Motorok adatai

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Süni »

Geree wrote:
Bár ha jól tudom, még talán 1.3-a capri is volt...
Jól tudod.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Motorok adatai

Post by White Shark »

Pintóba,kentbe, és v4 be is.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Bogyo28 »

AmprenX wrote:most nézem hogy neked mk1-esed van :D uram atyám találtam egy oldalt ahol leírják hogy az mk3-as mennyit fogyaszt nagyon részletesen. gyakorlatilag 19l / 100km, odanyomva meg 21-et eléri... O.o ez micsoda....... http://www.motostat.eu/vehicle-stats/27203" onclick="window.open(this.href);return false;

elég hihetetlen... a lada kb 7-8-at fogyaszt... ez meg 20-at? xDDD basszus ehez egy 5-ös lottó nyertes szelvény kell hogy megtudja fizetni az ember.... kis túlzással...
lehet hogy nem vagyok kedves, de szerintem ne vegyél még caprit (max pár év mulva), mert:

ha ennyire számít a fogyasztás, és napiban használnád, akkor nem sok örömöd lesz benne. Mert ami napi használatra is alkalmas állapotban van, az minimum 1 guriga, ha veszel egy olcso vasat és te csinálod meg, akkor kb a dupláját kellene beleköltened. most a válság miatt viszonylag olcson lehet jó caprit kapni, de a napi használatra eléggé gatyába kell rázni ha nem egy drágábbat veszel meg. És még mindig ott van, hogy a család, ha nekik nem tetszik a dolog a halálba baszogatnak vele. a több mint 10 éves tapasztalat azt mutatja, hogy ezek a kocsik vagy hamar gazdát cserélnek, vagy ott rohadnak egy kert végében, hogy egyszer majd meg lesz csinálva (de nem szokott..). caprit mindennapos használatra igen kevesen használják, már csak azért is, mert ha már jó, beleköltöttél nem kevés energiát és pénzt, akkor nem akarsz minden nap azzal menni a melóba meg a tuskóba, hogy télen a szar idő nyáron meg a sok béna autós bassza szét az autód. valamint ha nem értesz az autókhoz, akkor is többletköltségekre kell hogy számíts. Ford szervíz ilyen autot nem vállal el, a legtöbb autoszerelő sem szereti az öreg vasakat, sokuk nem is ért hozzá, mert már az uj dolgokra van berendezkedve.

de hogy a kérdésedre is válaszoljak: a fogyasztás igen sok mindentől függ, de főleg a motorod állapotától és a lábadtól. nekem annó a szar 1.6 is megevett 10-12 litert, mig a frissen felujitott 2.8 meg 9,5-t. ez most kb 8 évvel a felujítás után középszar karbival 13 lityi, de a cosworth 10-ből is megvan autópályán, kint a reptéren meg bele lehet taposni a 35-t is. legjobban ugy számolhatsz, hogy ha jó a motor akkor 10-13 közti fogyasztásod lesz, tök mindegy mekkora a moci. alakatrész nem a világ vége, de azért nem egy lada kategoria.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
ECHC
szerszámadogató
Posts: 37
Joined: Sat Apr 21, 2012 10:59 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Esztergom

Re: Motorok adatai

Post by ECHC »

Kedves Bogyó...ez szép volt..és nem, nem voltál bunkó. Az egyik ismerősöm kérdése szintén ez volt, hogy:"...öööö...izé izé...ööö..akkor ez most sokat fogyaszt????"(2.3V6)...Hát a fabiádnál tuti többet :-D
ECHC
szerszámadogató
Posts: 37
Joined: Sat Apr 21, 2012 10:59 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Esztergom

Re: Motorok adatai

Post by ECHC »

....ja! Persze ő is Caprit szeretett volna...és ez volt az első kérdés...én ugyanezt mondtam, hogy még nem értél meg az AUTÓ-ra, kedves barátom... :-)
Post Reply