forgalmiban nincs benne, csak azt nem tudom mi alapján. Ráadásul nem is pontos, de ezen az 1 kw-on nem veszek össze velük. Csak megba..hatnák, mert akkor még kijön az idelyi is. :cry:
inkább örülj neki hogy megjött. mivel adó, elöbb-utobb ugyis ki kellene fizetni. anyámék jártak ugy, hogy 5 évet kellett visszemenőleg, mert azt hitték hogy meguszták, de aztán valahogy megtalálták a papirokat és kijött minden, de egyben sokkal szarabb kinyögni mint darabokban. meg ha kitalálnak neked valami teljesítményt sokkal jobb mint ha berendelnek KPM vizsgálatra hogy ott mondják meg hogy mennyi a teljesítmény, főleg ha még neked kellene azt is fizetni! meg nekünk ez a teljesítményadó jó dolog, nekem sokkal kevesebb igy mint a sulyado volt...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Motorok adatai

Post by szszaby »

Az nekem is fele lett mint volt.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Guba István
szerszámadogató
Posts: 20
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigetmonostor

Re: Motorok adatai

Post by Guba István »

Nah, beadtam a fellebezést teljesítmény adó ügyben...Rányaltam egy ötezres illeték bélyeget, úgyhogy most már nincs más dolgom mint várni... :f:
Azt mondta egy ügyvéd ismerősöm, hogy az illetéket vissza fizetik.. elvileg... :D
Csodálkoznék... :shock:
1939 BMW R61
1960 Danuvia 125
1978 Capri 2000 V6
1987 Yamaha FZR 750 Genesis
1990 Ford Fiesta 1.1i
User avatar
Guba István
szerszámadogató
Posts: 20
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigetmonostor

Re: Motorok adatai

Post by Guba István »

Sziasztok.
Na hívtak a Polgármesteriből, hogy megérkezett a fellebbezésem :lol: Ez itt elég kis falu, ismer nagyjából mindenki-mindenkit, úgyhogy szóltak menjek be, egyeztessünk...Előadtam mégegyszer a problémám, és látszott a hölgy fején, hogy fogalma sincs mit is kellene most csinálnia... :lol: Aztán annyiban maradtunk, hogy visszautalja az illetéket, májusban kell vinnem a verdát műszaki vizsgára,(az amúgy is integrált lesz) és akkor kérjek, vagy talán kapok is egy műszaki adatlapot amin rajta lesz a kw.Utána nincs más dolgom, mint befáradni az okmányirodába, és kész is! :ba:
1939 BMW R61
1960 Danuvia 125
1978 Capri 2000 V6
1987 Yamaha FZR 750 Genesis
1990 Ford Fiesta 1.1i
gofi2
szerszámadogató
Posts: 39
Joined: Sun Aug 06, 2006 9:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Nyíregyháza

Re: Motorok adatai

Post by gofi2 »

Gratula mindenképp!! :wink:
Ha egy álom valóra válik. 2.9 24v
User avatar
Guba István
szerszámadogató
Posts: 20
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigetmonostor

Re: Motorok adatai

Post by Guba István »

Köszi :D
Azért még nincs vége....
Majd megírom mi lett, addig is eltökélt vagyok, és kőagyú... :mrgreen:
1939 BMW R61
1960 Danuvia 125
1978 Capri 2000 V6
1987 Yamaha FZR 750 Genesis
1990 Ford Fiesta 1.1i
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Tibi »

Helo, a motorkód a v6-on szembenállva a jobb oldalon kell, hogy legyen a hengerfej alatt, elől.
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Bogyo28 »

madi wrote:Sziasztok!

Volna itt egy kérdésem, bár lehet nem ide való téma.
Van egy vasam, most kellene műszakiztatnom, de mivel most jött egy rendelet a törzskönyvről így bajban vagyok egy kicsit.
Szal a moci 2,8 viszont a forgalmiba 2.0-val fut. A motorszám egyezik csak liter nem. A motorszámot megtaláltam, de a motorkódot nem. Ha esetleg vki tudja, hogy hol keressem annak megköszönném az infót. Helyre kellene tennem itt a papírügyleteket azt mondta a vizsgáztató ember, mert így nem fogja átengedni. Ha esetleg valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Űdv: Madi

V6-nál a motorszám alatt kelene lennie a motorkódnak... ha még benne van...legalábbis nekem ott van a motorszám környékén..
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Post Reply